Skocz do zawartości

I Google - nie googluje II wezwanie do zapłaty przez Interpol


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To wersja "wirusa komorowski", która znika po zamknięciu przeglądarki - jest to strona internetowa:http://niebezpiecznik.pl/post/prezydent-komorowski-zablokowal-mi-komputer-i-kaze-placic-mandat/

Sprawdź czy masz zaktualizowane: Java 7 update 45; Adobe Flash Player; Adobe Reader.

 

Firefox reset wtyczek: kliknij pomarańczowy napis "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

 

Uruchom "Wiersz Poleceń" i wpisz:  netsh winsock reset   i reset komputera.

 

Co to jest: C:\Program Files\HPQ\IAM\Bin\AsWlnPkg.dll  ?

 

Używasz tylko firewalla systemowego, może czas zainstalować coś skutecznego. Zobacz Comodo Firewall - jeżeli zdecydujesz się na instalację to nie uruchamiaj HIPS. Masz 1 GB RAM i komputer może wolno chodzić. Uruchamiając tylko sam firewall będziesz miał zapewnioną lepszą ochronę systemu niż teraz. Pan prezydent już nie będzie straszył.

Odnośnik do komentarza

To wersja "wirusa komorowski", która znika po zamknięciu przeglądarki - jest to strona internetowa:http://niebezpiecznik.pl/post/prezydent-komorowski-zablokowal-mi-komputer-i-kaze-placic-mandat/

Sprawdź czy masz zaktualizowane: Java 7 update 45; Adobe Flash Player; Adobe Reader.

 

Firefox reset wtyczek: kliknij pomarańczowy napis "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

 

Uruchom "Wiersz Poleceń" i wpisz:  netsh winsock reset   i reset komputera.

 

Co to jest: C:\Program Files\HPQ\IAM\Bin\AsWlnPkg.dll  ?

 

Używasz tylko firewalla systemowego, może czas zainstalować coś skutecznego. Zobacz Comodo Firewall - jeżeli zdecydujesz się na instalację to nie uruchamiaj HIPS. Masz 1 GB RAM i komputer może wolno chodzić. Uruchamiając tylko sam firewall będziesz miał zapewnioną lepszą ochronę systemu niż teraz. Pan prezydent już nie będzie straszył.

...  1)  Jawa i Adobe - aktualne/zaktualizowane

     2)  Firefox zrobione jak napisałeś

     3)  Uruchomione i wpisane jw. nwr i zresetowany komputer

     4)  Uruchomiłeł Comodo Firewall  ale nie wiem jak wyłączyć HIPS :(    Comodo wprawia mnie trochę w zakłopotania bo pyta mnie o zezwolenia o połączenia z  siecią różnych programów ( 2razy) wybieram ,,blokuj,, ale nie jestem pewny tego co robię ;(

 

     5)  Twoje pyt. co to za program? Sam nie wiem, bo niby skąd, ale po wejściu na ikonę w dymku stoi;

       Opis ; Winlogon notification handler

       Firma; Cognizance Corporation

        wersja pliku; 1.5.0.37

      Data utworz.  2005,07,25

     Rozmiar; 40,0 kB

 

  Google nadal nie googluje, wyszukuje przez Yahoo

Odnośnik do komentarza

Google nie działa tylko w Firefoxie?

 

Tak Comodo pyta i ty decydujesz co może korzystać z sieci a co nie. Opanowanie tego zajmie kilka tygodni więc się nie przejmuj. Kliknij napis "Zadania" - wejdziesz do ustawień aplikacji.

Google nie działa też w  Internet Explorer, dodam że jest to b. stary problem- rok minimum

HIPS wyłączyłem

Odnośnik do komentarza

Browsers Protector (Version: 1.0.0.0)
Contextual Tool Extrafind - też do odinstalowania.

 

W przeglądarkach usuń wszystkie strony startowe i ustaw google.

 

Pobierz ADW-Cleaner: "Dział pomocy doraźnej"-->"Dezynfekcja: zbiór narzędzi usuwających"-->"Pobierz" . Po uruchomieniu kliknij "szukaj" , po zakończeniu skanu "usuń".  Reset komputera.

 

Pobierz Malwarebytes Anti-Malware --> zakładka "ustawienia"-->"ustawienia skanera" zaznacz PUP i PUM - "pokazuj i zaznaczaj przy usuwaniu. Wykonaj skan.

