Skocz do zawartości

Automatyzacja wylaczania komputera - skrypt


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym moc zautomatyzowac wylaczanie mojego komputera (WinXP-32bit  oraz Win7-64bit).
Powinno ono w zamysle zalezec od aktywnosci uzytkownika.
Najprosciej jak mozna: przez 30 min nie uzywam komputera w konsekwencji on sam automatycznie sie wylacza.
Jakis skrypt na desktopie "ukryty" przed oczami ciekawskich.
Wiem ze istnieje wiele darmowych programow tego typu,,,nie piszcie o nich - ja chcialbym uzywac skrypt.
Pozdrawiam.
kaczakkkk

Ps. Chcialem tylko uscislic, ze taki skrypt powinien dzialac 7/24, czyli praca - brak pracy, 30 min - wylaczanie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Swietne linki, a ja znowu chyba bede musial uderzyc sie w piersi.
W tym zdaniu:

"Ps. Chcialem tylko uscislic, ze taki skrypt powinien dzialac 7/24, czyli praca - brak pracy, 30 min - wylaczanie."

popelnilem niescislosc, zamiast 7/24 powinno byc  "Zawsze" czyli nieograniczony zakres czasu, innymi slowy "zawsze kiedy komputer albo uzytkownik pozostana
bezczynni przez np 30 min - komputer wylaczy sie"
W takiej sytuacji - wlaczam maszyne, nic nie robie lub ona nic nie robi - po 30 minutach wylacza sie.
Nie jestem pewien czy Task Schedulder spelnia warunek zawsze ?
Biore sie za sprawdzanie.

Odnośnik do komentarza

Z pierwszego linka:

 

Next flip over the “Condition” tab and check the box to start the task only if computer is idle for: X minutes/hours, stop if the computer ceases to be idle (WIN7)

 

Flip over the “Settings” tab and check the box to Only start the task if the computer has been idle for at least: x minutes. Click on “Apply” then “OK”. (XP)

 

Działa na zasadzie takiej iż system uruchomi zaplanowane zadanie w tedy gdy maszyna jest w procesie bezczynności po X okresie czasu -> zaplanowanie zadanie uruchomi shutdown -> a parametry shutdown wykonaja zadanie.

Odnośnik do komentarza

odnosnie pierwszego linka:

Let your Windows PC to Be Shut Down Automatically at Night (If Idle)

Na Win7 - wylacza poprawnie. Musze jedynie sprawdzic w dluzszym okresie czasu i roznych sytuacjach.

Na WinXP dochodze do kreatora zaplanowanych zadan, i nastepuje zawieszenie systemu, manager zadan  - wydajnosc 100% - najwiecej pamieci 103 824K zuzywa System. Cos z Systemem niedobrze. :unsure:

odnosnie drugiego linka:

Windows 8: Automatically Shut Down Computer at Night

Win8 - nie zamierzam uzywac. Nic nie probowalem.

odnosnie 3 linka:

Make Your PC Shut Down at Night (But Only When You’re Not Using It)

Win7 Server 2008 R2 - na razie niepotrzebne.

Odnosnie 4 linka:

Automatic shutdown script for Windows XP

Skrypty - swietna sprawa (dla kogos kto umie je pisac) ja bardzo chcialbym ale na nauczyciela mnie nie stac, a samonauka zabierze 5 razy wiecej czasu niz praca z dobrym nauczycielem. Gdybym mial jakis napisany "ludzkim" jezykiem podrecznik, to moze bo wiekszosc jest napisana zargonem korporacyjnym i dla newbe - niedostepna.

Podsumowujac - sukces polowiczny, Win7 do obserwacji,  WinXP (System) do naprawy i dopiero Task Schedulder.

Akurat wpadl do mnie kolega, pomysl mu sie spodobal, tylko ze on ma Viste dla odmiany.

