Skocz do zawartości

Awarie systemu – niezrozumiałe komunikaty


Refne

Rekomendowane odpowiedzi

Przeklejam temat, bo skierowano mnie tutaj z działu Windows 7:

 

 

Dzień dobry,

Mam stacjonarny komputer z Win7/64, 4M pamięci. Od kilku miesięcy, niezależnie od tego, czy  jestem w internecie, czy nie, czy mam włączone jakieś programy, czy nie, mój komputer przerywa pracę na kilka sekund wiele razy w ciągu dnia. Najczęściej po takie przerwie pojawia się komunikat opatrzony symbolem głośnika: „Gniazdo zostało podłączone” – i po krótkotrwałym „zamrożeniu” wszystko wraca do normy.

 

Kiedy indziej otwarta przeglądarka internetowa staje się białe lub czarne i wtedy, po odczekaniu kilku sekund, muszę ponownie ją włączać. Wówczas pokazują się dwa komunikaty: 1. Systemowy – „Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. Sterownik ekranu Nvidia Kernel  Mode Driver Version [numer] przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność”. 2. Przeglądarki – „Program Plugin Container for Firefiox przestał działać”.

 

Nie wiem, czy to ma związek z tymi komunikatami, ale komputer przestał też wykrywać płyty CD.

 

Zaznaczam, że nie jestem graczem, nie chodzi o problem podczas grania.

 

Niestety w miarę czasu te przerwy  „zamrażające” są coraz częstsze, co uniemożliwia mi normalne korzystanie z komputera. Proszę o pomoc  - co mogę zrobić, by wszystko wróciło do normy?

 

Załączam HWinfo      

post-9920-0-69090000-1414421131_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzień dobry, 

Dziękuję za odpowiedź. Przepaszam za podwójność tematu, rzadko tu bywam i chyba nie bardzo umiem się tu poruszać, pomyliłem działy. Co do specyfikacji, rozumiem, ze chodzi o jakieś informacje o różnych podzespołach w moim komputerze. W internecie znalazłem program do "specyfikacji sprzętu" o nazwie AIDA 32. Czy to ten, czy powinienem go zainstalować i przesłać wyniki, czy skorzystać z czegoś innego? W instrukcji o zakładaniu tematu jest tylko ten HWinfo, przesłałem wyniki. Proszę wybaczyć, nie jestem pewien, co mam konkretnie zrobić.   

Odnośnik do komentarza

Tak, sprawdziłem w internecie jak wygląda zasilacz i otworzyłem komputer. Mój zasilacz ma nalepkę, na której większość napisów jest po chińsku. Odcyfrowałem dwa małe napisy napisane naszym alfabetem: Made in China oraz Delta Electronics. Są jeszcze jakieś słupki z liczbami-voltami, ale tak drobne, że nie dałem rady ich odczytać.     

 

Ps. Docisnąłem kabelki od napędu cd, który już znam i okazuje się, że działa.Natomiast problem główny nie zniknął.

 

PS II.: Dziś drug raz otworzyłem komputer i tym razem podociskałem wszystko, co mogłem. MInęło sporo godzin, a problemu nie ma. Wygląda na to, że któreś złącze nie całkiem działało. Dziękuję za poradę, kóra mnie zmusiła do zdjęcia pokrywy. Temat można chyba zamkąć.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...