Skocz do zawartości

Obsługa ACPI bez reinstalacji systemu


htw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

instalowałem ostatnio na bardzo starym komputerze Windows'a XP i niestety zainstalowałem go bez obsługi ACPI włączonej w biosie i w menedzerze zadań moj komputer widnieje jako - "Standartowy komputer" bez obsługii ACPI, samo włączenie nie zainstalowało zarzadzania enegia i za kazdym razem po wyłączeniu pali mi sie czarny ekran mowiacy o tym ze moge wlasnie bezpiecznie wylaczyc kompuer .....:( mozna ACPI jakoś doinstalować bez nakładania systemu ? bo powiem szczerze komputer jest stary i sama jego aktualizacja bedzie mnie kosztowała pare godzin roboty a chciałbym tego uniknąć ...... :(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A płyta główna na 100% obsługuje ACPI? Nie zawsze da się wymusić ACPI na komputerze, w którym płyta nie ma jego obsługi. Sam mam taki sprzęt (płyta główna MSI na socket A i SDRAM), gdzie Windows z zainstalowanym ACPI wprawdzie się zainstaluje, ale zawiesza się w trakcie pracy (twardy reset). Stabilnie działa jedynie wtedy, gdy ACPI jest wyłączone.

 

ACPI na pewno na da się bezproblemowo zmienić w drugą strone (ACPI -> bez ACPI), jeśli chodzi o zmianę w drugą stronę to nie będzie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...