Moze jakies sprawdzone rozwiazanie na Viste?! ;)

Caly czas bede wdzieczny za 3 zgrabne skrypty na 3 OS (XP, Vista, 7)

Zasada wszedzie ta sama - trigger,30 minut bezczynnosci - shutdown - i tak na okraglo (a nie co godzine, dzien, tydzien itp.itd)

Inne sprawdzone aplikacje sa tez jak najbardziej godne uwagi.

w miedzyczasie zdazylem zauwazyc ze problemem wiekszosci z nich jest stosowanie regularnej (po wyznaczonych okresach czasu) powtarzalnosci, a totalny brak

nieregularnej (na pojawienie sie triggera i bez limitu czasowego - czyli "wylacz zawsze jezeli wystapi ...........").

 

Ps. Przy okazji jak sprawdzic ktora aplikacja,usluga, biblioteka w ramach Systemu XP zuzywa tyle pamieci i mocy procesora???

Odnośnik do komentarza

Dużo pytań...

zużycie ram / procesor

 

Process Explorer (sysinternals) dwuklik na wybrany proces / pojawi się karta procesu / w kacie procesu zakładka THREADS -> kolumna CPU wskazuje użycie. Użycie pamięci wirtualnej powinno być domyślnie pokazywane w tabeli na dole samego ProcExp. Dośc potężne AnVir Task Manager Free (dostępna wersja portable)

 

Sprawdzanie wycieku pamięci (XP) POOLMON (cmd) z zestawu Support Tools, reszta sytemów ma to chyba już w zestawie (chyba) - trzeba ustawić flagę Jak używać narzędzia Poolmon do rozwiązywania problemów z przeciekami pamięci w trybie jądra Pisałem o tym na starych śmieciach (poprzednie forum = Google): KolegaDudysa Monitorowanie pamięci jądra XP (wyciek pamięci, sterowniki)

 

Co do pytań o zewnętrzny soft:

Automatically perform an action when your system is idle with Watch 4 Idle / STRONA DOMOWA

 

IdleStart

 

System Silencer, Set PC Idle State Actions

ProcOff Triggers PC Shutdown On Inactivity Of Specific Processes

 

Podobne:

MF Shutdown Manager

TaskmgrPro Shutdown Scheduler

  

Urochomienie programu jako usługi:

srvman lub ABC-SrvAny

 

Niektóre z instalatorów proponowanych programów zawierają instalatory sponsoringowe - śmieci, także uważac podczas instalacji!!!

 

Pozdrów kolegę :)

Odnośnik do komentarza

Co ty wypisujesz???? najpierw sam sprawdz ile te programy sa warte!!! Lipa
Ich deweloperzy albo dystrybutorzy wypisuja co im do glowy przyjdzie, a to sie wcale pozniej nie sprawdza.

Ps. Dodam jeszcze ze wymagaja zalogowania sie na komputerze, nie dzialaja przed oknem logowania.
Tymczasem sytuacja jest prosta, dziecko odpala komputer ale sie nie loguje bo nie zna hasla, nikt w domu tego nie zauwaza i maszyna pobiera prad przez caly dzien.Nie wylacza sie.
Pytanie jeszcze raz, jak automatycznie wylaczac komputer (Win XP + Vista + 7) po 15 minutach bezczynnosci, wlaczonego ale nie zalogowanego komputera, i zeby to dzialalo "na okraglo" a nie w jakis cyklach czy kalendarzach.
Doceniam i szanuje proby udzielenia pomocy Adminow tego forum, ale czy wszyscy pozostali sa tak jak ja "na dorobku" i nic nie wiedza i niewiele moga bo to jest teraz taki trend?! :confused:

Odnośnik do komentarza

Odpowiedż jest jeszcze jaśniejsza, panie specjalisto-informatyku, przyszły administratorze stacji roboczych. Ja sobie tak dla żartu bo mi się chciało napisałem i podałem soft, który pozwala uruchomić program jako usługę (już nawet ominąłem narzędzia wiersza polecenia), usługę można uruchomić z innego konta, np. system? Microsoft z własnego kaprysu wymyślił że usługi uruchamiają się przed zalogowaniem do systemu. Ja już skończyłem dyskusję.

