Skocz do zawartości

kopia Windows 7


Daniel2000

Rekomendowane odpowiedzi

Man pewien problem otóż chcę sformatować dysk twardy do zera aby nie było na nim żadnej partycji, ale gdzieś zapodziałem kopię Windowsa 7 i nie mogę jej znaleźć. Czy jest taka możliwość aby utworzyć drugą kopię inaczej, ponieważ jak daję żeby utworzyć kopię to wyskakuje okienko z komunikatem, że kopia systemu została już utworzona i, że można utworzyć kopię tylko raz (tak jak na zdjęciu). Posiadam partycję RECOVERY tylko nie mogę już utworzyć bo wyskakuję właśnie tę okienko.

System: Windows 7 Home Premium z dodatkiem oprogramowania firmy HP (Hewlett-Packard).

post-11060-0-40625000-1391014990_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Cytat z HP: Dlaczego wyświetlany jest komunikat „Zestaw dysków do odzyskiwania został już utworzony”?
Ze względu na ograniczenia licencyjne na komputerze można utworzyć tylko jeden zestaw dysków do odzyskiwania HP. Ten komunikat jest wyświetlany, jeżeli nośniki do odzyskiwania zostały już utworzone. Jeżeli został zakupiony używany komputer lub nowy komputer, który został rozpakowany w sklepie, oznacza to, że nośniki do odzyskiwania zostały już utworzone przed zakupem komputera przez użytkownika. Taki komunikat może być więc wyświetlany. W przypadku komputerów mających tylko kilka lat prawdopodobnie będzie można uzyskać dyski do odzyskiwania od firmy HP. Za przesłanie dysków do odzyskiwania może zostać naliczona opłata zależnie od stanu gwarancji komputera, kraju/regionu zakupu komputera i przyczyny wyświetlania komunikatu.

 

Na pewno nie możesz zamknąć tego okienka i kliknąć "dalej"? W końcu przecież nie chcesz niczego tworzyć, tylko odzyskać kopię?

 

Tak naprawdę, warto się w to bawić jedynie, jeśli system jest dość nowy, lub bezwzględnie zależy ci na oryginalnej wersji tegoż. A właściwie na jego kluczu, choć ten dla wszystkich laptopów danego producenta jest ponoć ten sam... ;)

 

Ostatnio stawiałem Vistę z takiego backupu i szczerze mówiąc, nigdy już tego nie zrobię...

Dlaczego? Bo szybciej i prościej było pobrać nową wersję systemu z wszystkimi poprawkami, niż czekać, aż zainstaluje wszystkie ponad 200 aktualizacji. Wraz z instalacją, na wolnym kompie zajęło mi to chyba ze dwa dni! Masakra!

 

Osobiście proponuję format i postawienie nowego systemu. W dodatku zyskasz miejsce z partycji "recovery", która i tak nie bardzo się sprawdza.

A backup zrób sobie choćby z poziomu Windows. Że już o jakiś narzędziach Acronisa nie wspomnę... ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...