Skocz do zawartości

Windows 7 cięzka instalacja.


Bogus32pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakis czas temu pisałem o pomoc w sprawie karty graficznej, problem został rozwiazany lecz pojawił się kolejny.

 

Najpierw podam konfiguracje:

 

MOBO: Asus P5K-vm

CPU:C2D e6550

Ram 2x2gb Corsair 800mhz 5-5-5-18 1.80v

Grafika: Gtx260 Gainward

Zasilacz: 560w chieftec

Dysk/i Twardy/e  Na początku seagate 160gb teraz Wd Caviar 160bg x2

i kilka radiatorów.

 

Mój problem polega na tym że nie mogę postawić Windowsa 7.

Mianowicie gdy szukałem problemu moich niepowodzen z wyświetlaniem obrazu system był zainstalowany na Grafice zintegorwanej. Gdzie chulał jak nalezy bez zadnych nawet najmniejszych freezów. Taka sytuacja była przez około miesiac lecz raz zdazyło się że windows padł.. i musiałem raz jeszcze go instalować co przebiegało w granicach 40 min(System wgrywany z botowalnego pendriva). Po tym uradowny włozyłem kartę graficzną GTX 260 i zacząłem wszystko instalować sterowniki ITD po restarcie było okej natomiast po około 3 godzinach spędzonych na instalowaniu swooich programów oraz gier komputer dostawał Freezów a jego wznowienie było poprzedzane charakterystycznym dzwiekiem mostka. Było to na tyle uciązliwe że byłem zmusozny zrestartować reczne komputer, po tym restarcie system nie wstał już nigdy. Wszelakie próby jego wczytania lub reinstalacji spełzały na zawieszaniach się bądz w przypadku instalacji bardzo wolnego tempa około 1% na 20 min.. to jednak zaduzo nawet jak na C2D. Błądzać po internecie postanowiłem spróbować uporac sie z tym problemem a oto spis czynnosci jakich dokonałem:

 

Restart Biosu, Zworka bateria jak nalezy

Wgranie staszego biosu

Wyjecie karty graficznej

Wyłaczenie Stacji dyskietek

Zmiana z IDE na Achi

UStawienie wszystkiego na MANUAL (cpu,ram,napiecie,pcie).

Zamiana kosci ram miejscami

Próba na jednej kosci ram (sprawdzone obydwie osobno Bios je widzi w 100%)

Ułozenie komputera na bok (mostek jest delikatnie móiac Bardzo gorący)

Próba instalacji Win7 32 bit oraz XP 32bit ten sam scenariusz.

i tu zaczyna się jazda po sprawdzeniu dysku programem MHDD pojawiło się około 150 czerownych >500 sektorów połowa była jasno szara..

Więc postanowiłem wyzerowac Dysk wpisując ERASE co skonczyło się godzinna zwiecha po około 30% a że była 2 nad ranem postanowiłem zakonczyc swoje nerwy oraz dzień. Po czym pożyczyłem od kuzyna 2 sprawne dyski w 100% oba to WD CAVIAR 160 BLUE kiedy podłacze jeden i wybieram go w MHDD wyskakuje błąd (Catastrophal failure) BROKEN DRIVE na obu to samo.

 

Dodam dla jasnosci że CPU, mostek mają nowiutką pastę termo.

oraz obudowa jest dobrze wentylowana temperetura mobo po tescie MHDD wynosiła 46.c zaś CPU 29.c

No i od formatu mostek już nie tyka jak kiedyś jest cichy.

 

Niestety nic z mojej strony juz nie potrafie zrobić pewnie część rzeczy jakie robiłem zapomniałem wymienić bo było tego sporo...

Liczę na pomoc gdyż nie chce oddawać w Srodku Wrocławia komputera do serwisu bo znajdą coś jeszcze....co tak naprawde nie ma miejsca.. i bedą chciec ciut więcej na co mnie nie stać niestety.

Z góry dzięuje i liczę na kazdą pomoc. Pozdrawiam Damian.

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeżeli testujesz dysk na AHCI w MHDD - to nie zadziała. Ma być IDE.

W jakim celu chcesz to robić z dwoma dyskami? Chcesz stawiać RAID?

Rozumiem domyslnie mam IDE więc raczej na 99% było IDE.

Źle może to napisałem posiadam DYSK seagate 160 Mój własny oraz 2x WD Caviar kuzyna 160 blue, miałe na mysli to że oba podpinałem osobno wrazie by ten 2 nie działał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...