Odnośnik do komentarza

Nie mozna normalnie rozmawiac,bez emocji i agresji?! Nie jestem zadnym specjalista, nawet nie czeladnikiem, jestem swiadomy ze prawie nic nie wiem, a wiedzy przybywa z kazdym dniem. Zadnym administratorem, tylko osoba z zewnatrz ktora pomaga za darmo w biednej szkole utrzymac w sprawnosci pare starych uzywanych komputerow zeby dzieciaki chociaz z ekranu zobaczyly inny swiat zamiast palic papierosy gdzies za winklem. A tu strzelasz do mnie jak w 39r.

Korespondujmy jak dwoch doroslych mezczyzn z ktorych jeden pomaga drugiemu a dzieki temu wielu Bogu ducha winnym dzieciakom!!

Szkola nie bardzo miala pieniadze na wegiel na zime, a teraz zbijaja rachunki za prad jak moga - oto i cala tajemnica.

Mnie to jest do niczego nie potrzebne, robie to dla tych malych smykow ktore czesto przychodza do szkoly bez jedzenia. Szkoda gadac.

Sprawdzalem kilkukrotnie, przed zalogowaniem nie wylacza wcale, a po zalogowaniu tez nie zawsze.

Masz prawo tego nie wiedziec, nic w tym zlego, nikt nie wie wszystkiego.

Sam juz nie wiem co robic, moze jakies makro w polaczeniu z Menedzerem zadan???

Moze batch?

Jakas ukryta i niedostepna usluga?!

 

Ps. Przy okazji tego tematu zastanowila mnie roznica miedzy Autostartem w menu START - wszystkie programy - Startup (tylko skrot do programu wylaczajacego komputer) a cmd - msconfig - Startup (pelna lista)

Odnośnik do komentarza

Nie mozna normalnie rozmawiac,bez emocji i agresji?! Nie jestem zadnym specjalista, nawet nie czeladnikiem, jestem swiadomy ze prawie nic nie wiem, a wiedzy przybywa z kazdym dniem. Zadnym administratorem, tylko osoba z zewnatrz ktora pomaga za darmo w biednej szkole utrzymac w sprawnosci pare starych uzywanych komputerow zeby dzieciaki chociaz z ekranu zobaczyly inny swiat zamiast palic papierosy gdzies za winklem. A tu strzelasz do mnie jak w 39r.

Z tym strzelaniem w 1939 Kaczaku przesadziłeś. Czy nie mogłeś w pierwszym poscie napisać konkretnie, jak wygląda sytuacja? Z Twoich poprzednich postów każdy mógł odnieść wrażenie że administrujesz siecią kompów w wielkiej firmie. A tymczasem są takie klocki. Nie uważasz że od razu, na wstepie powinien pojawić sie opis całej sytuacji? Kolega Dudysa w gruncie rzeczy jest bardzo przyjemnym zwierzakiem. Z kolekcji Hensona moim ulubionym. A że ma swoje zasady? No cóz każdy je ma. Lepsze lub gorsze. Mnie osobiście zastanawia, czy kiedyś grał na bębnach? :D

Odnośnik do komentarza

Przestaje rozumiec swiat. Szanujcie slowa, jeden pisze o oszustwie, drugi pisze o sieci w wielkiej firmie. Ludzie ja 6 lat wstecz nie umialem wlaczyc kompa, ale jak sie nauczylem to mi sie bardzo spodobalo i juz w tym zostalem. Duzo sie nauczylem dzieki Wam ale niektore slowa, reakcje mnie przerazaja. Jestem zwolennikiem wspolpracy a nie konfrontacji. Polak musi pomagac drugiemu Polakowi a nie wyjezdzac do niego na czolgu!!! Z takiego obrotu sprawy tylko wrogowie sie ciesza.
Teraz moim problemem jest jak zaoszczedzic kilka kilowatow, a z tego zrodzil sie problem az do Picasso.
Moge nic nie robic i jak widze ludzkie zachowania dookola - to mam tylko nadzieje ze moze te dzieciaki jak dorosna to beda lepsze od ich rodzicow.