 

Załącz log z FSS http://www.fixitpc.p...orty-systemowe/.

 

Pobierz FIX 50199 i wykonaj go http://support.microsoft.com/kb/299357/pl

Odnośnik do komentarza

Browsers Protector (Version: 1.0.0.0)

Contextual Tool Extrafind - też do odinstalowania.

 

W przeglądarkach usuń wszystkie strony startowe i ustaw google.

 

Pobierz ADW-Cleaner: "Dział pomocy doraźnej"-->"Dezynfekcja: zbiór narzędzi usuwających"-->"Pobierz" . Po uruchomieniu kliknij "szukaj" , po zakończeniu skanu "usuń".  Reset komputera.

 

Pobierz Malwarebytes Anti-Malware --> zakładka "ustawienia"-->"ustawienia skanera" zaznacz PUP i PUM - "pokazuj i zaznaczaj przy usuwaniu. Wykonaj skan.

 

Załącz log z FSS http://www.fixitpc.p...orty-systemowe/.

 

Pobierz FIX 50199 i wykonaj go http://support.microsoft.com/kb/299357/pl

... zrobiłem wszystko tak jak napisałeś. Google działa :)  Po tych wszystkich czynnościach, które wykonałem, komputer startuje dużo wolniej, plus 2 min. Firefox działa bez zarzutu, za to Int. Explorer chodzi jak muł. Mnie to ,,ryba,, bo i tak używam tylko Firefoxa, ale napisałem bo mam takie ,,wrażenie,, w załącznikach logi z FSS i MBA-M. WIelkie dzięki za pomoc i mam nadzieję że jutro nie bedzie u mnie POLIZJA z Komorowskim których nie będę mógł ,,zgooglować,, :)

 

Hamachi Network -  pyt. czy używałem, chyba nie, nie znam tego programu, poza wiedzą z Wikipedii którą przed chwilą ,,nabyłem,, Jest to program którego nie używam.

FSS.txt

log mbam.txt

Odnośnik do komentarza

... zrobiłem wszystko tak jak napisałeś. Google działa :)  Po tych wszystkich czynnościach, które wykonałem, komputer startuje dużo wolniej, plus 2 min. Firefox działa bez zarzutu, za to Int. Explorer chodzi jak muł. Mnie to ,,ryba,, bo i tak używam tylko Firefoxa, ale napisałem bo mam takie ,,wrażenie,, w załącznikach logi z FSS i MBA-M. WIelkie dzięki za pomoc i mam nadzieję że jutro nie bedzie u mnie POLIZJA z Komorowskim których nie będę mógł ,,zgooglować,, :)

 

Hamachi Network -  pyt. czy używałem, chyba nie, nie znam tego programu, poza wiedzą z Wikipedii którą przed chwilą ,,nabyłem,, Jest to program którego nie używam.

Witam! Wizyty Polizji z Komorowskim dziś nie było, Google działa. KOmputer startuje wolniej niż wcześniej (idzie przeżyć), jedno co mnie niepokoi to , to że komp się grzeje dużo bardziej niż wcześniej i  wentylator często chodzi na maxa. Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź jeszcze to:

 

Panel sterowania-->Menadżer urządzeń-->Kontrolery IDE ATA/ATAPI -->zobacz jaki jest tryb transferu PIO czy DMA --> jeżeli PIO "By naprawić usterkę, wystarczy z prawokliku odinstalować kanał na którym wykryto PIO i zresetować system."

zobacz jaki jest tryb transferu PIO czy DMA -  nie wiem jak zrobić, po kliknięciu w KOntrolery otwiera się;  podstawowy kanał IDE  i 2 razy Intel® ..................

   nie ma   z PIO czy DMA ?

 

Kto szuka nie błądzi :) znalazłm - tryb transferu - DMA jeżeli dostępne/ poniżej/ Bieżący tryb transferu - Multi-Word DMA tryb2

Odnośnik do komentarza

Tu opisana naprawa IE:http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/help/internet-explorer/slow-five-tips-to-boost-performance  Otwórz Menadżer zadań i zobacz który praces zużywa pamięci / procesora.

 

Możesz pobrać Ccleaner tam w zakładce "Narzędzia"-->"Autostart"--> wyłączasz zbędne procesy.

