Skocz do zawartości

Brak BOOTMGR


saass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  wszystkich

komputera dotknęło dziecko i nie dowiem się już co zostało wykonane =>efekt jak w temacie..

 

sprzęt to : Asus K51AC , Windows 7 x64 PL SP1

 

posilając się wiedzą z różnych forów ściągnąłem tzw FULLPACK W7 i próbowałem uruchomić środowisko naprawy lecz wywalił komunikat że powinienm użyć innego instalara =>ściągnałem w takim razie dysk naprawczy do W7 x64 =>odpalił się prawidłowo =>wykonałem komendy :

 

bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot
bootrec.exe /rebuildbcd

 

=>KAŻDA przyniosła pozytywne wykonanie =>NIBY... =>oczywiście przy starcie dalej to samo..

 

uruchomiłem laptopa z acivebootdisk 6.5.2 =>wcześniej przeczytawszy że usuniecie z katalogu Boot pliku BCD przynosi efekt po następnym wykonaniuw/w komend =>idąc tym śladem na dysku systemowym w katalogu Boot zmieniłem nazwę na BCD.old zrestartowałem i z WinRE wykonałem w/w komendy =>przy ostatniej musiałem tym razem wcisnąć T akceptując znalezioną kopie systemu 1 C:\Windows =>dalej to samo =>wyjąłem dysk z laptopa i podpiąłem do innego pod USB

=>w C:\Boot widnieją pliki :

-BCD

-BDD.backup.0001

 

zniknął zmieniony przez mnie uprzednio BCD.old

 

w managerze dysków  widoczne są  3 partycje =>z czego 1-wsza (niewidoczna ,nieaktywna ,podstawowa) to prawdopodobnie recovery..

 

piszę to w związku z postem :

https://www.fixitpc.pl/topic/3326-brak-bootmgr-wcisnij-crlaltdel-by-zresetowac/

 

gdzie Picasso sugerowała komuś stan konfiguracji dysku i partycji..

 

 

przywracanie systemu z konkretnego punktu w WinRE kończy się błędem 0x80070002..

 

co mógłby jeszcze aby  uniknąć fomatu ?

 

 

za wszelkie popowiedzi z góry dziękuję

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

no cóż...

pomogło pewne narzędzie p.t.: Easy Recovery Essentials którego działanie/użycie można zobaczyć tu :

 

 

=>od tak jak ręką odjął i system wystartował...

 

jedynie zmienił się napis pod logo startowym windows z polskiego na EN i dalej na pasek postępu jak z Visty =>odkręcić to można przez komendę w CMD :

 

bcdedit / set {current} locale pl-PL

 

temat jakby do zamknięcia choć z chęcią dowiedziałbym się (np. od Picasso) co takiego fantastycznego wykonało to narzędzie a raczej czego ja nie dokonałem komendami mającymi przywrócić sekcje startowe..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...