Skocz do zawartości

Dysk zewnętrzny, "Przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków G: musisz go sformatować"


matiszu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam otóż taki problem, Mam zew. twardy dysk 2 TB. o którego strasznie dbałem, podłaczany był tylko do zgrywania czegoś z kompa i odkładany do pudełka, pewnego razu po długiej przerwie chciałem obejżyć sobie film z dysku podłaczam do go komputera i widze taki napis

 

Btw. na dysku mam kupe zdjęc i filmów z urodzin wakacji imprez itd... wiec zalezy mi strasznie na naprawieniu dysku... nie wiem co mogło sie stać.

Link do tego co się mi wyświetla:

http://zapodaj.net/images/8b29bed403fc3.jpg

Naczytałem się forum, ale nic sensownego nie znalazłem, zrobiłem skan dysku
http://zapodaj.net/images/1ca7d7655ca4b.jpg

 

wyświetiło mi się coś takiego. Nie moge nawet kliknąć ppm na dysk bo sie komputer zwiesza...

Ktoś poradzi co mogę zrobić w takiej sytuacji ? Pilne... nie chce tracić wszystkich zdjęc i filmów..

Jak zero informacji?, co mam jeszcze napisać ? opisałem cały swoj problem .

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

zdarzało się, że dysk wyłaczałem po zgraniu przez wyciągniecie USB z laptopa, i wyłaczenie zasilania.

 

I w ten sposób udało Ci się stracić dane. Zawsze odłączaj bezpiecznie i czekaj jak led sygnalizujący działanie dysku przestanie mrugać. Nie chodzi o led zasilania.

 

Są narzędzia do odzyskiwania danych - pewnie linuksowe ale nie znam.

 

Alternatywa - Free narzędzie EASEUS - KLIK - pobierz zainstaluj - podepnij dysk - uruchom i próbuj.

Nie korzystałem z tego narzędzia ale ma możliwość odzyskiwania utraconych partycji.

Odnośnik do komentarza

Absolutnie zabraniam formatować. Powiększysz tylko problemy.

 

Spróbuj wcześniej innego rozwiązania.

 

Start - uruchom - akcesoria - wiersz poleceń - PPM (prawa myszka) - uruchom jako administrator - enter.

W oknie wpisz dokładnie to co po dwukropku (spacje oznaczę jako "-" bo to ważne): chkdsk-G:-/f Enter.

Wcześniej dysk zewnętrzny ma być podpięty.

Powodzenia chyba powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...