Skocz do zawartości

Bardzo wolny start i praca systemu


luckass

Rekomendowane odpowiedzi

witam;

 

Ojciec prosił mnie o zerknięcie na jego laptopa.

Jest to eMachines e728 (Intel T4500, 2GB RAM, jakaś zintegrowana grafika intela, Windows7 64bit).

Dość słaby sprzęt, ale "kiedyś chodził lepiej" - i rzeczywiście. sam start systemu zajmuje około 10 minut, z tego ponad połowa to ekran ładowania windows (trwa uruchamianie...).

Potem jest niewiele lepiej, próba włączenia dysku z exploratora trwa około minuty, przy czym komputer zawisa, kursor zmienia się na ikonkę oczekiwania, albo w ogóle nie można ruszyć myszką. Montowanie pendrive'a trwa podobnie, próba uruchomienia czegoś bardziej skomplikowanego jak chrome to kolejne z 5 minut wycięte z życiorysu. W końcu chrome się włączy ale wpisanie jakiegokolwiek adresu przywiesza na minute-dwie przeglądarke i/lub system...

Podobno od czasu do czasu lubi pojawić się BSOD, ale osobiście nie widziałem.

 

W Windows Update żadne ważne aktualizacje nie są dostępne, 54 opcjonalne dostępne

sprawdziłem system i rejestr cccleanerem, zrobiłem co chciał, efekt jest mizerny.

Pamięć stale zapychana do 60-80%, z tego co widzę najwięcej zasobów zżera svchost w kilku instancjach.

Co ciekawe po jakichś 45 minutach komputer zaczyna chodzić w miarę normalnie, obciążenie pamięci spada do 40-50% i jeżeli chrome jest już uruchomiony to generalnie da się coś porobić w necie.

 

Proszę o pomoc w imieniu rodziciela :)

 

Załączam wymagane logi, w chwili obecnej wykonuje się skanowanie w GMER 2.1.19357, wyniki dołączę później

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...