Skocz do zawartości

Internet Explorer 10, 11 Błąd: "WindowsUpdate_00009C59" "WindowsUpdate_dt000"


Loothas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum. Po długich samodzielnych poszukiwaniach rozwiązania mojego problemu postanowiłem napisać tutaj.

 

Mam problem z aktualizacją Internet Explorer jak wersji 10, tak i 11. Posiadam Windows 7 Ultimate 64Bit ang. spolszczoną przez WU, IE9. Ochrona przez Avast Free i Microsoft Security Essentials, wcześniej posiadałem Nortona 360.

 

Sam WU działa dobrze: informuje,  pobiera i instaluje aktualizacje bez problemów. W tej chwili monituje mi o aktualizacji IE9, IE10 oraz IE11.

Każda próba instalacji kończy się zwróceniem błędu:

dla IE 10: kod 00009C59, 

dla IE 11: kod 00009C47.

 

Ręczna instalacja poprzez pobranie odpowiednich plików z MS też kończy się fiaskiem.

 

Co zrobiłem ja:

Instalowałem z poziomu awaryjnego

Wyłączyłem wszelkie zabezpieczenia

Używałem programów takich jak: MicrosoftFixit oraz Fix WU.

Ręcznie usunąłem pliki w C:\Windows\SoftwareDistribution.

Stosowałem się do poleceń ze strony MS odnośnie tych błędów.


 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Wiem że IE powinien być zaktualizowany nawet jeśli się go nie używa. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam.

 

Przeszukując to forum natrafiłem na takie narzędzie MS jakim jest: System Update Readiness Tool Dla systemu Windows 7 (KB947821). A po naszemu  "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu",

które pobrałem z tej strony: Co to jest Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu? w odpowiedniej wersji dla mojego systemu.
 
Postępowałem według instrukcji. Instalacja/naprawa trwała długo, ale zakończyła się poprawnie. Kolejnym krokiem była ponowna próba zainstalowania IE11.
W tym celu  pobrałem IE11 PL z tej strony: Pobierz program Internet Explorer 11 - Microsoft Windows. Postanowiłem nie próbować aktualizować przez WU.
 
Bez specjalnego entuzjazmu czekałem na koniec instalacji, oczekując znanego scenariusza. Ku mojemu zdziwieniu zakończyła się SUKCESEM. Ponowne uruchomienie maszyny zwieńczyło dzieło.
 
Windows updade już nie monituje mi o aktualizacjach IE. 

Narzędzie, którego użyłem znalazło 2 błędy i je naprawiło. Niestety nie potrafię fachowo wyjaśnić co było przyczyną tych błędów.

 

 

Jak dla mnie temat do zamknięcia. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...