Skocz do zawartości

Czarny ekran po zmianie języka w Win 8.1


horrida

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem laptopa Asus za granicą z win 8. Przy pierwszym uruchomieniu wybrałem język ang. - uruchomił się poprawnie. Następnie przez cały wieczór instalowałem dostępne aktualizacje oraz pakiet języka polskiego. Wszystko było ok. W aplikacji "sklep" zauważyłem opcję aktualizacji do win 8.1. Zdecydowałem się - aktualizacja trwała kolejny wieczór jednak po jej zakończeniu laptop znów był w całości w języku ang. Postanowiłem powtórzyć operację ze ściągnięciem języka polskiego. Po jej uruchomieniu niemal natychmiast ekran zrobił się czarny z widocznym kursorem - myślałem że to normalne i zostawiełm sprzęt na noc aby dokończył całą operację. Po 12 godzinach ekran nadal był czarny z widocznym kursorem. Pomyśłałem że coś się zawiesiło i nacisnąłem przycisk włączania laptopa. Laptop się wyłączył. Ponownie go uruchomiłem i tym razem ekran nie włącza się w ogóle - całkowicie nie reaguje. Operacje powtórzyłem juz kilka razy i scenariusz przy włączeniu jest identyczny - wyłączony ekran.

Możecie mi pomóc? - do tej pory nie miałem żadnego doświadczenia z win 8 więc kompletnie nie wiem od czego zacząć. Bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Udało się uruchomić system w trybie awaryjnym. W asusie podczas uruchamiania nalezy wcisnąć F9. U mnie wysoczyły menu "wybierz opcje" i następnie "rozwiąż problemy" - niestety w języku szwedzkim (Latop kupowany był w czeskim sklepie internetowym). Ale udało się dostać do angielsko języcznego trybu awaryjnego. Niestety nie ma tu żadnych punktów przywracania systemu... - może dlatego że padł zaraz po zainstalowaniu 8.1. Na razie nie wiem co dalej robić

Odnośnik do komentarza

W załączniku przesyłam raporty. GMER niestety spowodował zawieszenie komputera. W między czasie próbowałem wszystkich standardowych funkcji naprawczych win 8: refresh pc, restart. ściągnąłem płytę iso z win8. ale funkcja "repair your pc"  wszystkie operacje kończyły się niepowodzeniem. Obecnie komputer można odpalić jedynie w trybie awaryjnym poprzez niezwłoczne wciśniecie F9 po uruchomieniu, następnie przebrnięcie przez szwedzkie komendy aż do możliwości wyboru opcji "Safe mode"

OTL.Txt

Extras.Txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jesli temat jest jeszcze aktualny to  sprawdz w trybie awaryjnym polecenie rstrui.exe ktore wywoluje przywracanie systemu.

Inna opcja bardzo wazna przy aktualizacji  do 8,1 sa aktualizacje ze strony producenta tzn sterowniki etc.

Wrozac troche ze szklanej kuli(za malo danych)ale najprawdopodobiej (bledy odnoszace sie do grafiki sa w logu) zaistnial jakis konflikt sterownikow graficznych.Sprobuj odinstalowac intela i nvidia i zainstalowac najnowsze ze strony producenta laptopa.Przy nvidia jesli bedzie taka mozliwosc przy instalacji wymus usuniecie poprzedniej wersji przez zaznaczenie haczyka w trakcie instalacji sterownikow.Poza tym byly jakies problemy z aktualizacjami? Bo widze  kopie softwaredistribution.bak?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...