Skocz do zawartości

HEUR:Exploit.Java.Generic spowolnienie uruchamiania systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kaspersky Pure wykrywa mi HEUR:Exploit.Java.Generic i komputer pooooowoli się włącza. Był w serwisie, ale nic tam nie zrobili tzn. usunęli Kasperskyego i zainstalowali ESETA, który tego trojana nie wykrywał. No i usuneli SpyBota, który pokazywał kilka malware w kluczu rejestru. No i od wizyty w serwisie nie działa Windows Media Player. Po kliknięciu na ikonę, albo piosenkę nie ma żadnej reakcji. Po ponownym zainstalowaniu Kasperskyego trojan wciąż jest widoczny i w sumie to nie dziwi, bo komputer włącza się tak samo wolno. W kwarantannie są 2 pliki chyba od tego trojana. W dodatku Easy Support Center Agent od kilku dni w różnych momentach przestaje działać.

 

Logi w załącznikach + coś takiego:

 

 Results of screen317's Security Check version 0.99.76  
 Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is enabled)  
 Internet Explorer 10  
``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````
Kaspersky PURE 3.0   
 Antivirus up to date!   
`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````
 Java 7 Update 25  
 Java version out of Date!
 Adobe Flash Player 11.9.900.117  
 Adobe Reader 10.1.8 Adobe Reader out of Date!  
 Mozilla Firefox (25.0)
````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````  
 Kaspersky Lab Kaspersky PURE 3.0 avp.exe  
`````````````````System Health check`````````````````
 Total Fragmentation on Drive C:  
````````````````````End of Log``````````````````````
 

OTL.Txt

Addition.txt

FRST.txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Otwórz notatnik i wklej:

 

S3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [x]
S4 sptd; \SystemRoot\System32\Drivers\sptd.sys [x]
S3 massfilter; system32\drivers\massfilter.sys [x]
S3 ZTEusbmdm6k; system32\DRIVERS\ZTEusbmdm6k.sys [x]
S3 ZTEusbnet; system32\DRIVERS\ZTEusbnet.sys [x]
S3 ZTEusbnmea; system32\DRIVERS\ZTEusbnmea.sys [x]
S3 ZTEusbser6k; system32\DRIVERS\ZTEusbser6k.sys [x]
2013-11-10 18:51 - 2013-11-10 18:51 - 00621568 _____ (Duplex Secure Ltd.) C:\Users\Ewelina\Desktop\SPTDinst-v184-x64.exe
2013-10-13 18:03 - 2013-10-13 18:03 - 00685248 _____ C:\Users\Ewelina\Downloads\Spybot-Search-Destroy(12546).exe
C:\Users\Ewelina\AppData\Local\Temp\ggdrive-menu.exe
C:\Users\Ewelina\AppData\Local\Temp\ggdrive-overlay.exe
C:\Users\Ewelina\AppData\Local\Temp\installstats.exe

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

Pobierz ADW-Cleaner: "Dział pomocy doraźnej"-->"Dezynfekcja: zbiór narzędzi usuwających"-->"Pobierz" . Po uruchomieniu kliknij "szukaj" , po zakończeniu skanu "usuń".  Reset komputera.

 

Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimer: "Dział pomocy doraźnej"-->"Dezynfekcja kroki finalizujące temat"-->"Czyszczenie lokalizacji tymczasowych" Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

Zaktualizuj Java do wersji 7u45, Adobe Reader do wersji 11

 

Google Chrome: zresetuj  wtyczeki. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.

 

Firefox reset wtyczek: kliknij pomarańczowy napis "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

 

Pobierz i wykonaj skan Malwarebytes.

 

Wykonaj skan i załącz nowe logi z OTL i FRST.

Odnośnik do komentarza

Prawie wszystko wykonane. Skąd mam pobrać ten Malwarebytes? Obojętnie?
Ja nie mam Google Chrome o.O On gdzieś tam widnieje wewnątrz? :/ Nie ma go w starcie i nie mogę go znaleźć przez szukaj. Kiedyś był, ale inny użytkownik komputera coś ściągnął i od tego momentu zaczęły się wszystkie problemy, dodatkowo Google Chrome nie reagował po kliknięciu na ikonę, to go odinstalowałam.

Odnośnik do komentarza

