Skocz do zawartości

Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku


toffiq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, po podłączeniu dysku do komputera w oknie dysków widzi go lecz nie pokazuje ilości wolnego miejsca, (win 7) i nie można się na niego dostać. Po odłączeniu komunikat mówi aby go sformatować.

 

Użyłem opcji w wierszu poleceń CHKDSK oto co mi pokazało po zakończeniu:

 http://wstaw.org/w/2o2S/

 

Proszę o pomoc jak mogę odzyskać dane z tego dysku, czy da sie dostać wogóle na niego w jakiś sposób czy trzeba formatować. Wolałbym uniknąć formatowania ponieważ później odzyskane dane są strasznie pomieszane (jakieś inne nazwy itp) poza tym można nie odzyskać wszystkiego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ok zaraz spróbuję tak to zrobić

Kabel jest ok sprawdzałem na kilku i jest to samo.

 

Trochę to potrwa bo przy ostatnim sprawdzaniu też baaaardzo długo to trwało.

Jak tylko skończy to załączę screena z wynikiem tym razem już cały widok nie tak jak poprzednio

 

A czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jak uruchomić tą konsolę odzyskiwania, ponieważ nie jestem aż tak biegły w tych tematach :)

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - używaj opcji EDYTUJ.

Nie pisz posta pod postem!

 

Po drugie - miałeś dać screena z zarządzania dyskami.

 

Do Rzasta:

 komenda /r zawiera już w sobie /f.

I wstrzymaj się troszkę z dawaniem rad w stylu komendy fixmbr, nie żeby była zła, ale jest ryzykowna nie mając pojęcia nic o dysku i uwarunkowaniach. Dla przykładu - gdyby mbr zawierał inny bootloader taki jak grub.

Odnośnik do komentarza

Ok już będę wiedział, dzięki za radę jestem tutaj nowy dlatego też pewnych zasad nie znam

 

A wiec co do sreena z zarządzania dyskami to niestety ale nie mogę uzyskać do niego dostępu, odpalam i trwa ładowanie niestety bez skutku jak odłącze ten popsuty dysk wtedy się odpala.

 

http://wstaw.org/w/2o3l/

 

Tutaj screen z wynikiem CHKDSK

 

http://wstaw.org/w/2o3m/

Odnośnik do komentarza

Na jakim interfejsie jest ten dysk?

 

I czy dysk jest niewidoczny cały czy brakuje jakieś partycji? Ta Iomega_hdd - to partycja z tego problemowego dysku?

 

To sie stało nagle czy coś majstrowałeś?

 

 

Ale Rzast, ja rozumiem Twoje motywy, ale lekarz też przed przepisaniem leków, wydaniem zaleceń: musi zrobić wywiad, nawet jeśli na 98% nic mu pomoże ;)

Chodzi o postępowanie zgodne ze sztuką. Tylko to miałem na myśli. Zwróć też uwagę, że dysk mógł być pożyczony.

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

Do Rzasta:

 komenda /r zawiera już w sobie /f.

I wstrzymaj się troszkę z dawaniem rad w stylu komendy fixmbr, nie żeby była zła, ale jest ryzykowna nie mając pojęcia nic o dysku i uwarunkowaniach. Dla przykładu - gdyby mbr zawierał inny bootloader taki jak grub.

Ad 1: Wiem o przełączniku /f - nie zaszkodzi :-)

Ad 2: Skoro używa jako dysku zewnętrznego to na 98% nie ma innego bootloadera. Gdyby miał i go używał, to nie zadawałby tu takich pytań ;-) (no offence)

Odnośnik do komentarza

Na jakim interfejsie jest ten dysk?

 

I czy dysk jest niewidoczny cały czy brakuje jakieś partycji? Ta Iomega_hdd - to partycja z tego problemowego dysku?

 

To sie stało nagle czy coś majstrowałeś?

Sata

Iomega_hdd to nazwa tego dysku, jest na nim jedna partycja, dysk Seagate, widzi go w ten sposób poniżej screen okna z dyskami dysk J, lecz nie da się go otworzyć

 

http://wstaw.org/w/2o3u/

 

Nic nie kombinowałem :) zaczęło się od tego że najpierw uszkodziło się wejście na kabel w dysku, po rozebraniu okazało się że po prostu się oderwało w 2 miejscach, więc włożyłem go do innej obudowy i to by było na tyle mojego kombinowania, po tym już nie dało się otworzyć dysku.

