Skocz do zawartości

Podłączam dysk do kompa - system chce go formatowac - czemu?


Rucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie. Dwa dyski ze starego kompa. Jeden stary seagate drugi WD. Podłączałem jeden i drugi do laptopa pare tygodni temu - wszystko działało bez problemu. Podłączam do swojego kompa - lipa - wyskakuje ciagle komunikat ze musze sformatować dyski.... nie rozumiem, te same windowsy 7, jeden i drugi komp w miare nowy. Podłączam przez urządzenie USB 2,0 to SATA / IDE cable.  Czemu wtedy działało a teraz nie chce? Co sprawdzić, co zmienić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dodaje zdjęcia, generalnie to tak jakby dysk się podłączał i odłączał samoistnie.

Za każdym razem wyskakuje kilka okienek od formatowania partycji ( 4 partycjs są na dysku ). Na jednym ze zdjęć widać ile się dego pootwierało.

Wczesniej probowałem kliknąć by formatowało - ale formatować też nie chciało - wyskakiwał jakiś błąd.

Dodatkowo dysk znika i pojawia się w tym programie. Chyba udało mi się kliknąć w momencie gdy był  podłączony (chyba) ale wyskoczył jakiś błąd ( moze dlatego ze rozłączyło połączenie.

 

Z ciekawości podpialem jeszcze drugi dysk - tym razem w ogóle nic sie nie zadzialo

 

link: http://imgur.com/GeItUxy,X3nuZpn,cwYidUt,YM2STY8,9Ela8q4,WyoGLSa,IxExgUO,l7XEZuX#0

Odnośnik do komentarza

Do innych kompow podłączałem przez ten sam adapter (bezposrednio pod płytą działa normalnie).

Teraz właśnie jest podłączony tym samym adapterem pod lapka z win XP - działa wyśmienicie, ale chciałbym go podłączyć pod głównego kompa ( win 7 )

 

przejściówka (to co widze na pudełku): USB 2.9 to SATA/IDE cable, AK99A, 480Mbps, no driver needed, APT-WB (na wtyczce) - nic wiecej istotnego nie widze,

Odnośnik do komentarza

Napisałem dwie sensowne wiadomości...więc to nie była dłuższa konwersacja. Nie dokazuj mi tak! :-). I nie Master tylko Majster ;p. Co do napięcia - to to by raczej pasowało do znikania dysku w menadżerze urządzeń, ale nie tłumaczyłoby błędnej adresacji sektorów. Ciężko mi stwierdzić, to swoiste przypadki i bez dokładniejszej analizy nie pokuszę się o wskazywanie przyczyny takiego stanu rzeczy. Cieszę się, że udało się ten problem rozwiązać i nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...