Skocz do zawartości

Bootloader na Windows 7 w laptopie Lenovo B590 (lenovo_dos)


january

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim laptopem - Lenovo B590. Co prawda nie jest na tyle męczący, żebym nie mógł korzystać komputera, ale bardzo upierdliwy. Chodzi o ekran pokazany w załączniku, który pojawia się przed startem mojego Windowsa 7 64. Jak można go usunąć?

Sądziłem, że jest to wina ukrytej partycji o nazwie LENOVO_DOS i chyba dużo się nie pomyliłem, bo po jej usunięciu ten bootloader zniknął, ale system nie uruchamiał się, tak jakby był niewidoczny i partycje musiałem przywrócić.

 

Pomocy!

 

IMG_20140108_125310.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To jest ekran Grub4Dos w tym przypadku uruchamiający loader służący do obejścia aktywacji windows.

Abstrahując od legalności tego rozwiązania jeżeli go usuniesz (są narzedzia do tego celu, powinno też wystarczy zwyczajne przywrócenie sektora startowego partycji) windows zacznie informować o nielegalności, można w menu grub4dos ustawić domyślny wybór wraz oraz zerowy timeout - wtedy ten ekran tylko mignie (a przy bezwładności matrycy jest szansa, że tego nie wychwycisz). Nie wiem tylko czy menu jest dostępne jako oddzielny plik -łatwa edycja) czy też wbudowane w plik loadera (trudniej ale wciąż można).

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...