Skocz do zawartości

Bluescreen po wymianie płyty głównej/grafiki/dźwiękówki


donlupak

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sprzęt po awarii *padła płyta głowna zintegrowana była i padło wszystko, wymiana również na płytę główną ze zintegrowaną grafiką i kartę dzwiekowa. Po pojawianiu się błędu przeinstalowałem system z XP na WIN7 ale nadal ten sam problem ;/ RAM (wyjąłem 1GB bo była uszkodzona i bluescreen na niej pojawiał się cały czas, na 2gb ten błąd jest rzadziej ale też się pojawia nawet tuż po starcie systemu a czasami 2 dni lata komp)

 

 

Teraz jest 2GB RAM

DYSK HDD 500 GB

PROCEK ADM ATHLON 64 x 2 dual core 4600+ 2,53 HR

PŁYTA GŁÓWNA (wymieniona na nowa kompletnie)

ASRock N68C-GSFX / NVIDIA GeForce 7025 graphics, DX9.0 , PS3.0 / gigabats lan i takie tam pierdoły (wejscie na ddr2, ddr3)

 

INDEX WYDAJNOŚCI MIAŁEM WCZEŚNIEJ 5,6, teraz 2,8

RESTA NA POZIOMIE 5,5 - 5,9 (procek, dysk, ram)

PŁYTA PO WYMIANIE i taka słaba grafa?

GRAFIKA 2,8 / 3 w grach trójwymiarze 3,1

 

Płyta niby nowa, ale dziwi mnie fakt że taka słaba wydajność 2.8 i 3.1 co to ma być? Czy aby to nie wina sprzętu.

 

SPRZĘT BYŁ WYMIENIANE Z UWAGI NA PADNIĘCIE PŁYTY GŁÓWNEJ I WYMIENIONĄ MAM NA OPISANĄ POWYŻEJ.

TUTAJ ZRZUT BŁĘDÓW Z Minidump

http://salivano.com/Minidump.rar

 

Co wykonałem 

- sprawdzałem błędy i nie wykryło na dysku, ram raczej też działa ok bo podłączałem do innego kompa i działa bez zarzutu). Czy to wina płyty?

- reinstalacja systemu też nic nie dała z XP na WIN7

- defragmentacja programem Defraggler (nie ma szans nawet dojść do połowy bo bluescreen ;/)

 

Po zrzucie z Minidump mam nadzieję :) że specjaliści mi pomogą. KOMP SIĘ NIE PRZEGRZEWA SPRAWDZAŁEM.

Czekam na pomoc, dla pomocnej osoby wyślę na flachę!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może byś opisał ten BSOD? Numer, opis, takie tam... ;)

 

Indeks wydajności systemu Windows zależy od najniższego wyniku cząstkowego. Więc przyczyna leży w najsłabszym komponencie.

Na normalnym systemie mam chyba 6.8 w wersji ze zintegrowaną kartą graficzną, a na tym awaryjnym, na którym teraz siedzę, mam niespełna 2.5.

Wynika to z tego, że normalnie system mam na dysku SSD, a teraz zastosowałem pierwszy lepszy staroć w postaci 120GB Maxtora 7200obr.  

Nie przejmowałbym się zbytnio jego wskazaniami... ;)

 

Jeśli jesteś pewien że blue screeen wyskoczył po wymianie sprzętu, najlepszą metodą jest wpinanie i wypinanie wszystkiego po kolei i eliminacja podejrzanych...

Może po prostu coś zostało niewłaściwie podłączone? W sensie kabla czy standardu obsługiwanego złącza...

 

Jeśli bardziej podejrzewasz system, to skup się na sterownikach. Polecam ściągnąć sobie najnowsze wersje automatem typu IObit Driver Booster. Naprawdę działa, w odróżnieniu od wielu innych... ;)

Można też bawić się ręcznie...

Sprawdź też napędy wirtualne typu Daemon Tools. W ASRocku podejrzane mogą być też programy wspomagające od producenta w guście XFast Ram czy XFast USB.

Miałem też niezłe jaja z oprogramowaniem układowym Intela, ale u ciebie to odpada, bo to AMD. Chyba, że jakiś tweaker od nich właśnie...

 

Zrzutów minidump ci nie przeanalizuję, bo siedzę na awaryjnym systemie i nawet nie mam czym. A piszę tylko dlatego, że sam czekam na odpowiedź... ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...