Skocz do zawartości

Edimax EU-4306 USB 3.0 to ethernet - brak sieci


Oniryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z kartą sieciową

karta jest sprawna i działa na niemalże gołym systemie (Win7x32/Win7x64/Win2k8R2) (system, java, acrobat reader i Far)

ale w domu gdzie mam troche softu karta nie działa - pobieranie adresu - pomieli tak z minutę albo dwie i koniec - sieć niezidentyfikowana

http://wstaw.org/w/2sjM/

 

Proszę o pomoc w odnalezieniu konfliktu...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Od 4 dni usiłuję ci zwrócić uwagę, że korzystając z tych informacji, które podajesz nie można próbować sensownie pomóc. Z enigmatycznego opisu można się domyślać, że topologia sieci jest nietypowa, ale nie chcesz jej przedstawić. Twoja sprawa. Jeśli o mnie chodzi EOT. Życzę pomyślnego rozwiązania problemu.

 

PS. Uważasz, że to problem drivera ale nie podałeś nawet jego wersji ani wersji używanego systemu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie pisałem, bo w netlogu nie znalazłem nic, co by mnie naprowadziło na rozwiązanie problemu. No może poza tym, że wszystkie aktywne interfejsy sieciowe mają adresy IP przydzielone na skutek działania usługi APIPA (i jeszcze tu). Dotyczy to tak fizycznej karty ASIX AX88179 USB, jak wirtualnych pochodzących od VirtualBox-a. To drugie jest dla mnie o tyle dziwne, że moje doświadczenie mówi mi, że domyślna instalacja VB tworzy w systemie hosta jedno wirtualne połączenie z IP statycznym. U ciebie jest inaczej i nie wiem, czy to celowe działanie, czy tak się po prostu "samo" zainstalowało.

Natomiast fakt, że fizyczna karta sieciowa USB jednak otrzymuje IP, wprawdzie z zakresu 169.254.x.x ale jednak, świadczy na niekorzyść tezy o błędnym sterowniku. Zachowuje się jak każda karta ethernetowa nie mogąca nawiązać połączenia z serwerem DHCP (zakładam, że taki serwer w tej sieci istnieje). Tu przyczyną może być np. zły stan kabla, może urządzenia sieciowe jak switch/hub.

 

Nie jest też dla mnie jasne to:

karta działa na USB2 ale na USB3 nie chce ruszyć

Czy dotyczy to tego samego komputera, czy też dwóch różnych? Może sytuacja, w której karta działa dotyczy zupełnie innego środowiska sieciowego (okablowanie, router, switch) niż ta w której nie działa poprawnie.

Ogólnie panuje opinia, że za 90% problemów odpowiada warstwa fizyczna sieci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...