"administrujesz siecią kompów w wielkiej firmie. A tymczasem są takie klocki"
Gdybym administrowal to bym Was nie potrzebowal, przeciez to oczywiste.(Administrator ma to w malym palcu)
Czy leci z nami pilot???
 

Odnośnik do komentarza

Kaczakkku każdy z nas się kiedyś uczył i nie było forum internetowego, tylko problem pozostaje wciąż ten sam - Informatyka nie zna pojęcia "zatrzymać się w czasie" i wciąż się rozwija, nie pytając nikogo o zdanie i teraz czy ktoś może się nazwać specjalistą, gdzie jego wiedza jest sprzed 5 lat? Osobiście uważam że jeżeli ktoś ogarnie podstawy, które są najważniejsze to jest wstanie poradzić sobie z wieloma problemami, bez postaw nawet najlepsze poradniki nie pomogą, ale poprzednia wiedza z przeszłości pozwoli nadgonić dzisiejsze zmiany. Czy słyszał kolega o ogólnopolskiej akcji "SZKOŁA MARZEŃ" dla małych miasteczek i wsi? Refundowało to państwo, z każdej szkoły zostali przydzieleni tzw. koordynatorzy, którzy mieli do dyspozycji pulę pieniędzy i musieli mądrze je rozplanować, ale przy okazji musieli mieć wiedzę. Udowodnić że się jest fajterem nie jest łato, pomimo wyrażania mojej niechęci do użytkownika Belfegora udowodnił on że jest fajterem i potrafi zawalczyć o swoją wiedzę i sa na tym forum inne osoby które o poszanowanie własnej osoby zawalczyły. Człowiek który posługuje się rozumem zostawia rzeczy o których nie ma pojęcia i oddaje je w ręce ludzi wiedzących co czynią.

 

Teraz na uciechę Belfrze, co by Ci się nastrój poprawił oznajmiam Ci że przechodzę na emeryturę od nowego tygodnia, Tobie Kaczakkku się poszczęsciło bo pewnie nie będzie kogo za przyznaniem głosu aby Ci dać bana, to taki mały prezent pożegnalny byś mógł zacząć samodzielnie myśleć, nie przekonują mnie argumenty że szkoła jest biedna, biedne są dzieci. Picasso jest user-friendly , ja user-science. Ja tutaj mogę napisać wszystko co mi się podoba. Tak grałem kiedyś w zespole na bębnach :) Dlatego taki avartar, mały sentyment :)

Odnośnik do komentarza

Teraz na uciechę Belfrze, co by Ci się nastrój poprawił oznajmiam Ci że przechodzę na emeryturę od nowego tygodnia,

Zwierzaku, nawet mi o tym nie myśl. Mam cała kolekcje dzemu i musimy razem Rysia Rydla przesłuchać. Moje słowa w tym temacie nie byłu zartem ani kpiną. Ni świruj mi o emneryturze. No chyba, że jesteś taki zasadniczy i nie odpuszczasz nieporozumień?

Odnośnik do komentarza

Znowu swiata nie rozumiem. Prawie ze wszystkim sie zgadzam. Dla mnie IT to ucieczka od rzeczywistosci i zarazem indukowanie ciekawosci swiata u innych.
Ze moze byc inaczej, ze moze byc lepiej, ze mozemy wspolpracowac i razem miec wspolne  sukcesy, ze rzeczywistosc w ktorej zyjemy jest w znacznej mierze
naszym wytworem i jezeli cos nie gra to znaczy ze cos robimy zle. Sprawdz jak jest pogoda na Cape Canaveral, obejrzyj 7 cudow swiata, moze Luwr dzisiaj?
tysiace bibliotek i arcydziel, a moze zwykle gry, albo jakis program graficzny np malowanie myszka. Ucze widziec wiecej, ucze marzyc i myslec jak wolny czlowiek.
To jest mozliwe przy pomocy IT i Internetu. Do tego zewzgledu na maja niewiedze potrzebowalem i potrzebuje Waszego wsparcia.
Nawet nie masz pojecia jak biedne sa szkoly w biednych gminach. Brakuje na wszystko.
Ja tez nie jestem juz mlody, ale teraz wiem jak wazne jest wejsc z marzeniami w zycie.
Dzem to moje pokolenie, szkoda tylko ze syn nie odziedziczyl telentu ojca.
Podobno ptaki najpiekniej spiewaja przed smiercia.

