Skocz do zawartości

Pasek narzędzi, głupi problem...


yamata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Otóż od lat posiadam na pasku zadań pasek narzędzi o nazwie "System" (w oryginale chyba "Komputer"), będący skrótem do wszystkich napędów.

Ponieważ skończyły mi się już litery dysków (przy okazji, co z tym fantem zrobić, że pójdę na łatwiznę i zapytam? ;) ) poprzestawiałem ich nazwy i litery.

 

Problem polega na tym, że w opisach pozostały mi śmieci, tj. zamiast:

Stacja dysków DVD RW (A:)

Stacja dysków BD-ROM (Z:)

Widnieje:

Stacja dysków DVD RW (A:) Dysk wymienny

Stacja dysków BD-ROM (Z:) MS Card

 

Przegrzebałem cały rejestr, i nie mam pojęcia gdzie są i skąd się wzięły te opisy. Strasznie mnie to wkurza, tym bardziej, że zarówno napęd B jak i Y,

będące lustrzanym odbiciem A i Z posiadają normalne nazwy...

 

Próba ustawienia w rejestrze nazwy "na sztywno" jest ignorowana. Znaczenia chyba nie ma też fakt, że każdy z napędów jest przypisany do własnej ikony też edycją w rejestrze. Napędy są puste, a pozostałości w nazwach wynikają z zapożyczenia rzeczywistych nazw od innych napędów.

 

Jak się tego pozbyć????

 

Przy okazji, chciałbym wymusić alfabetyczne ustawianie sie dysków w tym pasku narzędzi (choć chyba na razie jest ok. Tyle że nie wiem czy to wpływ edycji rejestru czy zmiany napędów sztuka po sztuce). No i fajnie by było móc zmienić nazwę "Stacja dysków DVD RW" na "DVD RW". Ponoć się nie da tego uskutecznić w Windows 7... Ale może Picasso już to rozgryzła?

 

Z góry dziekuję i pozdrawiam.

P.S. Problem jest może błahy ale egzotyczny. Rzygam już przeszukiwaniem internetu, który potrafi tylko udzielić porady jak zmienić nazwę dysku i literę napędu. Dlatego też zawracam Wam gitarę... ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 4 tygodnie później...

Dobra, główny problem rozwiązałem.

 

Jednak to zapis w rejestrze, tyle, że nie tam gdzie się go spodziewałem. Wystarczyło wyszukać po "MS CARD".

U mnie jest to klucz:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons\W\DefaultLabel

 

To tak, gdyby ktoś potrzebował. Z resztą "problemów" jakoś przeżyję... ;)

Dzięki za dobre chęci...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...