 ... nie umiem tego ocenić, co powyłączać :(  Znalazłem problem  zużycie procka spadło z ponad 50% do mniej niż 10% średnnio 5%. W czasie naszej tu działalności, zainstalowało mi się parę nowych programów. Jeden nie pasował mi tu do tego co tu ,,robiliśmy,,, a mianowicie Mobogenie 2.1.25 , zainstalował się, nie wiem nawet kiedy. Wcześniej na bank go nie było. Po odinstalowaniu zużycie procesora wyraźnie spadło i wentylator (dzięki Bogu) nie włącza się tak często . 4 pierwsze miniatury są zrobione przed odinstalowaniem Mobogenie. Piąty po, zauważ na dole różnice w pracy procesora :) . IE nadal chodzi dużo wolniej niż Firefox, ale z tym da się żyć. Jeszcze raz dzięki za POMOC :)

post-12064-0-17187500-1385686135_thumb.jpg

post-12064-0-57812500-1385686334_thumb.jpg

post-12064-0-59375000-1385686538_thumb.jpg

post-12064-0-64062500-1385686660_thumb.jpg

post-12064-0-06250000-1385688614_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Co to w ogole za porada zeby skorzystac z ccleanera? Smiech na sali. Dużo potężniejszym narzędziem jest Autoruns, przynajmniej do wylaczania niepotrzebnych elementow.

 

Do tego mozna w bardziej cywylizowany sposob pokierowac osobe co do potencjalnych krokow.

 

Do autora:

Ściągnij Hd Tune i pokaż screena z zakładki info i health. Wydaje mi się, że tryb transferu dysku moglby byc wiekszy...

Odnośnik do komentarza

Malwarebytes zainstalowałeś w wersji testowej Pro ( na 10 dni ) w tym czasie masz włączoną funkcjonalność pełnej wersji razem ze strażnikiem czasu rzeczywistego.

W wersji darmowej MAM jest skanerem na żądanie pozbawionym strażnika. Odinstaluj Malwarebytes, przeczyść komputer Ccleanerem, zresetuj i zainstaluj Malwarebytes ponownie. Zwróć uwagę podczas instalacji aby nie zaznaczać opcji PRO wersja testowa. Po tych zabiegach procesor powinien zwolnić.

 

@Groszexxx zwróć uwagę że o pomoc prosił nie zaawansowany użytkownik. Polecenie mu Ccleanera, który jest narzędziem prostym i umożliwiającym tez wyłączanie zbędnych procesów w nieskomplikowany sposób. Autoruns pokaże wszystko tylko czy użytkownik się w tym nie pogubi? Szczególnie ktoś, kto jak sam pisze dopiero się uczy tajników systemu.

Odnośnik do komentarza

Malwarebytes zainstalowałes w wersji testowej Pro ( na 10 dni ) w tym czasie masz włączoną funkcjonalność pełnej wersji razem ze strażnikiem czasu rzeczywistego.

W wersji darmowej MAM jest skanerem na żądanie pozbawionym strażnika. Odinstaluj Malwarebytes, przeczyść komputer Ccleanerem, zresetuj i zainstaluj Malwarebytes ponownie. Zwróć uwagę podczas instalacji aby nie zaznaczać opcji PRO wersja testowa. Po tych zabiegach procesor powinien zwolnić.

 

@Groszexxx zwróć uwagę że o pomoc prosił nie zaawansowany użytkownik. Polecenie mu Ccleanera, który jest narzędziem prostym i umożliwiającym tez wyłączanie zbędnych procesów w nieskomplikowany sposób. Autoruns pokaże wszystko tylko czy użytkownik się w tym nie pogubi? Szczególnie ktoś, kto jak sam pisze dopiero się uczy tajników systemu.

... zrobię jak napisałeś, na teraz moje spostrzeżenia są takie, że procek raz chodzi na dużych obrotach, raz małych. Teraz właśnie użycie procesora spadło do ok. 5-10%. . Może tak być jak piszesz.  W sumie to wstrzymam się 1-2 dni i poobserwuje co się dzieje.

 

 - przeglądając forum zauważyłem że wielu użytkowników skarży się na  ,,robaka,, svchost.exe przeglądając Menadżera zadań Windows  w.w. pojawia się kilka razy,- na miniaturce. jest widoczne.

 

 

@Groszexxx ja naprawdę jestem zielony i to co tu razem z muzykiem robiłem, to dla mnie mistrzostwo świata ;)

post-12064-0-28125000-1385735052_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...