Jeszcze raz prosze o pomoc w rozwiazaniu tego wylacznika programowego.

Odnośnik do komentarza

Rysia R. zawsze możemy posłuchać :) Niezależnie od forumowego statusu :)

No to gramy Zwierzaku > zaczynam od Whisky a dalej sam sobie dopowiesz. W sumie jeden z najwspanialszych wokali w naszym dusznym kraju.

 

Kaczaku, cały czas chodzi o to abys samodzielnie postarał sie rozwiazać problem. Tymczasem Twoja postawa jest stricte roszczeniowa. Dajcie mi to, dajcie mi tamto. Pomogłeś komus na tym forum? Zabierasz się za administrrowanie siecią w szkole i masz nikłe pojęcie? Moge zrozumieć że jest to potrzeba chwili i akurat nikt inny nie kwapi sie do tej roboty. Rozważ darmowy szablon. Będziesz miał łatwą rozgrywkę.

 

Ze moze byc inaczej, ze moze byc lepiej, ze mozemy wspolpracowac i razem miec wspolne  sukcesy, ze rzeczywistosc w ktorej zyjemy jest w znacznej mierze

naszym wytworem i jezeli cos nie gra to znaczy ze cos robimy zle. Sprawdz jak jest pogoda na Cape Canaveral, obejrzyj 7 cudow swiata, moze Luwr dzisiaj?

tysiace bibliotek i arcydziel, a moze zwykle gry, albo jakis program graficzny np malowanie myszka. Ucze widziec wiecej, ucze marzyc i myslec jak wolny czlowiek.

To jest mozliwe przy pomocy IT i Internetu. Do tego zewzgledu na maja niewiedze potrzebowalem i potrzebuje Waszego wsparcia.

Może być na przykład tak że Belfegor oddał za bezcen 70% swojej biblioteki do gminnej szkoły. Szkoła jak to szkoła podziekowała. Dla mnie najważniejzy okazał się chwilę po maturze jeden uczeń. Zapytany dzięki komu poznał literaturę J. Conrada bez namysłu odpowedział dzieki panu Maćkowi. Dostał sie na srtudia > ukończył i zyje sobie szceśliwie.. Czyli co? Można samemu? Ja go za rączkę nie prowadiłem. Picasso też nikogo za ręke nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza

@kaczakkk zobacz:

https://www.google.pl/?gws_rd=cr&ei=cZ2XUrG0HPTjygOV9oDYAg#q=automatyczne+wyłączanie+komputera

W pierwszym rekordzie wyłączasz automatycznie przez CMD, w drugim robi to za ciebie program.

http://stilger.eu/2009/12/29/ku-pamieci-automatyczne-wylaczenie-komputerow-do-ktorych-nikt-nie-jest-zalogowany/

 

@KolegaDudysa teraz jest moda na pracujących "emerytów". Rozumiem że będziesz wpadał od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza

Muzyk75 ten drugi link całkiem ciekawy, nie wpadłbym na taką metodę, podałem metody (oprogramowanie) które sa jakby prostsze w użyciu, niektóre z nich wymagają ustalenia reguł lub uruchomienia jako usługi, metoda jak to metoda - byle by była skuteczna, wiadomo najszybsza bez grzebania jest najlepsza.

