Skocz do zawartości

nLite: od WinXP bez SP do WinXP z SP3


Lex

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam WinXP (płytka nie zawiera żadnego Service Packa) który chciałbym zintegrować z SP3 oraz przy okazji nanieść pewne zmiany w instalacji WinXP.

 

Na forum znalazłem coś takiego: https://www.fixitpc.pl/topic/52-wytwarzanie-plyt-startowych-windows/?p=268&do=findComment&comment=268

 

Uwaga: wyjątkiem jest goły bezservicepackowy XP, więc mając kopię łysego XP należy pobrać dwa Service Packi (SP2 + SP3). Da się zrobić integrację SP3 na goły XP bez żadnego SP, jednak płyta taka nieco różni się od integrowania na źródło już oservicepackowane: nie da się ominąć pytania o SN w trakcie instalacji.

 

Ja będę korzystał z narzędzia nLite ze strony www.nliteos.com - jak w tym przypadku powinna wygladać ta integracja? Z tego co widzę w menu nLite to chyba jednocześnie mogę dodać tylko jednego SP - czy najpierw powinienem stworzyć płytkę WinXP+SP2 a potem stworzyć kolejną integracją dodając SP3 (+ zmiany w instalacji które chce naniesć) na bazie płytki WinXP SP2?

 

A może, jesli korzystam z nLite, to goły WinXP można łączyć od razu z SP3?

 

Która opcja jest bezpieczniejsza?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z serii "dla potomnych", czyli jak ktoś kiedyś będzie odwiedzał ten temat ;)

 

Już wiem z czego wynika ta informacja o SN, którą zacytowałem w pierwszym poście.

 

http://support.microsoft.com/kb/950722/en-us

 

Using the /integrate command against the following media is supported:

Windows XP Professional

Windows XP Professional SP1

Windows XP Professional SP2

O ile w przypadku ręcznej instalacji service packów, SP3 wymaga SP1/SP2 to integrowanie WinXP CD z SP3 można robić na "gołym" WinXP - jednakże w tym przypadku pojawia się problem z SN, co wyjaśnione zostało w podanym przeze mnie linku.

 

EDIT: wczytałem się w ten link - wynika z tego że problem z SN występuje jedynie wtedy gdy ktoś tworzy integrację "gołego" WinXP z SP3 w innym systemie niż WinXP. Jesli obraz płytki tworzony jest w WinXP to wszystko powinno działać.

 

Hmm...

Edytowane przez Lex
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...