Skocz do zawartości

wirus tworzący skróty na pendrive'ach


Rekomendowane odpowiedzi

nie chce Cię zameczać przygotowaniem zewnetrznego narzedzia, które wypedzi tego cudaka z rejestru. Wedle logów z FRST masz wiele punktów przywracania systemu

 

==================== Restore Points =========================

24-06-2014 18:41:04 Windows Update
27-06-2014 21:09:59 Windows Update
01-07-2014 21:29:27 Windows Update
08-07-2014 21:40:17 Windows Update
09-07-2014 23:06:03 Windows Update
10-07-2014 10:44:19 Windows Update
15-07-2014 17:33:50 Windows Update
22-07-2014 10:01:23 Windows Update
23-07-2014 07:45:45 Removed STATISTICA TRIAL PL 10.

 

 

Przywróć system zanim na twojej drodze pojawił sie punkt ksero.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
mam nadzieję że o to chodzi, więc próbuję.

 

No dobra. Próbuj. Nie sądziłem że procedura przywracania nie jest Ci znana.

 

na wszelki wypadek

 

 

 

z prawokliku na Mój komputer > właściwośc > zaawansowane ustawienia systemu > Ochrona systemu > Przywracanie systemu

 

jak cofniesz pomyślnie system to zrób log z FRST

Edytowane przez Zappa
Odnośnik do komentarza

o kurde. Chyba się pospieszyłam. Włączyłam Unbuntu i pojawiło mi się okienko z 3 opcjami: restart teraz, restart później (wybierany ręcznie) i coś tam jeszcze. Wybrałam restart teraz ale żadne z tych okienek, które mi wysłałeś w linku, nie pojawiły się. Były natomiast wiersze (czarne tło, białka czcionka), zaczynające się od cyfr, każdy wiersz tej samej długości, co chwila dochodził nowy wiersz. Co jakiś czas to wszystko znikało, pojawiało się na białym tle logo Avira Rescue System, potem znowu wracało do tego, co wcześniej i tak naprzemian mniej więcej 2 h. Od pół godziny mam samo logo i nie wiem co dalej robić.

Odnośnik do komentarza

próbowałam kilka razy, ale nie mogę dokończyć tego procesu. Zatrzymuję się na etapie, kiedy trzeba wybrac boot (1). Klikam "1" i enter, pod spodem pojawiają się jakieś loadingi. Potem Decompressing Linux i inne... Później pojawia się kursywa żebym wykonała jakiś ruch, ale nie ma żadnej opcji do zaznaczenia więc wybieram 'enter'. Następnie pojawia mi się ten niebieski ekran ze stanem skanowania (czyli chyba tak, jak powinno być), a później komunikat: 

 

"Self check failed! The File failed the check. Press OK to shutdown the system."

 

i później, na czarnym ekranie:

 

Press Alt-F7 to the graphical User Interface.

root@rescuesystem:/#_

 

Wciskam Alt+F7, ale nic się wtedy nie dzieje. Jest to moment kiedy muszę zresetować komputer.

Odnośnik do komentarza

Wg instrukcji, którą podałeś w linku:

 

Note :

  • If the Rescue CD does not work, please disable floppy disk and try again.
  • If you encounter display problems when booting on the Rescue CD (wrong colours, cut image, ...), when the Rescue CD boot menu appears, please type3 and try all the display modes until you find the right

Czyli rozumiem że mam wysunąć płytę i spróbowac jeszcze raz -> to nie działa.

"3" wpisywałam zamiast tej "1" ale to też nic nie pomagało.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...