Skocz do zawartości

Nowy dysk twardy, czy kwalifikuje się do reklamacji?


Radzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem, od 5 dni jestem posiadaczem dysku twardego marki Hitachi, model 7K1000 1 TB (7200, 32MB, SATA/600) i zauwazyłem niepokojące objawy.

 

Po zainstalowaniu Windowsa 7, 64 bit i utworzeniu dwoch partycji zauważyłem że strasznie wolno wszystko chodzi.

Na czystym windowsie bardzo wolno reaguje, czy to wchodzę w Mój Komputer, czy w dyski, w dane na drugiej partycji, to wszystkie operacje są wykonywane bardzo wolno. Jestem laikiem jesli chodzi o te kwestie, dlatego proszę o wyrozumiałość i z gory przepraszam że zawracam głowę.

 

Transfer obrazu iso między partycjami wachał się w przedziale 1-2 MB/S.

Myślałem że to wina windowsa, lecz po usunięciu obecnego systemu i zainstalowaniu Windows XP również widzę dziwne spowolnienia. Dodam, że dysk się strasznie grzeje, osiąga temp. 56-57 st gdy pracuje (podczas skanowania HD tune wyskakiwała mi co chwilę taka informacja o zbyt wysokim stanie temperatury.

 

Model mojego laptopa to HP Pavilion dv6700.

 

Gdyby nie fakt, że windows jest świeżo po zainstalowaniu, myślałbym że to może wina jakiś programów.

 

Oto screeny z programu HD tune i CrystalDiskInfo (o dziwo nie wiedziałem że ma przepracowane tyle godzin, włączyłem go ze 20 razy od kąd go mam).

 

Bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki, bo sam nie wiem czy to normalne, chociaż kiedyś, na innym dysku wszystko chodziło bardzo szybko.

 

pozdrawiam serdecznie

post-538-0-22930000-1418249578_thumb.jpg

post-538-0-71570000-1418249586_thumb.jpg

post-538-0-11010000-1418249594_thumb.jpg

post-538-0-03490000-1418250466_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Generalnie transfer danych z partycji na partycję w ramach tego samego dysku zawsze będzie wolniejszy niż między dwoma dyskami.

Benchmark - jeżeli w trakcie testu NIE wykonywałeś ŻADNYCH działań włącznie z wyłączoną przeglądarką to ten wynik jest nieładny.

Może być problem z mechaniką dysku. Zobacz na datę produkcji dysku - mógł długo leżeć w magazynie.

Transfer do sprawdzenia w MHDD (skan F4+F4 oraz SMART F8). Pokaż fotki.

 

Czy zainstalowałeś sterowniki sprzętowe a szczególnie do Chipsetu?

Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń (devmgmt.msc) - Widok wg. połączeń i poszukaj gdzie jest podpięty Twój dysk tak jak u mnie trzy:

 

SATA1.JPG

 

Temperatura zbyt wysoka ale taka może być również ogólną temperaturą lapka.

Do wykonania log z Sensors HWInfo wg. opisu w Hardware od miejsca "Szczególny przypadek ....".

Log powinien być uruchomiony na wystudzonym lapku. Zaznacz w Sensors - Configure Sensors - Log all values for Report.

Log około 30 min. Plik z logiem spakuj i shostuj na zewnętrzny hosting a tu daj linka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Przepraszam, że nie odpisywałem ale nie miałem dysku. Oddałem go na gwarancję do sklepu i czekałem ponad 3 miesiące na nowy.
Nowy działa bardzo dobrze, już nie widzę problemów, wszystko działa płynnie, równie szybko ładuje się system i kopiują pliki, więc problem został rozwiązany.
Myslę że poprzedni dysk doznał jakiegoś upadku w sklepie w którym go kupiłem, stąd problem. Obecny jest cichy i w ogóle się nie grzeje.

Bardzo serdecznie dziękuję Tobie Wiesław531 za pomoc i zwrócenie uwagi na mój problem.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...