 

Dobry moderator to udzielający się moderator i piszący jakieś nowe artykuły. Moderator na emeryturze w moim przypadku nie oznacza mody tylko zbyt duży nawał pracy, a to już nie jest dobry moderator, to nie jest wybór z kaprysu tylko z przymusu. Z wielką przyjemnością od czasu do czasu zgłaszam kogoś na kandydaturę do bana i mam jeszcze większą gdy ją dostanie, tego mi będzie brakowało :ph34r: Ale z przykrością zawiadamiam że Picasso poznała już moje sztuczki i nie jest tak łatwo.

Dziwne bo zaobserwowałem spad chętnych do moderki, Wiesiu wciąż mówi o sobie że jest dziadkiem, złóżcie się na jakąś blondynę to przeczyści zastoje żylne. Tak będę wpadał - i napisze: dostaniesz bana.

Odnośnik do komentarza

Ten link:

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows/2012/10/automatyczne-wylaczanie-komputera.aspx

bylby swietny gdyby dzialal na okraglo tzn 7/24 a nie jednorazowo. gdybym wiedzial jak zrobic z tego automat: wlaczony komputer - zalogowany albo nie - nikt nie dotknol komputera przez 600 sekund - rozpoczyna sie utomatyczna procedura wylaczania. I tak bez zadnych limitow czasowych czy innych ograniczen.Na okraglo!

Odnośnik do komentarza

Tutaj http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc748993.aspx jest to bardzo przystepnie wyjasnione. Moze sie komus przyda.

 

Tutaj jest wszystko opisane ale nieprzystepnym jezykiem.

 

"Warunki bezczynności

 

Można ustawić warunek, który będzie uruchamiał zadanie tylko wtedy, gdy komputer jest w stanie bezczynności przez określoną ilość czasu w momencie aktywacji wyzwalacza. Ustawiając ten warunek, ustawia się także ilość czasu czekania (po wyzwoleniu zadania) na wejście przez komputer w stan bezczynności.

 

Usługa Harmonogramu zadań będzie co 15 minut sprawdzać, czy komputer jest w stanie bezczynności. Za stan bezczynności komputera uznaje się działanie wygaszacza ekranu. Jeśli wygaszacz ekranu nie jest uruchomiony, komputer jest w stanie bezczynności, gdy wykorzystanie procesora wynosi 0% i dyskowe operacje wejścia i wyjścia wynoszą 0% przez 90% ostatnich piętnastu minut i pod warunkiem, że w tym czasie nie zostały odebrane sygnały z klawiatury lub myszy. Gdy usługa Harmonogramu zadań wykryje, że komputer jest w stanie bezczynności, czeka tylko na dane wejściowe od użytkownika, aby oznaczyć zakończenie stanu bezczynności.

 

Jeśli zadanie skonfigurowano tak, aby było uruchamiane tylko wtedy, gdy komputer jest w stanie bezczynności przez 30 minut, a zadanie czeka na ten stan przez 10 minut, to zostanie ono uruchomione za 5 minut, jeśli komputer był w stanie bezczynności przez 25 minut przed momentem aktywowania wyzwalacza. Zadanie nie zostanie uruchomione, jeśli komputer wejdzie w stan bezczynności 5 minut po aktywowaniu wyzwalacza.

 

Jeśli dla zadania wybrano warunek Zatrzymaj, jeśli komputer przestanie być bezczynny, a zadanie jest uruchomione w czasie, gdy komputer jest w stanie bezczynności, to kiedy komputer wyjdzie z tego stanu, zadanie przestanie działać. Jeśli wybrano warunek Uruchom ponownie, jeśli stan bezczynności powróci jest wybrany, zadanie zatrzymane przez ten warunek zostanie uruchomione ponownie w momencie, gdy komputer po raz kolejny wejdzie w stan bezczynności."

 

Jak to zastosowac zeby komputer zawsze!!!! wylaczal sie po 15 minutach bezczynnosci?????

 

Dodatek. Doszedlem do wniosku ze problem wiaze sie rowniez z haslem admina i aktywnoscia-uruchamianiem systemowego wygaszacza ekranu.

Odnośnik do komentarza
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...