Odnośnik do komentarza

Przyda się nam też kopia MBR

https://www.fixitpc.pl/topic/3437-sporzadzenie-i-przywrocenie-kopii-mbr/

Co do kopii posektorowej:

http://www.instalki.pl/systemy-operacyjne/download/Systemy_operacyjne/Parted_Magic.html pobierz to. Wypal na plyte.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11633406#11633406

 

I jeszcze powiem tak - jesli sa tam dla Ciebie bardzo wazne dane - to lepiej zebys sam sie tym nie bawil i oddal to w rece profesjonalistów.

 

Poczytaj. Jak czegos nie wiesz - pytaj. Ja bede poznym wieczorem. Mam robotę. Strzała.

Odnośnik do komentarza

Ok dzięki wielki jak coś to będę pisał jakbym czegoś nie wiedział.

A powiedz mi proszę jeszcze ile może robić taką kopie??

 

Bo nie wiem chyba teraz tego nie bede robil tylko dopiero wieczorem jak cos

 

dzieki

pozdrawiam

 

A czy podmiana elektroniki by nie pomogla bylo by szybciej, bo moglbym miec taki sam drugi dysk pozyczony i gdzies tez czytalem ze tak mozna zrobic podmieniajac ta plytke pod dyskiem

Odnośnik do komentarza

Profilaktycznie pobierz i zainstaluj program do odzysku danych spod Windows. Aktualnie jest promocja na płatny program Tenorshare Data Recovery Professional, info - http://www.mostiwant.com/blog/tenorshare-data-recovery-standard-free-full-version-registration-code/
Doradzam pośpiech, bo oferta jest ograniczona czasowo. Musisz przebrnąć przez rejestrację aby nie mieć tylko wersji trial. Sprawdziłem - program jest OK! Ma spore możliwości.

 

Recover photos, music, video and audio files. Nearly 200 file types supported.

Parted Magic z podanego linka przez Groszexxx jest już płatny. Tu masz - http://www.majorgeeks.com/files/details/parted_magic.html ostatnią wersję darmową.
Z kopią posektorową jak najbardziej...ale trzymaj ten program Tenorshare Data Recovery Professional w odwodzie. Za profesjonalne odzyskiwanie danych płaci się jak za zboże. Sama wstępna ekspertyza kosztuje parę stów. Nie sądzę abyś miał na tym dysku pracę doktorską.

 

EDIT:

Problem może by się udało załatwić prościej. Obejrzyj ten film:

Edytowane przez Bonifacy
Odnośnik do komentarza

Jeśli samochód Ci gaśnie zaraz po odpaleniu - to wymiana akumulatora cos da? Ty nie masz podstaw w uzytkowaniu windowsa, nie wyobrazam sobie Ciebie z miernikiem.

 

DiscGenius wspomniał o uszkodzonych sektorach, dlatego wypadałoby zrobić kopię mbr'u i dysku. Zreszta - jesli nie odpala sie ani ten ani windowsowe zarzadzanie dyskami - czemu i ten mialby sie odpalic? Zreszta, uwazam, ze nie powinno go sie teraz zbyt duzo katowac. Kopia posektorowa, a potem sie mozna bawic dalej.

 

Zreszta - moglbys tez zamiescic zdjecia jak wygladaja jego wtyki. W ktorym miejscu sie oderwalo? I to od niego czy poprzedniej obudowy?

Odnośnik do komentarza

@Groszek - czy ty nie pomyliłeś tematów, bo post#16 coś nie bardzo pasuje do całokształtu sprawy :lol:.

 

Do autora: na fimie jest mowa o posłużeniu się programem Find & Mount - http://findandmount.com. Pobierz go i zainstaluj. Przeczytaj do niego tutka - http://findandmount.com/howtouse .

Stosując ten program można pójść na skróty, bo obawiam się, że w innym wypadku utkniesz. Wybór należy do Ciebie.

Edytowane przez Bonifacy
Odnośnik do komentarza

Chodzi Ci o tą metaforę?

 

Gościu, który nie potrafi posta skleić, wykonać zalecanych kroków - chce się brać za wymianę elektroniki dysku na podstawie swojego "widzi mi się". 

 

Wcześniej pisał o tym, że nie chce formatować, bo powoduje to szereg takich, a takich efektów ubocznych - gdzieś to pewnie wyczytał. Chkdsk najpierw dysk widzi jako RAW - potem nagle po wpisaniu komendy ponownie - rozpoznaje go i analizuje.

 

Ja nie mam dużej wprawy w pilotowaniu takich userów. Mówi, że program widzi dysk po podłączeniu - skoro go odłączył - to czemu jest DiscGenius widoczny na dole? Miał go zaznaczyći pokazać.

 

To jakiś dramat, mi brakuje cierpliwości.

Odnośnik do komentarza

Chodzi Ci o tą metaforę?

