Skocz do zawartości

Zmiana wyświetlanej wersji systemu operacyjnego w Windows 7


Mike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam sposobu na zmianę tego jak system się identywikuje.

Mam Windows 7 Pro SP1 32bit.

 

Chodzi o to, żeby w System pokazwyało się Windows 7 Enterprise, tak samo jak wpiszę w konsoli winver, czy systeminfo.

 

Dodam, że mam licencję na system w wersji Enterprise (na pro zresztą też), jednak nie chcę reinstalować, czy wykonywac update systemu.

 

Niestety zmiana w rejestrze HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\Current Version wartości DigitalProductId, DigitalProductId64, Windows 7 Enterprise, EditionID na dokładnie takie jak sa na innym PC już z systemem w wersji Enterprise nie pomogła.

 

Czy da się to jakoś obejść?

 

Pzdr.

post-72-0-46875000-1390381340_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
1. Nie chce przerobić wersji - chce tylko, żeby pewien skaner zaczytał, że mam system, w wersji Enterprise, a nie Pro.

 

Skaner nic mądrego nie odczyta. Chcesz mieć Enterprise zainstaluj Enterprise. Nie rozumiem Twojego myślenia skoro masz wersje Enterprise i licencje na nią.

Cos mi sie wydaje, że jak dalej będziemy kontynuować wątek - temat poleci do Koszalina.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że mogę zrobić reinstalację systemu, ale nie chce mi się instalować całego softu od nowa, w tym instalacja oracle, konfiguracja kilku połączeń z bazami i kilkunastu innych równie upierdliwych aplikacji napisanych tak, że działają dostownie tylko tam gdzie chcą (z 15 PCów tylko na 2 - w tym na moim). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że i u mnie nie zaskoczy po reinstalacji. Do tego dochodzi backup danych.

Jeżeli uporałbym się w 4 godziny, to i tak byłby sukces. Sumując to wszystko, wychodzi pół dnia bezsensownego gapienia się w monitor.

 

Jeżeli skaner złapie, że mam Enterprise, a nie Pro, tą cała grzebaninę mógłbym sobie darować i zająć się ważniejszymi tematami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...