Skocz do zawartości

Niepowodzenie instalacji oprogramowania sterownika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc od pewnego czasu system nie może zainstalować urządzeń USB (pendrive, zawietrzne dyski, mysz)

System 7 x64 Home premium sp1.
Sprzęt Samsung NP300v5a

Problem jest bardzo podobny do tego
https://www.fixitpc.pl/topic/5894-nie-mozna-zainstalowac-pendriveczytnika-usb/


Z małą różnica.
Gdy wejdę w tryb awaryjny urządzenie samo się instaluje. W menadżerze urządzeń sterowniki są zainstalowane poprawnie, widoczne. Czyli wszytko jest OK. (na live cd również wysztko działa)
Po restarcie systemu, zalogowaniu użytkownika urządzenia widać w "mój komputer", zaradzaniu dysków, lecz w menadżerze urządzeń widnieją jako "nieznane urządzenie". Można z nich korzystać, nawet otwiera się "automatyczne odtwarzanie"
Gdy próbuje zaktualizować sterownik, kreator informuje:
"System Windows napotkał problem podczas instalacji oprogramowania..."
"Sterownik woluminu systemu plików WPD - odmowa dostępu"


Próbowałem różne rozwiązania, które nic nie wskórały:

1. Przywracanie systemu z najstarsza datą jaka była tylko możliwa. Nie wiem od kiedy jest problem.

2. Usuwanie pliku Infcache.1 wraz z deinstalacja wszystkich kontrolerów/koncentratorów USB z usługa devmgr_show_nonpresent_devices
Po tym zabiegu było jeszcze gorzej ponieważ kamera, BT i wiele innych urządzeń nie działały.

3. Folder FileRepository ma ponad 1,5GB, nigdy nie używałem Sunrise Seven. Na wszelki wypadek wykreowałem go z płytki z systemem.

4. Uruchomiłem narzędzie sfc/ scannow. Funkcja nie znalazła naruszeń integralności.

5. Reinstalowałem Net framework, sterowniki chipsetu, WMP

6. Windows update nie widzi żadnych konfliktów.

7. Norton antywirus odinstalowany.

8. W gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Services/USBSTOR zmieniłem z wartości 3 na 2 (auto)

Ręce opadają...
Podejrzewam uszkodzoną funkcje systemową która blokuje takie operacje... niestety nie wiem jak ja odnaleźć i naprawić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Próbowałem naprawić z recovery solution oraz płytki.
Problem w tym, że system nie widzi problemu.

Wszystkie kombinacje idą na sklonowanym dysku w Acronis'sie (identyczny HDD)

Dziś znalazłem:
Jakieś fixy i kity do (WDE) Portable Device Enabling na stronie msm.
Oraz po uruchomieniu msinfo32.exe odkryłem 6 urządzeń powodujących problemy.
Później się tym zajmę bo idę spać :)

Generalnie dałem sobie 2-3 dni na rozwianie problemu. Chce uniknąć instalacji wszystkich programów od nowa itd.
System chodzi szybko i stabilnie tylko taka pierdoła jest uciążliwa.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...