Skocz do zawartości

Problem z Windows Update na świeżej instalacji


qk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj zainstalowałem na swoim laptopie Windowsa XP i już od samego początku mam z nim problemy. Otóż próbując pobrać aktualizacje, strona Windows Update najpierw witała mnie błędem 0x80190194. Poszperałem w necie i znalazłem "rozwiązanie" - zainstalować ręcznie Service Packa 3ke i tak też zrobiłem. Teoretycznie pomogło, problem z 0x80190194 znikł, ale pojawił się nowy - 0x8024D001. Poczytałem w internecie i zastosowałem TEN Fix it ze strony microsoftu. Problem znikł, ucieszony że w końcu pobiorę aktualizacje kliknąłem na stronie WU w "Ekspersowa", wyświetliło się "Trwa sprawdzanie najnowszych aktualizacji przeznaczonych dla tego komputera..." i tak już czekam z 20 minut. Próbowałem też ręcznie zainstalować IE8, ale nic to nie dało. Dalej stało w miejscu, na wyszukiwaniu aktualizacji.

 

Drugi trochę mniejszy problem - jak zmienić język w Firefoxie? Pobrałem Polski Language Pack, ale FF jest dalej po angielsku. Jeszcze po każdym restarcie przeglądarki słownik zmienia się na Angielski... Proszę o pomoc, z góry dziękuje. :)

 

EDIT:

Przed chwilą zauważyłem, że mam opcje zainstalowania aktualizacji (a konkretniej jednej) przy wyłączeniu komputera. Za pierwszym razem aktualizacja zakończyła się BSODem (niestety nie mam komunikatu, bo nie wyłączyłem automatycznego restartowania), za drugim chyba poszło. Aktualnie przez Windowsową aplikacje pobierają się 3 aktualizacje. Zobaczę co z tego będzie.

 

EDIT2:

Te 3 aktualizacje się zainstalowały, strona Windows Update dalej stoi w miejscu, a Windowsowa aplikacja nie znajduje już żadnych aktualizacji (chyba, nie wiem jak sprawdzić nią ręcznie). 4 Aktualizacje na świeży system to trochę mało chyba...

 

EDIT3:

Przed chwilą pobrało i zainstalowało 130 aktualizacji, po których strona Windows Update zaczęła chodzić :)

 

Co do FF, to pobrałem zły instalator. Pobranie z Dobrychprogramów załatwiło sprawę. Można zamknąć chyba.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...