Skocz do zawartości

VirtualBox przestał działać po aktualizacji


gnomiuszka

Rekomendowane odpowiedzi

Program VirtualBox przestał działać po aktualizacji do najnowszej wersji. Podczas jego uruchamiania zwracany jest komunikat

3acde2efd33ad91bgen.jpg

Próba reinstalacji nie pomaga. Obecnie program mam zainstalowany. Dodatkowym problemem, jeszcze gdy program działał, była niemożność tworzenia środowiska dla systemów x64, a komputer mam 64 bitowy włącznie z systemem. 

 

Logi

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

gmer.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, to właśnie wersja 4.3.14. Nie wiedziałem, ze jest w niej feler. Cofnąłem do wersji 4.3.12 i teraz działa. Problem w tym, że nie mogę w niej tworzyć systemów x64, Jest mi to potrzebne do instalacji ubuntu server 14, który jest 64 bitowy. Tak, jak pisałem w pierwszym poscie, mam windows 7 x64, to też dziwi mnie, dla czego wirtualki x64 nie działają. 

Odnośnik do komentarza

Nie pojawia się żaden błąd. Po prostu jest tak, że wybieram przy tworzeniu nowej maszyny wybieram z pierwszej listy pozycję "Linux" i gdy rozwijam drugą listę, żeby wybrać ubuntu, pojawia się tylko opcja x86, ale x64 już nie ma. Na innym kompie mi to działało, a teraz nie mam możliwości wyboru x64. Wybrałem więc opcję "Other linux" i próbowałem instalować ubuntu server 14. Przebrnąłem przez wybór języka, a dalej już tylko komunikat w konsoli tekstowej "Komputer nie wspiera systemu w wersji 64 bitowej"  

Odnośnik do komentarza

Otóż to. I sprawdź dokładnie różne zakładki w BIOS, bo u gościa z linkowanego wątku poszukiwana opcja "hardware virtualization" znajdowała się w zakładce odpowiedzialnej za bezpieczeństwo ("security"). Dla potomności przetłumaczę z najważniejszego posta w tamtym wątku parę informacji:

1) 64-bitowe wirtualki (systemy-goście) wymagają włączenia wirtualizacji sprzętowej poprzez BIOS hosta (komputera-gospodarza);

2) tworząc 64-bitową wirtualkę należy wybrać właśnie tę opcję z listy rozwijanej w GUI;

3) jeżeli systemem hostującym (gospodarzem) jest Windows, należy upewnić się, że Hyper-V oraz XP Mode są wyłączone.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...