Skocz do zawartości

Firefox 29 Australis - problem z zapamiętaniem ustawień


Pareol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Dziś zaktualizował mi się Firefox z wersji 28 na 29 z tym "ustrojstwem" Australis. Niestety, górne paski z menu i zakładkami wyglądają bardzo chaotycznie (wszystko powpychane jakoś razem). Pasek URL i pasek wyszukiwarek zminimalizowały się tak, że ledwo je widać. Postanowiłem to zmienić i zainstalować dodatek Classic Theme Restorer, a resztę ustawić korzystając w menu z opcji "Dostosuj". Udało się tylko połowicznie, CTR pomógł, ale przeglądarka nie pamięta zmian z "Dostosuj" i po ponownym uruchomieniu znowu jest bałagan.

 

Czy ktoś wie co zrobić, aby te zmiany były zapamiętane? Próbowałem porad ze strony Mozilli, niestety bezskutecznie.

 

 

Swoją drogą, dziwi po co tak namieszali z tym wyglądem. Jednak lepsze jest wrogiem dobrego...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A tego próbowałeś?

Preferences not saved

 

1. Porada

Sprawdzić w katalogu profilu plik prefs.js czy nie został przestawiony na "Tylko do odczytu" jeśli tak jest należy zdjąć atrybut

2. Porada

Zmienić prefs.js na prefs.jsOLD / restart / po ponownym uruchomieniu powinien zostać wygenerowany nowy plik prefs.js

 

A ode mnie to przed tymi czynnościami utworzył bym kopię zapasową profilu narzędziem MozBackup

Odnośnik do komentarza

Porada z linka niestety nie pomogła. Plik prefs.js nie miał atrybutu "tylko do odczytu", sprawdzone. Kopia MozBackup zrobiona, używam tego programu dość regularnie i przydał mi się już nie jeden raz.

 

Udało mi się rozwiązać problem trochę inaczej (choć może to automatycznie zaimplementowało sugerowane stworzenie nowego pliku z ustawieniami).

Otóż zainstalowałem następujące dodatki: A New Add-on Bar, Classic Bookmarks Button, The Addon Bar (restored), The Puzzle Piece, Toolbarmode. I teraz jest w porządku, Firefox pamięta wszystkie ustawienia.

 

Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...