Skocz do zawartości

problem z dyskiem: 4 KB w uszkodzonych sektorach


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zostałem tutaj skierowany na dalsze "leczenie" laptopa przez "lekarza pierwszego kontaktu", tj. picasso. Otóż Pani Gospodyni z tamtego forum podczas terapii mojego laptopa wykryła w nim, jak w temacie tego posta. Kazała mi to wszystko podlinkować. Co czynię.

 

Załączam zdjątko spodu laptopika. Załączam również skan z HWINFO. Niestety, ale mimo najszczerszych chęci nie byłem w stanie sporządzić raportu, wg. tej metody:

 

W uruchomionym HWINFO -> Save Report -> Text LogFile -> Browse -> Nazwa i lokalizacja z rozszerzeniem .txt -> Dalej -> Zakończ.

 

Zwyczajnie ten program mi to uniemożliwił.

1. ściągnąłem właściwą wersję bitową (32x),

2. rozpakowałem ją,

3. kliknąłem w ikonkę .exe

4. wyskoczyło mi okienko "Welcome" z opcją "Summary-only", którą odptaszkowałem i kliknąłem "Run", no... i

5. pokazało mi się wyłącznie to, co na zrzutach.

 

Uprzejmie proszę o dalsze instrukcje.

post-9897-0-91113200-1401361088_thumb.jpg

post-9897-0-36425700-1401361139_thumb.jpg

post-9897-0-45800700-1401361140_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dysk 80 GB nadaje się na śmietnik.

Uszkodzony(e) sektor, oczekiwanie na realokowanie i najważniejsze - transfer na poziomie 2 MB/sek (średnio) z zaniżeniem na początku i końcu dysku.

Takie wartości mocno odbijają się na pracy systemu.

Nominalnie ta wartośc powinna przekraczać około 100 MB/sek na początku do około 50 MB/sek na końcu dysku.

 

Przenieś system na drugi dysk lub kup nowy.

Odnośnik do komentarza

Dysk 80 GB nadaje się na śmietnik.

Uszkodzony(e) sektor, oczekiwanie na realokowanie i najważniejsze - transfer na poziomie 2 MB/sek (średnio) z zaniżeniem na początku i końcu dysku.

Takie wartości mocno odbijają się na pracy systemu.

Nominalnie ta wartośc powinna przekraczać około 100 MB/sek na początku do około 50 MB/sek na końcu dysku.

 

Przenieś system na drugi dysk lub kup nowy.

 

Czy format c:/ + reinstalacja systemu nie pomogłyby?

Odnośnik do komentarza

Burst Rate powinien wskazywać większą wartość, a nie wskazuje. Prędkość interfejsu to 1,7 MB/s. Wychodzi na to, że problem jest z trybem pracy dysku. Objawy spowolnienia po użyciu gmera powinny byc od razu po uruchomieniu ponownym kompa, wiec to odpada, ale możliwe, że chkdsk wykrywając błąd przełączył tryb pracy na PIO. Tak czy siak na wszelki wypadek się upewnijmy. Być może się mylę! 

https://www.fixitpc.pl/topic/46-optymalizacja-i-odchudzanie-windows-xp

(ustęp Optymalizacja wydajności HDD i CD/DVD-ROMów - Włączenie DMA)

 

Zrób też test w Victorii 4.47 - tylko najpierw odmontuj ten dysk w menadżerze dysków (prawy przycisk myszy na mój komputer > zarządzaj >zarzadzanie dyskami > tu wybierz odpowiedni wolumin, potem prawy przycisk myszy: i opcja: dodaj  literę dysku i ścieżki - następnie usuń. Wszystkie woluminy dla skanowanego dysku muszą być odłączone. Potem uruchom Victorie 4.47 i opcja Scan. 

Zauważyłem, że to dysk systemowy, więc woluminu nie odłączysz ;)

Zrób botowalnego pena z jakimś systemem - ja często polecam Hiren's Boota, bo szybko i wygodnie się go wgrywa na pendrive 

http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

a do zassania stąd: 

http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip

 

Swoją drogą - gratuluje cierpliwości - skanować tyle czasu, hehe ;)

 

No i zawsze jest ostateczne rozwiązanie w postaci zerowania (po uprzednim skopiowaniu najwazniejszych danych).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...