Skocz do zawartości

Głośna praca systemu po starcie


Shahkulu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z głośnym rozruchem komputera po włączeniu. Problem występuje nie zawsze, czasami sprzęt odpala się normalnie. Głośna praca stacji ustaje zwykle po jakiś 15-20 minutach, teraz na przykład najwyraźniej nie ma zamiaru. Komputer cały czas warczy jednostajnie na najwyższych obrotach, choć nie robił tego nigdy nawet przy działaniu najnowszych gier.

Sprzęt jest na gwarancji, dlatego nie mogę go otworzyć. Czy może chodzić o jakieś ustawienia? Proszę o pomoc, co mogłabym zrobić i jakie podesłać załączniki.

Komuper to Asus G10AC z procesorem Intel Core i5-4430 4 x 3.0 - 3.2 GHz

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Grafika pracuje na maksymalnych obrotach - prawie 4200 obr/min, wentylator obudowy i procka podobnie - około 1500 obr/min i to wszystko przy niskich temperaturach.

Problem jest raczej w konfiguracji i może to kopać AISuite - soft ASUSA na błędnych ustawieniach - zobacz czy masz ten soft.

 

Ewentualnie potwierdź i poczekaj bo mam robotę a Twój komp przedstawia się, że ma płytę główną taką jak nazwa komputera - na stronie Asusa brak takiej płyty.

Czy masz do niego jakiegoś Manuala z opisem BIOS - pewnie UEFI? Ten ze strony opisuje jak włączyć komputer :P .

Problemem mogą być niewłaściwe ustawienia UEFI.

Odnośnik do komentarza

Pobierz GPU-Z - KLIK - uruchom (nie wymaga instalacji), klik na Sensors - poczekaj aż zapełni się linijka (w tym czasie pogoń kartę grafiki czymś obciążającym) i pokaż dwa obrazki z Sensors oraz Graphics Card.

 

W instrukcji do UEFI pisze jedynie na temat systemu inteligentnego chłodzenia, co mam ustawione tak, jak zalecili.

Myślę, że tu jest problem. Masz dwa elementy sterujące chłodzeniem : UEFI i AISuite II i możliwe, że się gryzą.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

No właśnie tutaj obroty wentylatora karty to około 1290 - obrazek z 1 linka Fan Speed.

Spróbuj porównać w tym samym czasie stan obrotów w dwóch programach: HWInfo (Sensors - 2 link z 3# posta GPU Fan) oraz GPU-Z - Fan Speed.

Czy wartości Current (Sensors) i GPU są porównywalne.

Przy okazji popatrz na SYSFANIN (obudowa) oraz CPUFANIN0 (procesor) - 2 link z 3#posta.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...