Skocz do zawartości

Problem z grafiką Nvidii w Dell XPS L502X


artigt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Mój lap posiada I7 2670QM oraz dwie karty graficzne. Pierwsza Intel HD3000 oraz mocniejszą Nvidii GT540M. Działają w automacie.

GT540M był ustawiony globalnie. Zaznaczam, że zaliczam się do graczy raczej niedzielnych. ;)

 

Kilka dni temu pojawił się problem z mocniejszą grafą. Nie odpala mi wydajniejszych gier typu Battlefield3 natomiast jak odpalam Cryzys3 pojawia się taki log jak na zdjęciu.

 

System pakazuje, że karta działa poprawnie. Przeskanowałem lapa antywirusem. W kwarantannie 3 pliki.

 

Na djęciu sensor status bez obciążenia, a na obciążeniu nie widzi parametrów Nvidii.

 

W 3DMark11 wynik 1119pkt.

 

Lap nie ma już gwarancji.

 

Myślicie, że grafa padła ?

 

Jak można inaczej sprawdzić czy faktycznie Nvidia działa ?

post-12314-0-93750000-1388446014_thumb.jpg

post-12314-0-90625000-1388446017_thumb.jpg

post-12314-0-81250000-1388446021_thumb.jpg

post-12314-0-35937500-1388446025_thumb.jpg

post-12314-0-75000000-1388446029_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W jakim celu pokazujesz całe zrzuty ekranu?

 

1. Dysk zbyt gorący - 50 st C. Jeżeli działał dłużej w takiej temperaturze może mieć problemy. Pokaż obrazek z HDTune Benchmark oraz Scan.

Poczytaj cały opis w zasadach działu.

2. Kartę możesz wyłączyć w Menadżerze Urządzeń - PPM - Wyłącz.

3. Antywirus wykrył infekcje (bardzo możliwe). Do sprawdzenia w innym dziale.

 

EDYTA

 

Jak można inaczej sprawdzić czy faktycznie Nvidia działa ?

 

Aby to sprawdzić musisz włączyć w Menadżerze Urządzeń kartę NV, następnie zrestartować lapka i w BIOS wyłączyć kartę zintegrowaną.

Jeżeli po restarcie w MU nie występuje integra i masz obraz to znaczy, że NV działa. Inny temat to funkcjonowanie karty pod obciążeniem.
 

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

W jakim celu pokazujesz całe zrzuty ekranu?

 

1. Dysk zbyt gorący - 50 st C. Jeżeli działał dłużej w takiej temperaturze może mieć problemy. Pokaż obrazek z HDTune Benchmark oraz Scan.

Poczytaj cały opis w zasadach działu.

2. Kartę możesz wyłączyć w Menadżerze Urządzeń - PPM - Wyłącz.

3. Antywirus wykrył infekcje (bardzo możliwe). Do sprawdzenia w innym dziale.

 

Temp. dysku około 50 st.C - ogólnie z dyskiem nie mam problemów. Załączam foty z HDTune jak prosiłeś (poprawione)  :) Odnośnie całych zrzutów  nie chciało mi się obrabiać i wrzuciłem na szybko ;)

 

Po wyłączeniu karty zintegrowanej mam brak obrazu. Wynika z tego, że nie ma możliwości aby zamienić NV na główną kartę, próbowałem w opcjach i niestety. Jeżeli chodzi o wy/wł NV to bez problemu, natomiast po włączeniu nie gada System, że są z nią jakieś problemy. Wg. Sys. działa poprawnie.

 

Antywirem w trybie pełnym wywaliłem 5 wirusów, po usunięciu system nie zgłosił żadnych błędów. 

post-12314-0-76562500-1388859545_thumb.jpg

post-12314-0-14062500-1388859547_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Problemów z dyskiem raczej nie ma. SMART z Crystal Disk Info KLIK mógłby podać istotne informacje.

 

Po wyłączeniu karty zintegrowanej mam brak obrazu. Wynika z tego, że nie ma możliwości aby zamienić NV na główną kartę, próbowałem w opcjach i niestety.

 

Pytałeś o sprawdzenie dodatkowej karty.

Musisz wyłączyć zintegrowaną i jednocześnie ustawić w opcjach coś w stylu Primary display - PCI .

Niestety nie mam integry i nawet nie mogę tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Czy jest możliwość wejścia do biosu w win7 ? DEL, F2 i F12 odpada, już sprawdzałem  :wacko:

 

Odpaliłem dziś Kryzys 2 i działa, tylko że ta gra jest pod DX10 z którą kompatybilna jest integra. Natomiast pod DX11 nie, tylko NV. 

 

Jeżeli NV padła do sytsem powinien nie gadać mi że działa ona poprawnie tylko jest problem. Złośliwość rzeczy martwych...?  :blink:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...