Skocz do zawartości

Problem z Freezami Komputera


Filipiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od jakigoś czasu mam problem z postępującym zacinaniem sie komputera, czy to podczas przegladania stron internetowych, czy grania w gry. Zawiesza się i nic poza restartem nie da się nic zrobić. Domyślam się, że drugi dysk może powodować tą dolegliwość, i tu nasuwa się pytanie. Czy systemowy tez nadeję się już do kosza?

Zamieszczam screeny mam nadzieję że coś pomogą.

post-11846-0-96875000-1390686298_thumb.jpg

post-11846-0-40625000-1390686317_thumb.jpg

post-11846-0-45312500-1390686323_thumb.jpg

post-11846-0-48437500-1390686739_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. W takim układzie jak jest pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń.

2. Pokaż Error Scan z HDTune dla obu dysków oraz obrazek z System Summary z HWInfo.

3. Po tym odłącz fizycznie ten dysk 160 GB (raczej trup ale do dokładnego potwierdzenia użyj Skan i SMART z MHDD).

4. Zobacz czy jest poprawa.

5. Dodatkowo zobacz stan w Podglądzie zdarzeń - Widoki Niestandardowe - Zdarzenia Administracyjne.

Odnośnik do komentarza

http://www14.zippyshare.com/v/56168956/file.html

 

To znaczy nie dzieję się to często. Powiedział bym, że to kwestja loterii.Komputer potrafi działac cały dzien i nic mu nie będzie, to samo nastepne kilka dni, a potem w ciągu 2-3 zetnie się z 3-4 razy. Na początku myslałem że to kwestja temperatur. Także wymieniłem paste na podstawce procesora i otworzyłem obudowę, a teraz nawet wietrze domowym wiatrakiem. Na nim mam tylko filmy i gry z muve, także nie ma problemu. Jednoczesnie można prosić o jakąś instrukcję, bo kiepsko szukam iu nie zauwazyłem opisanego remapa tylko jak zrobić skan.

Odnośnik do komentarza

W dzienniku zdarzeń masz problemy z NVStreamSVC - poszukaj w dziale - były takie tematy. Reinstalacja sterownika NVidia lub instalacja starszej wersji.

O ile dobrze pamiętam to jakaś usługa aktualizacji sterowników NVidia.

Start - Uruchom - services.msc - Enter.

Poszukaj usługi NVidia - PPM - Właściwości (zobacz czy to ta - NVStreamSVC) - Zatrzymaj i ustaw - Wyłączona.

 

MHDD - opis KLIK. Do pełnego zerowania nie korzystasz z F4 tylko wpisujesz komendę erase i enter. Po zakończeniu F4 - Remap.

Oczywiście znika wszystko z dysku.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam, 

Tak na zakończenie tematu chciałem napisać, że zakupiłem st1000dm003 i po upewnieniu się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, podziekować za rady co do wyrzucenia dysku.

Także dziekuję bardzo za pomoc i cierpliwość :)

 

// Edit

 Witam,

Jednak freezy nie ustapiły, aczkolwiek stały się rzadkosią. Wystepują głównie w grach, tzn gram i nagle zawiesza się ekran - widac obraz brak dzwięku. Raz może 2 razy zdażyło się, że w całym problematycznym okresie zawiesiło się na FF.

 

Oto link do pliku o który prosiłeś

http://www8.zippyshare.com/v/71132379/file.html
 

I w razie czego link, że nie ma wirusów

https://www.virustotal.com/pl/file/be1dc6b2b33947d69e25ba6e40179ee8d1c71ee8614ef0c8191c7ec1005059e6/analysis/1393872958/

Odnośnik do komentarza

W logach w zasadzie brak problemów chociaż pojawia się Kaspersky. Spróbuj kontrolnie odinstalować i potestować.

Druga propozycja to wykonanie i praca na tzw. Czystym rozruchu - www.support.microsoft.com/kb/929135 .

 

Dodatkowo po uruchomieniu kompa odpal HWInfo - Sensors i go zminimalizuj.

Po zamrożeniu przełącz się na Sensors (Alt+Tab) i pokaż cały obrazek.

 

Jeżeli to niczego nie zmieni to podam zadanie do wykonania.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Wolał bym uniknąć serfowania po sieci bez antywirusa. Mogę go usunąć i ponownie zainstalować o ile coś to zmieni, zważywszy na to, że na stronie nie ma nowszej wersji.

Co do HWinfo - Niestety nie da rady, wraz z freezem tracę kontrole nad komputerem. Jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie z użyciem zasilacza, bo standardowe od włącznie i restartu nie działają.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W logu niestety nic złego nie widać poza chwilowymi wzrostami taktowania procesora do wartości 2,7 GHz przy max HFM 2,4 GHz. Nominalnie 1,6 GHz.

Zakładam, że nie bawiłeś się w OC. Chociaż te 2,7 GHz świadczy o jakichś działaniach (być może jakiegoś softu).

Brak oznak użycia max pamięci i wykorzystania procka w 100%. Napięcia nie maleją i temp. procka stabilna. Buda trochę zbyt gorąca - 46 st. C.

 

Przyczyna może tkwić w czymś innym - np. w jakimś procesie.

Wcześniej sugerowałem Ci testy na czystym rozruchu i bez AV. Spróbuj to przetestować.

NVStreamSVC jak sądzę wyłączone nadal.

Odnośnik do komentarza

Jest delikatny OC o właśnie te 0,3 ale to mam tak od 2007, kiedy to była premiera rewizji g0 z tego co pamiętam. Także nie szukał bym tutaj problemu, co nie zmienia faktu, że mogę przywrówcić "fabrykę"

Przemyślę ten czysty rozruch i wyłącznie AV. Problem niestety w tym, że jak widzisz wygenerowanie loga zajeło mi prawie 16 dni i trochę syfu moge nałapać.

NVStreamSVC - wyłączone. Ostatnie pytanie czy karta grafiki może powodować takie freezy? Chodzi mi tutaj o trefną serie 8xxx i rodzine 9xxx ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...