Skocz do zawartości

Zawieszanie komputera, brak restartu


Gothan

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni mam problem z komputerem. W czasie przeglądania stron komputer chwilowo się zawiesza, czasami zmienia się kursor myszy na pionową lub poziomą kreskę wtedy "klik" nie działa . Zawiesza się na chwilę także przy otwieraniu niektórych aplikacji. Dodatkowo czasami po naciśnięciu start -> zamknij system zostaje nie do  końca zamknięty, pojawia się czarny ekran z paskiem języka w lewym górnym rogu. i tak zostaje, komputer nie wyłącza się. Przy naciśnięciu start ->uruchom ponownie sytuacja podobna komputer nie wstaje, czarny ekran i świeci się lampka zasilania (nawet BIOS się nie uruchamia). Nie wiem w czym problem, czy pada dysk twardy (dysk sprawdziłem CrystalDyskinfo  - brak błędów), czy może kończy się zasilacz? Niedawno postawiłem Windows 7 na nowo - sytuacja nie uległa zmianie. dzisiaj zauważyłem, że zaraz po włączeniu pracuje normalnie, ale jak się trochę rozgrzeje (temperatury procka i mobo mam ok) to zaczynają się problemy. Przycina chwilowo przy otwieraniu kolejnych stron np. na allegro, przy otwieraniu tego forum, albo jak teraz podczas pisania.

post-14109-0-69300000-1411583115_thumb.jpg

post-14109-0-06580000-1411583117_thumb.jpg

post-14109-0-42300000-1411583118_thumb.jpg

post-14109-0-82700000-1411583119_thumb.jpg

post-14109-0-43380000-1411583121_thumb.jpg

post-14109-0-05540000-1411584470_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wykonuj zrzutów całego ekranu - widok nieczytelny (w zasadach piszę o tym. W7 ma narzędzie wycinanie w Akcesoriach).

Wg. HWInfo ten procek ma max taktowanie 2,5 GHz a teraz (prawa strona obrazka) chodzi na 3,5 GHz. Prawdopodobnie próba bezsensownego OC.

W BIOS wybierz opcję w rodzaju Load Bios defaults - zaakceptuj i restart. W HWInfo prawe paski powinny być zielone lub brązowe (HFM max).

Pokaż obrazek z HWInfo - Sensors wg. zaleceń.

Odnośnik do komentarza

Popatrz na pierwszy obrazek wyżej - VBat. Nominalnie powinno być około 3,3 V a Ty masz 0,384 V. Bateria na płycie głównej TRUP - do wymiany.

Ta bateria podtrzymuje konfigurację BIOS (UEFI). To może powodować taki efekt. Tylko nie kupuj w AGD a w komputerowym.

 

Narzędzie wycinanie - Panel sterowania - Programy i funkcje - (po lewej) Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows - Ptaszek przy Składniki komputera typu Tablet - OK.

Pojawi się po instalacji i restarcie. Soft to - SnippingTool.exe w System32.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...