Skocz do zawartości

Tania dobra drukarka laserowa kolorowa A3


ewenement

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiamy się w firmie nad zakupem drukarki laserowej kolorowej A3. Czy jesteście w stanie polecić jakiś model? Najlepiej, żeby było to model w dobrym stosunku jakości do ceny, awaryjności oraz żeby nie był drogi w eksploatacji, chodzi mi tu głownie o to, żeby można było kupić tanie zamienniki tonerów.

 

Jakie są wady i zalety drukarki laserowej? Może lepiej jednak byłoby zainwestować w drukarkę atramentową A3? Wydaje mi się, że wtedy są tańsze tusze itd. no i tańsza drukarka... Proszę o rady... Ploter to już chyba inna bajka? Ile kosztuje ploter drukujący na kolorowo?

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Zastanawiamy się w firmie nad zakupem drukarki laserowej kolorowej A3. Czy jesteście w stanie polecić jakiś model? Najlepiej, żeby było to model w dobrym stosunku jakości do ceny, awaryjności oraz żeby nie był drogi w eksploatacji, chodzi mi tu głownie o to, żeby można było kupić tanie zamienniki tonerów.

 

Jakie są wady i zalety drukarki laserowej? Może lepiej jednak byłoby zainwestować w drukarkę atramentową A3? Wydaje mi się, że wtedy są tańsze tusze itd. no i tańsza drukarka... Proszę o rady... Ploter to już chyba inna bajka? Ile kosztuje ploter drukujący na kolorowo?

 

Jaka jest jeszcze różnica w laserówce a atramentówce? Proszę o wymienienie wad i zalet każdej z nich.

Drukować będziemy plakaty promocyjne do sklepów... myślę, że około 200-300 na miesiąc.

A nie lepiej wydrukować z dobrą jakością na offsecie?

Taka drukarka wcale nie drukuje tanio a na pewno nie jakościowo.

Druk do 500 plakatów A2 w offsecie to koszt ok. 400-500 zł netto.

Odnośnik do komentarza

Piszę jeszcze raz nasze zamiary co do drukowania. Drukarka laserowa lub atramentowa kolorowa A3. Będziemy drukować około 2000 kartek a4 (zapełnieni kartki około 80-90% reszta biała) oraz około 200 kartek a3 (zapełnienie około 50%) na miesiąc. Trwałość nie musi być jakaś super, ponieważ te plakaty a3 będą wisieć maksymalnie 2-3tyg, natomiast oferty a4 około tygodnia. Zależy nam na dobrej jakości wydruku, taniej eksploatacji, wytrzymałości na zamienniki, no i żeby nie była za droga przy zakupie... choć najtańsza na rynku nie musi byćicon_smile.gif Kilka razy do roku np. przed świętami zdarza się, że musimy wydrukować na raz ok. 1500 ofert a4. Wtedy też szybkość wydruku miałaby znaczenie. 
Czy jesteście w stanie polecić jakiś model? Atrament czy laser? 
Jakie są wady i zalety drukarki laserowej/atramentowej? 
Jakieś jeszcze informacje są potrzebne do tego, żeby podjąć decyzję jaki rodzaj drukarki będzie dla nas odpowiedni?

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisał JacekA, tanie drukarki nie drukują tanio. W ogóle to nie ma najmniejszego znaczenia, czy kupisz drukarkę za 500 czy 5000 PLN, ponieważ w ostatecznym rozrachunku prawie wszystkie koszty związane z drukiem to koszty zakupu tonera i papieru.

 

Dla przykładu - jest w pewnej firmie model, który wydrukował pół miliona kopii. Czyli 1000 ryz *14 PLN za ryzę daje 14k PLN.

Do tego toner (czarny) wystarczający na 4-6 tysięcy stron (zależy od pojemności i stopnia zaczernienia strony; zwykle szacunki producentów zakładają zaczernienie na poziomie 5%), powiedzmy, ze jedno opakowanie pozwala wydrukować 5000 stron, czyli potrzebnych było... 100 opakowań tonera po ok. 300 PLN za sztukę.

 

30 000 PLN za toner + 14 000 PLN daje 44 000 PLN.

 

Tonery kolorowe są odpowiednio droższe, w dodatku pokrycie, o którym wspominasz (80-90%) spowoduje kilkunastokrotnie szybsze zużycie owego proszku.

 

Nie wspomnę o odpowiednim papierze, bo na wspomnianym przeze mnie Polspeedzie efekt kolorowego druku laserowego będzie marny (w dodatku ja cały czas piszę o formacie A4, czyli mniejszym i w związku z tym tańszym).

 

Zamiennik to, jak sama nazwa wskazuje, dziadostwo za marne pieniądze. Nazywam to pozorną oszczędnością, ponieważ gorszej jakości materiały eksploatacyjne zwykle powodują szybsze zużycie maszyn, w których pracują. Zamienniki tonerów potrafią powodować np. dziwne smugi czy inne nieprzewidziane przez operatora efekty na papierze.

 

Druk offsetowy, to technika stosowana przez profesjonalne maszyny poligraficzne.

 

Cena obojętnie, czy liczona w sztukach określonego arkusza papieru czy w metrach kwadratowych, bedzie z pewnością dużo niższa niż w wyniku samodzielnego parania się tym zajęciem. Nie wspomnę o zaoszczędzonym czasie.

 

Czyli: proponuję zapomnieć o drukowaniu plakatów. Szybciej, taniej i wygodniej będzie udać się do pobliskiej drukarni.

 

Jako bonus otrzymasz możliwość negocjacji cen przy dużych nakładach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...