Skocz do zawartości

windows 7 nie laduje podstawowego sterownika


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Bawilem sie ostatnio scrackowanym programem AVG PCTune up. Oczyszczalem dysk, rejestr kilka razy i rrstart sie udawał a potem nagle bawilem sie w zmiany kompozycji i po ustawieniu nowej (w cierpieniach przez bledy wyswietlania) i wylaczeniu systemu laptop juz nie wstal. Nie laduje sie w zadnym trybie a ostatnia rzecz ktora widze przed BSOD w

awaryjnych trybach to ladujacy sie sterownik. amdkmpfd.sys jego sciezka to Windows\system32\DRIVERS\amdkmpfd.sys

Nie wiem co mam z tym zrobic . A i jeszcze jedno.

Przy wlaczonym ladowaniu sterownikow z niewlasciwymi sygnaturami windows niby sie uruchamia ake w tempie ze po 10 minutach ledwo zobaczylem pasek na ktorym nic sie nie dalo zrobic wiec sie nie meczylem. A przywracanie systemu jest tak jakby ... niemozliwe bo go nie ma w wyborze opcji. Prosze o pomoc bo mam tam dosyc wazne dane i nie chce ich stracic.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po poszukiwaniach na innych forach (bo wkońcu google nie gryzie) nadal nie znalazlem rozwiazania problemu (tematy konczyly sie wymiana dysku, formatem lub byly porzucane). Okazalo sie ze ten amdkmpfd.sys ma zwiazek z grafika. Problem jest jednak w tym ze po przyjzeniu sie widac ze przy uruchamianiu (nieskutecznym) w trybie awaryjnym ten sterownik mial przed sciezka napis Loaded. Nie wiem co o tym myslec. Mam tez Hiren's boot CD lecz nie wiem co mam zrobic w niej jezeli wogóle jest co ratować. Próbowałem cos grzebac z czyszczeniem rejestru CCleanerem używając srodowiska miniXP ale nic to nie dalo, bo chyba musze zaglebic sie w pliki windowsa 7. Jeszcze raz prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Plik pochodzi prawdopodobnie z W8 a nie W7 i stąd problem. Ja go nie mam.

Opisane eksperymenty z systemem raczej kwalifikują się do reinstalacji a nie naprawy.

Modyfikacje rejestru bez znajomości struktury i wartości kluczy mogą spowodować to co się stało.

Po reinstalacji dane pozostają na dysku.

 

Inna ewentualność to zewnętrzny system tylko w celu przekopiowania danych na zewnętrzny nośnik.

Odnośnik do komentarza

Hiren's boot CD ma miniXP wiec rozwaze kopie plików na zewnetrzny dysk. Nie wiem jednak skad mam ten sterownik i nie wiem czy on byl tam wczesniej, bo z trybow awaryjnych rzadko korzystam ,a rejestrem sie nie bawie tylko ewentualnie programami typu CCleaner , Odkurzacz ,Glary utilities ,Razer game booster, Game gain lub wspomnianym AVG PCTune up cos porobie (ale nie uzywam wszystkich naraz tylko od czasu do czasu jednego z 2 pierwszych). Nie wiem tez czy bede mial plyte do zreinstalowania windowsa. W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

a rejestrem sie nie bawie tylko ewentualnie programami typu CCleaner , Odkurzacz ,Glary utilities ,Razer game booster, Game gain lub wspomnianym AVG PCTune up

 

Omijaj taki badziew szeeerokim łukiem. Żadnych naprawiaczy, ulepszaczy czy dopalaczy itp.

Czyszczenie rejestru wątpliwymi programami nic nie daje a wręcz może spowodować problemy.

Od dawna stosuję na obu kompach tylko soft komercyjny Raxco - Perfect Registry (czyszczenie rejestru i co najważniejsze kompaktowanie w trybie BOOT) oraz PerfectDisk do optymalizacji dysku - również z opcją Boot Defrag. Robię to okazjonalnie i tyle.

 

Reinstalacja systemu.

Nie mam lapka. Ale zapewne ma on partycję recovery. Poczytaj manuala jak odpalić instalację systemu z Recovery ale oczywiście bez formata.

Po instalacji systemu dane pozostają - jedyny minus to brak powiązania z plikami, które zostały utworzone przez zainstalowany wcześniej soft.