To, że mógł on być uszkodzony to mnie nie dziwi, ale ja go nigdzie nie widzę tzn. sprawdzam tylko w panelu sterowania -> odinstaluj program, bo nie wiem jak jeszcze mogę ;) Skanuję tym malware... Ogólnie po ADW-Cleaner wyskoczyły mi na pulpicie 2 półprzezroczyste ikonki: desktop.ini i Thumbs.db. To dobrze czy źle?
EDIT: No i Kaspersky wciąż powtarza, że wykryto szkodliwe oprogramowanie czyt. trojana.

Odnośnik do komentarza

Usunięte z malwarebytes, zrobiłam wszystko z java jak w tym poradniku, później ją odinstalowałam, zainstalowałam ponownie, restar - Kaspersky wciąż pokazuja szkodliwe oprogramowanie. Po kliknięciu otwórz folder źródłowy kieruje do LocalLow\Sun\Java\Deployment\cache\6.0\31 i ten folder jest pusty. No i w kawarantannie są 2 pliki LocalLow\Sun\Java\Deployment\cache\6.0\1 i LocalLow\Sun\Java\Deployment\cache\6.0\58 Dla tych w kwarantannie zagrożenie to: HEUR:Exploit.Script.Generic Usunąć to z kwarantanny jak się będzie dało?
Komputer wciąż się długo włącza.

Odnośnik do komentarza

Oj, nie idzie to zbyt dobrze... Usunęłam ten 31 z kosza, zrobiłam reset, Kaspersky pokazał, że teraz siedzi w 35 i znowu usunęłam 35, zrobiłam reset no a on wciąż pokazuje, że trojan siedzi w 35 (z tym, że teraz to 35 jest rozwinięte\492......), który się nie usunął i ten 31 też jest spowrotem... :/ :/ :/

Odnośnik do komentarza

Otwórz notatnik i wklej:

 

2013-11-10 19:21 - 2012-05-28 06:15 - 00000828 _____ C:\windows\Tasks\ISM-UpdateService-4e00205a-2ab1-4423-8f77-cc25b82cde1d-Logon.job
2013-11-09 17:16 - 2012-05-28 06:15 - 00000830 _____ C:\windows\Tasks\ISM-UpdateService-4e00205a-2ab1-4423-8f77-cc25b82cde1d.job
Toolbar: HKLM - No Name - !{318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} -  No File
Toolbar: HKLM - No Name - !{8E5E2654-AD2D-48bf-AC2D-D17F00898D06} -  No File
Toolbar: HKLM-x32 - No Name - !{318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} -  No File
Toolbar: HKLM-x32 - No Name - !{8E5E2654-AD2D-48bf-AC2D-D17F00898D06} -  No File

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

Odinstaluj Java poprzez panel sterowania. Uruchom komputer w trybie awaryjnym-->podczas uruchamiania komputera gdy wyświetli się logo producenta naciśnij parę razy F8-->po uruchomieniu użyj: TFC Temp File Cleaner by Oldtimer.

 

Kliknij na okrągłą ikonę Windows na pasku zadań-->w rozpocznij wyszukiwanie wpisz: %temp%-->usuń wszystko z folderu który się otworzy ( o ile coś tam będzie )-->przejdź do folderu: AppData->LocalLow i usuń folder:" Sun"-->resrt kompa

 

Załącz nowe logi z OTL i FRST.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę usunąć tego co zostało w %temp%. Jest to plik FXSAPIDebugLogFile.txt i wyskakuje, że jest on otwarty (i data utworzenia wskazuje na kilka tygodni po kupnie laptopa a wtedy nie miał on żadnych problemów o.O Chyba...). I z którego AppData mam usunąć? Bo mogę wejść do C:\Użytkownicy itd. A Kasperky pokazuje, że on siedzi w C:\Documents and Settings...

Odnośnik do komentarza

Zobacz w każdym. Java jest odinstalowana ?

 

FXSAPIDebugLogFile.txt :
 

 

XSAPIDebugLogFile.txt zapisuje błędy, które powstają przy używaniu
"Windows-Fax i -Scan", zazwyczaj ma 0 bytes.
Jeśli "Windows-Fax und -Scan" nie używasz, to możesz >>PPanel Sterowania>>Funkcje i Programy>>>>Windows Funcje wł.-wył" deaktywować.
Potem restart komputera, wtedy ten plik FXSAPIDebugLogFile da się usunąć ręcznie. I więcej nie pokaże się.

Odnośnik do komentarza

Właściwie to nie jestem pewna. Robiłam dzisiaj pełne skanowanie systemu i nic nie wykrył, ale przy każdym włączeniu komputera wyskakuje wykryto szkodliwe oprogramowanie i go pokazuje jak kliknę w szczególy itd. No i komputer wciąż się długo ładuje. Nie mogę tego znaleźć Windows fax i scan też w usługach.. :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...