Skocz do zawartości

Przesiadka z Windows 7 na Windows 8


andymen

Rekomendowane odpowiedzi

Moja historia w skrócie wygląda tak: Półtora roku temu kupiłem laptopa Samsung NP355V5C-S03PL wraz z windows8. Niestety "ósemka" szybko mnie zdenerwowała i zainstalowałem "siódemkę". Minęło trochę czasu i postanowiłem dać jeszcze jedną szansę "ósemce". Zadzwoniłem do supportu samsunga, przysłali mi płytę instalacyjną "System Recovery Windows 8 Pro" (przy poprzedniej instalacji Windows7 byłem nieźle wkurzony więc zrobiłem format dysku i nie bawiłem się w żadne płytki Recovery). 

Przed instalacją w BIOSie mam do wyboru kilka ustawień (testowałem już wszystkie) BOOT->SECURE BOOT->ENABLED lub BOOT-SECURE BOOT->DISABLED i teraz OS MODE SELECTION->UEFI OS lub CSM OS lub UEFI AND LEGACY OS.

Przechodzę do instalacji: wybieram język i pozostałe pierdoły regionalne, akceptuję umowę i zaznaczam gdzie ma zostać zainstalowany Windows (dysk już sformatowałem). W tym miejscu odpalam konsolę (Shift +F10) odpalam Diskpart przez "diskpart", następnie "select disk 0", "clean", "convert gpt"  po czym zaczyna się kopiowanie plików. W zasadzie to fizycznie chyba nic się nie dzieje, bo wyskakuje lista: "Kopiowanie plików" (0%) poniżej "Przygotowanie plików do instalacji", "Instalowanie funkcji" itd. W momencie kiedy jest pogrubione "Kopiowanie plików" obok jest wciąż 0% i nie zmienia się. Chwilę później pojawia się haczyk obok Kopiowania i zaczyna się "Przygotowanie plików". Tutaj już normalnie występuje progres do 100%. Następnie instalator przeskakuje do "instalowania funkcji" i wyskakuje komunikat: "System Windows nie może ustawić informacji offline o ustawieniach regionalnych. Kod błędu 0x80000001"

Próbowałem instalacji ze wszystkimi chyba możliwymi parametrami w Biosie i za każdym razem to samo. Przekopałem chyba wszystkie fora i nie znalazłem niczego co może rozwiązać mój problem. :confused:

Jedyna nadzieja w Was, koledzy. Pomożecie?  ;)

 

Próbuję wciąż walczyć z problemem i wydaje mi się, że jest progres.

Po pojawieniu się komunikatu o tym, że Windows nie może ustawić informacji offline wyciągnąłem płytę z napędu i pojawiło się ponownie okno początku instalacji z przyciskiem "Instaluj". Po kliknięciu na nim wyskoczył komunikat o braku sterowników. Włączałem ponowne skanowanie, ale system domaga się wciąż sterowników... Zaczynam podejrzewać, że jest problem z dyskiem twardym.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dla potomnych: 

Ten błąd jest wtedy, gdy nie ma zintegrowanego odpowiedniego pakietu językowego. Instalacja w surowej, natywnej wersji - prawdopodobnie angielskiej rozwiazuje problem. Potem trzeba pobrać odpowiedni pakiet z windows update. Można też zmodyfikować obraz systemu - dodając do niego odpowiedni pakiet językowy. Tu było o tym wspomniane: 

https://www.fixitpc.pl/topic/521-dostosowane-nosniki-instalacyjne-vista20087/

http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1333.0.html

 

Wymienione ustawienia w biosie wplywaja na bootowanie, a wiec skoro doszlo do bootowania - to przestaja odgrywac jakakolwiek role i ich modyfikacja była bezcelowa. 

 

To wszystko. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...