Skocz do zawartości

Spowolnione działanie systemu, brak internetu, podejrzenie infekcji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolega poprosił mnie bym zobaczył dlaczego na jego systemie nie uruchamia sie internet oraz system pracuje w straszliwych mękach. 

Co zauważyłem ::

ładowanie windows trwa około 9 minut;

nie działa internet ; brak możliwości połaczenia przez wi fi , lan

zainstalowane 3 o ile dobrze policzyłem  antywirusy które pewnie zabijają system wydolnościowo

 

Kazda czyność wykonana na tym komputerze to istny koszmar.

Dlatego wykonałem zalecane logi i prosze o porade:

OTL

OTL.Txt

Extras

Extras.Txt <<-- nastąpiła pomyła teraz już powinno być extras jak należy

FRST

FRST.txt

Addition

Addition.txt

Gmer

gmer.txt

 

Edit

 

Komputer przy próbie odinstalowania czegokolwiek po ukończonym odinstalowaniu  za pomocą" dodaj usuń programy "wywala BSOD i następuje zrzut pamięci nazwa błedu : "SYSTEM SERVICE EXCEPTION " próba zakończona powodzeniem odistalowania mcafee więc pewnie loga też to trochę już zmodyfikowało wrazie czego dostarcze nowe.

 

Co do infekcji tylko przypuszczam nie jestem na tyle biegły . Bardziej martwi mnie  duża ilośc adware jako pozostałości po źle zainstalowanych programach może stąd ta niska wydajnośc całego sytemu.

 

System windows 7 64 bitowy

Pozdrawiam

Edytowane przez Nuriel
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Instalacja dwu antywirów to nie był najlepszy pomysł. Teraz odinstaluj adware: Panel sterownia-->Programy i funkcje - usuń: Advanced System Protector, Babylon toolbar on IE, Coupon Printer for Windows, Mobogenie, MyPC Backup, RegClean Pro

 

Jeżeli nie możesz usunąć w trybie normalnym to przejdź do trybu awaryjnego. Przy starcie systemu, gdy pokaże się logo producenta wciśnij kilka razy klawisz F8 i wybierz tryb awaryjny.

 

wywala BSOD i następuje zrzut pamięci nazwa błedu : "SYSTEM SERVICE EXCEPTION "

Kod błędu to: 0x0000003b może sugerować problem ze sterownikami grafiki lub pamięcią RAM. Zaktualizuj sterowniki.

 

Sprawdź kośći pamięci RAM. Pobierz program Memtest http://www.memtest.org/#downiso ( obraz ISO zip). Wypakuj go np: programem 7zip. Następnie musisz wypalić płytę bootowalną http://www.fixitpc.p...moca-memtest86/

Przy uruchamianiu komputera, gdy pokaże się logo producenta naciśnij kilka razy klawisz F2 - wejdziesz do BIOSu. Tam w zakładce BOOT ustaw uruchamianie z CD na pierwszym miejscu, następny ma być dysk twardy. Zatwierdzasz wszystko w ostatniej zakładce. Uruchamiasz komputer z płyty Boot Memtest i powinien zacząć się skan pamięci RAM. Kości najlepiej testować pojedynczo. http://www.forum.twe...adnik-t53014/

 

Załącz nowe logi z FRST i Addition oraz powstały Fixlog.

Odnośnik do komentarza

Załanczam nowe logi z FRST:

FRST.txt

Addition.txt

Wykonałem też czyszczenie Adcleaner:

AdwCleanerS0.txt

Zalecane programy odinstalowałem w trybie Awaryjnym plus Nero

Co do poprawy działania jest lepiej niż było ale to jeszcze nie to.

Sprawdziłem go memtest chodził cała noc w sumie do teraz żadnych error nie wywalił.

Internet powrócił i działa

Z aktualizacją sterów sie jeszcze wstrzymałem ponieważ po odinstalowaniu Nero oraz zostawieniu jednego antywirusa BSODy narazie nie występują.I oby tak zostało

Edytowane przez Nuriel
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...