Skocz do zawartości

Błąd odczytu dysku


Filipiak

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przepraszam jeżeli nie zrozumiale się wypowiadam. Postaram się jaśniej. Czy zmiana na IDE naprawi problem ? Bo płyta obługuje sata 1 i tak tez dysk był podłączony. ( a nie mam dostępu teraz do  2 kompa) Zaczynajać od początku windows xp działał normalnie pod sata 1 ale wyskoczył problem z explorer.exe podmianaka na nowy nic nie dała wiec uznałem, że zainstaluje winde on nowa i niestety taki błąd wyskakuje.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi. Po zmianie na tryb Sata+IDE i zmianie AUTO na LBA Instalacja faktycznie ruszyła a zmieniły się natomiast problemy. Po zainstalowaniu sp3 i restarcie systemu - czarny ekran i tak w kółko, a po 2 i 3 próbie instalacji bład ładowania systemu. Dzisiaj udało mi się to ogarnąc a mianowicie wymiana zasinacza, kabla sata i podmianka dysku. W efekcie czego system już śmiga. Na koniec mam jeszcze takie pytanie. Z czego mogło to wynikac, że mimo zmiany na IDE instalacja nie chciała przejść do 2 etapu?

 

Edit: Chodziło mi bardziej, że już po wymianie w/w elementów instalacja zaskoczyła dopiero za 2 razem. Skoro o blędach mowa to niestety piszac na tym forum ff nie chce mi jakoś podkreślac byków, mimo mojej dysleksji wpisanej w akta :) Koniec offtopa

Odnośnik do komentarza

Przecież napisałeś co zostało zrobione. Chyba logiczne, że skoro te operacje, które wymieniłeś, pomogły, to one były winne? Myślisz, że ktoś ma tutaj kryształową kulę i dokładnie wie co było walnięte? Każdy z tych trzech komponentów w przypadku uszkodzenia mógłby dawać takie objawy. I popraw te błędy, bo wyraz "pruba" w pierwszym poście przyprawia mnie o mdłości. 

Edit

Zamiast pisać o dyslekcji mogłeś jednak ten błąd poprawić.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...