Skocz do zawartości

Problemy z internetem po przesiadce na win 8.1


kalesa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Po przesiadce z windows 8 na 8.1 spotkalo mnie sporo problemow. Poniewaz zachowywalem wszystkie ustawienia i pliki z 8 mialem klopoty z trybem zgdnosci programow z systemem ale poradzilem sobie z tym zwyczajnie instalujac wybrane programy od nowa. Jednego problemu niestety nie jestem w stanie rozwiazac. Czesto (mniej wiecej kilka razy w dniu) bez widocznego powodu moje lacze przestaje dzialac (zwyczajne rozlaczenie z internetem) wina nie lezy tutaj po stronie dostawcy internetu i jestem o tym w 100% przekonany, gdyz wystarczy zresetowac komputer i internet wraca. Obstawiam ze jest jakis problem z karta sieciowa, ale niestety nie potrafie tego rozwiazac. Prosze o pomoc.

Nie wiem jakie informacje mam podac (jakie logi i z jakich programow), wiec czekam na kogos obeznanego w tych sprawach, kto mi pomoze.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Moj znajomy miał identyczny problem, niestety jego determinacja była ograniczona. Rutynowe zabiegi nie przyniosły rezultatu, tj.: różne sterowniki, świeży system, analiza dziennika zdarzeń. Stwierdził, że powróci do standardowej 8 i tak zrobił. Problem ustąpił. Było to w okolicach początku listopada, także całkiem niedawno. Na polskojęzycznych stronach problem nie był jeszcze opisywany, przynajmniej w postaci połączenia kablowego (przypadków wifi było sporo, ale znajac zycie, na pewno czasem sie zdarzalo, ze winny byl uzytkownik) Skoro i Ty miałeś coś takiego - to podtrzymuję swoją pierwotną wersję - jakoby coś musiało być nie tak w samym 8.1, może na dniach sytuacje zmieni jakiś patch albo producenci sterowników coś zmodyfikują.

 

Jakiś masz chipset na karcie lan? Może Broadcom? 

 

Swoją drogą jakby ktoś miał jakieś bardziej konkretne informacje na ten temat, to myślę, że byłyby mile widziane ;-).

Odnośnik do komentarza

Broadcomy mają słabe stery i jako jedyna firma nie udostępniła ich pełnej specyfikacji - w przeciwieństwie np. do Atherosa. 

Zmora dla innych systemów. Osobiscie unikam ich jak ognia. 

 

Ile sterowników przetestowałeś? Czy jedziesz na najnowszych? Na 8 są sporo nowsze niż na 7, proponowałbym dla testu wziac z 7. 

W tym celu usuń z aktualnego ten sterownik. Znajdź jego lokalizację w szczegółach sterownika. Zobacz w zmiennych środowiskowych gdzie może występować jako zapas.

Wtedy - jak sam go nie odnawia - zaaplikować mu driver z 7.

 

Tylko tyle moge zaproponować. Chętnie poznam wyniki.  

Odnośnik do komentarza

Poczytałem trochę na angielskich forach i niektórym pomógł właśnie powrót do starszych sterowników. Miałem najnowsze do 8.1, więc na początek wracam do tych z 8 i zobaczymy, czy kłopot zniknie. O wynikach poinformuje dopiero za kilka dni, gdyż mam teraz mniej czasu niż zwykle, a chcę by wyniki były wiarygodne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

W przypadku opisywanym przeze mnie - problem powstał od razu po instalce 8.1. Osobiscie tego nie robiłem. NIe wiem czy sama nakładka modyfikuje sterowniki. Podejrzewam, że nie, bo i dlaczego. Także miał swoja domyslna wersje sterownika z windows 8, ktora na samej ósemce chodziła, a na 8.1 już nie.

Stąd moja propozycja, żebyś zobaczył driver od 7. 

 

Ale kombinuj, trzymam Cie za słowo, że się pochwalisz ;-). 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...