Skocz do zawartości

Partycja Recovery w notebooku! Problem


alana

Rekomendowane odpowiedzi

Przy przygotowywaniu się do reinstalacji systemu windows 7 i formatowania dysków , w ZARZĄDZANIU KOMPUTEREM -> ZARZĄDZANIE DYSKAMI chciałam zmienic pojemność dysków i podczas formatowania jednego z nich -> program przestał działać <- konsekwencja tego zdarzenia była następującja moja partycja RECOVERY zmieniła się na dysk dynamiczny oraz dostała swoją unikatową literkę G ;/ Dysk ten nie jest już Botowany przez wciśnięcie klawisza F... podczas uruchamiania sytemu. Za to pojawił się w "Komputer" jako oddzielny dysk którego zawarość można sobie legalnie poprzeglądać.

 

Jak mogę cofnąc całe zdarzenie? Czyli posiadać ten dysk jako recowery z jego zawartością i dzięki niemu sformatować komputer?

 

Przypominam pracuję na notebooku więc wszystkiego rodzaju przegrywanie obrazów ISO na płyty nie jest możliwe.

Proszę o pomoc ... siedzę nad tym 2 dzień

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niepotrzebnie ruszałeś partycje dysku twardego ponieważ jak chcesz nagrać na nowo system wystarczy tylko podczas uruchamiania kliknąć opcje rozruchu z partycji recovery i po załadowaniu plików systemowych kliknąć opcję ponowna instalacja systemu i komputer sam sformatuje partycje.

 

Sprawdź tę opcje z uruchomieniem partycji recovery przy starcie systemu jeśli działa to napisz, ale najlepiej jak poszukałbyś jakiegoś programu do partycjonowania dysku, zainstalować go i przekonwertuj  na partycję podstawową.Darmowe programy do partycjonowania:   http://download.komputerswiat.pl/akcesoria-i-narzedzia/partycjonowanie-dyskow-twardych

Odnośnik do komentarza

Wydzielałam dysk z plikami który miał nie zostać sformatowany

 

Sprawdzałam tę opcję wielokrotnie system nie widzi dysku " nie traktuje go jako dysk recovery"

Znalazłam program Paragon Backup & Recovery™ 2013 Free ale poradniki z nim związane są na temat tworzenia kopii zapasowej systemu

 

 

zawartość dysku recovery jest cała i zdrowa chodzi tylko o to czy jak zacznę konwertować dysk na podstawowy to nie stracę jej zawartości

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...