Pierwsze zdanie w post#16 nie wiadomo do kogo jest skierowane bo nie cytujesz: do autora czy do mnie - więc na dwoje Krystyna wróżyła t09034.gif

Ja pobrałem soft Find & Mount i go obadałem. Prosty jak drut, robi kopię, co prawda nie posektorowo, ale może dać radę.  Nie wiem na co stać autora więc taka moja propozycja.

 

Pobierz to:

http://www.diskgeniu...t/download.html

Wybierz ten uszkodzony dysk.

Zrób screena

 

Autor wybrał partycję "zastrzeżoną przez system"... tak mi się coś wydaje. Może się mylę.

Edytowane przez Bonifacy
Odnośnik do komentarza

Ale błędy odnoszą się do dysku drugiego, spójrz na etykiete dysku. To ten uszkodzony.

 

Zreszta, mial go wybrac pozniej - czego nie zrobil.

Wspomnial, ze z podlaczonym dyskiem - program sie nie uruchamia, wiec tymbardziej dziwne, ze bledy by sie pojawily gdy nie mial polaczenia z dyskiem. Ja sie z takim przypadkiem nie spotkalem, a dyskow sporo przemieliłem. Jak widac - za mało.

Nie rozwinal nic na temat uszkodzenia.

Niech zrobi kopię MBR'a, a potem spróbuje przywrócić go np. z kopi zapasowej. No i może zastosować radę Rzasa.

 

Ja sie tego nie chce tykać. Z odpowiedzialnosci i szacunku.

Odnośnik do komentarza

@Bonifacy - Dzięki za podpowiedz z tym programem Find & Mount, dostałem się na mój dysk, niestety ale kopiowanie danych z tego dysku będzie trwało wieczność :(

Właśnie kopiuje katalog wielkości 98 GB i prędkość jaką pokazuje waha się w granicach 200 - 500 kb/s także jak będę chciał wszystko skopiować czyli 420 GB to mnie nowy rok zastanie.

Także chyba muszę spróbować z tym odzyskiem posektorowy mam nadzieje że on pójdzie szybciej.

 

@Groszexxx - co do tego że nie umiem posta skleić, przecież prosząc tutaj o pomoc świadczy o tym ze nie jestem informatykiem, więc bez urazy ale nie musisz na mnie najeżdżać!!! Pisałem że nie da się uruchomić programu jak jest podpięty ten dysk to jak go miałem wybrać w DiscGenius.

Styki się urwały w poprzedniej obudowie to chyba logiczne że nie w tej bo wogóle by go nie widział a zdjęć nie dodałem bo nie mam tej uszkodzonej obudowy przy sobie!

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza

Nie chodziło mi o Tofiq o Twoje kompetencje, a raczej o olewatorstwo i niedbalstwo. Skromne piszesz posty, ciezko sie do nich ustosunkować i Ci pomóc. Robota jest o tyle trudna, że to ja muszę myśleć za Ciebie i dbać o to, aby nie uszkodzić dysku, danych, żeby nie popełnić żadnego błędu, ktory spowoduje utrate waznych dla Ciebie danych. To specyficzna dziedzina, dlatego nie emanuj do mnie taką antypatią. Mimo wszystko chcę dla Ciebie jak najlepiej.

 

Podaję Ci zalecenia, do których się nie odnosisz bądź robisz to połowicznie. To wzbudza wiele moich kontrowersji ;-).

Miałeś zrobić najpierw kopię mbr'u, tzn. dodałem w poście po tym, gdy poradziłem kopie posektorową.

Po kopi mbr'u mozna, by to troche przyspieszyc, bez takich srodkow ostroznosci, po prostu spodziewalem sie, ze pojdzie Ci z ta kopia szybciej :P.

Odnośnik do komentarza

Spoko nie ma tematu nie będziemy się przecież tutaj sprzeczać nie mam mowy o żadnej antypati do Ciebie.

Nie robiłem tego co pisałeś  tzn kopi mbr i odzysku posektorowego ponieważ nie miałem tyle wolnego miejsca na dysku. czekam na nowy dysk wtedy spróbuje zrobić tak jak mi pisałeś.

 

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie czy jest szansa na uratowanie tego dysku jak juz odzyskam dane i go sformatuje czy raczej jest już do wyrzucenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie moge Ci powiedziec bez danych. Przynajmniej nie teraz, ale możemy sprawdzić.

Kopia MBR zajmuje 512 bajtów. To mozesz zrobić.

 

Zobacz czy CrystalDisc zobaczy jego smart. Jeśli tak to: opcje >advanced features > dec - chodzi o to, zebys zmienił typ wyswietlania danych z hex na dziesietny.

Zrób screena i wrzuć tutaj.

I na koniec ściągnij DMDE i zobacz czy możesz za jego pomocą wejść na ten dysk czy też będą problemy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...