Skocz do zawartości

Interpretacja wyników skanu HDD


Lex

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o interpretację wyników nowego HDD (WD10EZEX). Ogólnie SMART nie pokazuje mi powodów do niepokoju. Dodatkowo zrobiłem przejścia HD Tune i MHDD.

 

MHDD:

Blocks < 3ms = 7658002

Blocks < 10ms = 2870

Blocks < 50ms = 12

Blocks < 150ms = 0

Blocks < 500ms = 0

Blocks > 500ms = 0

No warnings, no errors

Done

 

Zastanawia mnie ta "dwunastka" - czy kategoria "<50ms" zwykle występuje na nowych dyskach?

 

Drugie pytanie mam odnoście tego "skoku w dół" na początku benchmarka HD Tune - czy powinienem się czymś martwić czy to raczej też jest normalne?

post-472-0-79199200-1396296191_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na razie dysk sobie nie popracuje, bo podpiąłem go tylko "na chwilę" żeby w miarę dokładnie przetestować po czym odpiąłem - niestety obecnie nie mam czasu żeby sie nim "zająć" do celów do jakich będzie przeznaczony.

 

Crystal odpalony już po testach z HD Tune.

 

HD Tune/Crystal odpalone było wczoraj, MHDD było robione dziś.

post-472-0-89257800-1396299074_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Było trzeba tak od razu ;). Nie zrobi to różnicy.

Możesz takich benchmarków zrobić kilka - np. 3, ale widzę, że mhdd sobie "nie wymyślił" tych 12 sektorów z 50 ms.

 

Pobierz Victorię, odpal ją jako administrator, wybierz dysk, który chcesz przeskanować i zaznacz na legendzie trzeci kwadracik od góry, powinien być oznaczony jako 30 (w domyśle ms), ale po odpaleniu skanu, zmieni się na 50. Będzie raportował LBA sektorów o 50 ms w wzwyż (do 199)

Zapisz je i podaj tutaj. Zobaczymy gdzie one się znajdują i czy to faktycznie gdzieś "na początku".

Odnośnik do komentarza

W tej chwili nie mam za bardzo czasu by instalować dysk na nowo (pewnie dopiero w weekend znajde chwilę), ale jeśli chodzi Ci o położenie tych 12 sektorów to starałem się monitorować skan MHDD i na początku było ich 3, reszta rozłożyła się "dość równomiernie" po całym dysku. Na pewno nie było ich nagromadzenia w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...