Skocz do zawartości

Firefox - Złe renderowanie czcionki


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problem jest znany i poruszany choćby tu:

 

https://www.fixitpc.pl/topic/18500-firefox-rozmyta-i-zniekszta%C5%82cona-czcionka/

 

tylko że w firefoksie 30.0 już tym sposobem rozwiązać się go nie da.

 

Na pierwszym obrazku widać rozjechaną czcionkę. Obrazek drugi przedstawia poprawnie wyświetlane rozwijane pole. Obrazek trzeci przedstawia to samo rozwijane pole po ustawieniu gfx.direct2d.disabled na "true", natomiast pozycji gfx.content.azure.enabled w nie ma wcale. Utworzenie jej i ustawienie na "false" nic nie zmienia.

 

Zna ktoś rozwiązanie, które naprawiając jedno nie psuje innego?

 

Czytając w necie wypowiedzi skarżących się na ten problem wynika, że dotyka on kombinacji 64 bitowego Windows 7 z kartą grafczną od AMD.

post-345-0-87792900-1404076837_thumb.jpg

post-345-0-06542900-1404076853_thumb.jpg

post-345-0-48730400-1404076862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, wyłączenie akceleracji w opcjach pomogło. W ferworze walki nie zauważyłem, że znów jest to włączone (sprawdzałem wiele kombinacji i przypadkiem tak zostawiłem).

Więc tak - samo wyłączenie akceleracji nie pomaga. Żeby pozbyć się problemu należy wyłączyć i akcelerację i ustawić gfx.direct2d.disabled „true”. Szkoda tylko, że w ten sposób pozbywamy się dobrodziejstwa sprzętowej akceleracji.

 

 

Odnośnik do komentarza

Może aktualizacja sterowników grafiki? Jeśli takowa jest dostępna. Wsparcie Firefoxa gada że gdy problemy dalej występują po update sterowników żeby spróbować wyłączyć WebGL o akceleracji też piszą, ale dla sprawdzenia włączył bym ją, a wyłączył WebGL.

Upgrade your graphics drivers to use hardware acceleration and WebGL | Firefox Help

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...