Skocz do zawartości

Własna, klasyczna kompozycja w Windows 7


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z racji że Windows classic theme nie wspiera skalowania DPI chcę skorzystać z innej jak najbardziej podobnej kompozycji która pozwala na skalowanie. Znalazłem Classic AE 2.5.2. Zrobiłem punkt przywracania systemu. Jedną z czynności którą trzeba wykonać jest spatchowanie shell32.dll. W systemie x64 są dwa shell32.dll, pierwszy w Windows\System32 a drugi w Windows\SysWOW64. Oczywiście oba się różnią i nie wiem który mam edytować programem Resource Hacker.

Druga sprawa to czy stosując tą konkretną kompozycję muszę zastosować patcha UXTheme?

 

Edit: Już sam zbadałem sprawę. Patchujemy pliki tylko w Windows\System32 chyba że jest wyraźnie napisane żeby spatchować również w Windows\SysWOW64. A patcha UXTheme musimy użyć (chyba) zawsze przed zastosowaniem kompozycji "samoróbek".

 

Sprawdzałem kilka różnych kompozycji podmieniając pliki. Najlepiej dać sobie z tym spokój. Żadna nie działała równie stabilnie co domyślne od Microsoftu. Classic AE 2.5.2 raz spowodował BSODa, a kompozycja z Windows 8 RTM powodowała zawieszenie explorer.exe w pewnym szczególnym przypadku. Wracam do Aero z Windows 7.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...