Skocz do zawartości

Zablokowane uprawnienia administratora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

    Od kilku dni mam poważny problem z moim systemem. Otóż ostatnio zainstalowałem 2 programy antywirusowe, najpierw avast, potem po odinstalowaniu go AVG. Po zainstalowaniu tego drugiego pojawił się mi się problem, że nie mogę zainstalować ani odinstalować żadnego programu w normalnym trybie uruchomienia systemu (instalowałem kilka rzeczy w trybie awaryjnym, jedyny przypadek, kiedy instalacja nie zadziałała to wersja testowa Kaspersky Antivirus).

 

Jak sprawdziłem później, nie mogę też uruchomić żadnego programu, który wymaga uprawnień administratora (np. OTL mogę uruchomić tylko w trybie awaryjnym), a także chęć wykonania jakiejkolwiek czynności jako administrator jest niemożliwa. Dodam, że w trybie awaryjnym wszystko działa poza wspomnianą instalacją kaspersky'ego

 

Załączam logi z OTL w trybie awaryjnym jeśli to coś pomoże.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Załącz logi z  FRST ( zaznacz Addition i Shortcut - powstaną 3 logi): https://www.fixitpc.pl/forum-38/announcement-3-wa%C5%BCne-zak%C5%82adanie-tematu-obowi%C4%85zkowe-logi/

 

Reset polityk:

Uruchom OTL --> "Własne opcje skanowania / skrypt" i wklej:

:OTL
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktop = 1
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktopChanges = 1
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: EnableLUA = 1
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: legalnoticecaption =
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: legalnoticetext =
:Commands
[emptytemp]

Kliknij "Wykonaj skrypt". Reset komputera.

Odnośnik do komentarza

Oba antywirusy usunąłem jakiś czas temu. Co do przeczyszczenia removerami - AVG zrobione załączony log, avast - nie znalazło mi żadnych plików związanych z programem. Jednak po obu czynnościach AVG wciąż było na liście wyjątków zapory Windows, więc może jeszcze jakoś "siedzi" w systemie.

 

Próbowałem też bawić się użytkownikami. Jak stworzę nowe konto na poziomie administratora to w trybie normalnym wciąż jest wszystko zablokowane, ale jak odkryję wbudowane konto administratora, to na nim wszystko działa.

avgremover.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...