Odnośnik do komentarza

Niestety z instrukcji obsługi znalezionej w internecie wynika że moge albo "usunąć" tylko dysk C albo oba. Narazie na dysk zewnetrzny nie ma co liczyc. Musze sie zadowolic pendrivem 16GB albo dokupić dysk. Mam jeszcze pytania:

1.czy przywrocenie kopii rejestru np od CCleaner lub ktoregoś z innych programow by pomoglo i czy moge w miniXP uzyskac dostep do pulpitu sprzed stanu gdy zaczął się problem?

2.Czy jesli mialem powiększoną partycje C kosztem D przez program partition wizard to beda problemy po "usunieciu" z recovery tylko partycji C?

3.Czy zadziala jesli przeniose dane z dysku C na D a potem usune partycje C z recovery?

Odnośnik do komentarza

Ogólnie.

Nie wydaje mi się aby nie istniała możliwość instalacji systemu na istniejącej partycji C:.

 

1. Nie wróże sukcesu.

2. Nie rozumiesz. Partycja recovery to odrębna partycja, która nie ma nic wspólnego z C i innymi partycjami. Na niej jest (powinien być) instalator systemu.

3. J.w.

 

Nie formatuj ani nie usuwaj partycji systemowej C:. Na tej partycji zainstaluj system. Po instalacji będzie katalog C:\Windows.OLD - to stary system.

Po instalacji i sprawdzeniu zawartości możesz go usunąć.

Jeżeli system ruszy możesz wykonać stosowne operacje z kopiowaniem danych na inny nośnik i dopiero wówczas usunąć partycję C: i ponownie postawić system.

Jest tu małe Ale bo nie wiadomo jaki jest układ partycji C i D. Czy każda z nich to partycja podstawowa czy np. D: to logiczna.

Odnośnik do komentarza

Ale na partycji recovery mam tylko taki niby odzyskiwacz który wyraznie mowi OSTRZEŻENIE W CZASIE PROCESU ODTWARZANIA WSZYSTKIE PLIKI NA PARTYCJACH TWARDEGO DYSKU ZOSTANA UTRACONE, a potem po kliknieciu dalej mam opcje

Odzyskaj windows tylko na pierwszej partycji

Odzyskaj windows na całym dysku twardym

Odzyskaj windows na calym dysku twardym z dwoma partycjami

Albo jestem idiotą albo powinienem wybrac na calym dysku twardym . Jednak nie wiem co znaczy do konca na calym dysku twardym...

Wiec jesli nie to, to muszę chyba znaleźć plyte dołączona do laptopa

Odnośnik do komentarza
Ale na partycji recovery mam tylko taki niby odzyskiwacz który wyraznie mowi OSTRZEŻENIE W CZASIE PROCESU ODTWARZANIA WSZYSTKIE PLIKI NA PARTYCJACH TWARDEGO DYSKU ZOSTANA UTRACONE, a potem po kliknieciu dalej mam opcje

Odzyskaj windows tylko na pierwszej partycji

 

Nie ma zadnej płytki sa tylko z góry ustalone działania systemu. Bez przesady.

 

jak wybierze pozostałe dwie opcje to jest po dotychczasowej konfiguracji systemu.

Odnośnik do komentarza

Podczas kopiowania danych na dysk zewnetrzny komputer się wyłączył. Po tym na dysku bylo 300gb danych ktorych nie bylo WOGÓLE widac . Formatowalem dysk ale pisze ze nie dalo sie zakonczyc formatowania a do kopiowania danych uzywalem CloneDisk z poziomu mini XP. Nie wiem jak yeraz naprawic dysk zewnetrzny bo windows prosi o formatowanie go a nie moze go dokonczyc. Nie poradzil sobie tez z tym CloneDisk. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam ze nie odzywalem sie tak duzo czasu, ale koniec koncow komputer poszedl do informatyka. Okazalo sie, ze jak odpalil jakis program to zaczelo zzerac wszystkie dane. Czesc zostala odzyskana.System postawiony od nowa. Ogolnie chcialbym podziekowac za proby pomocy. Wiedzialem ze znajde tu pomoc i sie nie zawiodlem. Nastepnym razem postaram sie nie bawic roznymi programami jak popadnie. Dysk z postu powyzej juz niewazny. I to chyba by bylo tyle na temat niemoznosci ladowania sterownika Windows. Ogolnie. Dziekuje za wszystko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...