Skocz do zawartości

Wkurzający monit "TuneUp Error"


DragonFire

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...

 

Już jakiś czas borykam się z pewnym problemem. Mam Windows XP SP3 na starym kompie, zainstalowałem tam kiedyś TuneUp Utilities 2009 i dałem, żeby zdefragmentował rejestr systemowy podczas startu systemu. No i po restarcie pojawił się błąd.

System startuje, pojawia się ekran z logiem Windows i paskiem ładowania, potem tuż przed ekranem "Zapraszamy" pojawia się niebieski monit, na którym jest coś takiego "TuneUp Error", pod spodem coś w stylu "nie można uruchomić skanowania", a niżej błąd "0x00(...)034".

 

I teraz moje pytanie jest takie, jak pozbyć się tego monitu?? - Zawiesza on ładowanie się systemu na jakieś 3 minuty, potem system sie ładuje normalnie. Nie jest to jakiś krytyczny problem, ale mnie denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przepraszam, że się nie pojawiałem, ale szukałem info na innych forach. Na jakimś amerykańskim radzili, aby użyć Autorun z firmy Sysinternals (sysinternals.com) - problem był identyczny.

 

Użyłem i w sekcji Boot Execute był wpis, żeby uruchamiać ten turegopt. Więc to odznaczyłem i monit mi się już nie pojawia ;)

 

Niemniej jednak, dzięki Belfegor za zainteresowanie. Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza

Sorry, ale odświeżam temat ;)

 

Problem jednak nie zniknął. Myślałem, że nic się nie dzieje, ale dzisiaj uruchomiłem kompa i znowu coś jest na niebieskim ekranie.

Tym razem pojawia się coś takiego "error - %systemroot%\windows\system32\autochk.exe not found, skipping autocheck" i wisi tak z 2 minuty, po czym system sie uruchamia normalnie.

 

Sprawdziłem ten plik i jest on w podanej wyżej ścieżce, więc o co kaman?

Tym razem w Autorun'ie nic nie ma, żadnego wpisu, który mozna by odhaczyć, a który by sugerował na wykonanie zaplanowanego zadania.

 

Czy oprócz logów z OTL mam wykonać jeszcze coś innego? Chciałbym to załatwić za jednym razem :)

Odnośnik do komentarza

Witaj ;)

 

Sprawdziłem ten klucz i tam nic nie ma. Nie ma w ogóle wartości BootExecute. Poza tym myśle, że Autorun widzi ten klucz i jak z niego usunąłem błędną wartość, to nic dziwnego, że nic w rejestrze nie ma.

 

OTL:

extras.txt

http://wklej.org/id/446320/

 

pelny otl.txt

http://wklej.org/id/446321/

 

z pierwszego uruchomienia, zwykly otl.txt

http://wklej.org/id/446325/

Odnośnik do komentarza
Sprawdziłem ten klucz i tam nic nie ma. Nie ma w ogóle wartości BootExecute. Poza tym myśle, że Autorun widzi ten klucz i jak z niego usunąłem błędną wartość, to nic dziwnego, że nic w rejestrze nie ma.

 

No to powinieneś utworzyć taką wartość w rejestrze. Właź z powrotem do regedit

Klikasz PPM na pustym polu po prawej i wybierasz Nowy > Wartość ciągu, potem wpisujesz jako nazwę wartości - BootExecute

a w polu dane wartości wpisujesz autocheck autochk *

zatwierdzasz zmiany i reset

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...