Skocz do zawartości

Komputer sie wylacza i zawiesza.


Korsarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem polega na tym ze komputer mi sie zawiesza albo wylacza... na zmiane raz to raz to. I nie wiem co sie dzieje. Sprawdzalem czy to nie za wysoka temp procesora ale wszystko gra w biosie. Nawet zwiekszylem zakres przy ktorej mial by sie komputer wyl ale nie pomoglo. Po ktoryms razie gdy wlaczalem ponownie komputer zamiast normalnie sie uruchomic to wyskoczylo cos takiego : "The system has experienced boot failures because of overclocking.
Last settings in BIOS setup may not coincide with current H/W states"
Dodam ze srednio co 20 min sie tak dzieje jak zaczne w cos grac albo ogladac film. Zrobilem skan programem HWMonitor i umieszczam ponizej. 

Dodam jeszcze parametry mojego komputera:

Procesor: amd fx 6300

Ram: Adata 8GB Premier Memory (1 x 8GB) DDR3 1333Mhz (2x8gb=16)

Karta graficzna: VTX3D Radeon HD 7750 2GB DDR3

Plyta glowna: Gigabyte-78LMT-USB3

System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64x

jesli cos jeszcze bd potrzebne to wstawie.

HWMonitor.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Szanowny kolego, powodem nagłych a co za tym idzie nieoczekiwanych wyłaczeń w moim przypadku była nagrywarka. W zasadzie teoretycznie nagrywarka bo za zasilanie kompa odpowiada zasilacz. Aby nie wciągać cie w koszty proponuje podmiane. Dobry zasilacz do 500 Wat wystarczy z zapasem na Twój zestaw. Dlatego sugeruję najpierw podmianę. A jak wszystko będzie banglać, wtedy zdecydujesz o zakupie nowego.

 

Jest jeszce jedna kwestia - Ram. Masz potezne kości po 8gb (serwerowe) mozna by tu szukać przyczyny. Nie jestem wybitnym specjalistą, dlatego zalecam podmianę zasiłki. W Twoim temacie trzeba małymi kroczkami. mam nadzieje że rozumiesz o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza

"The system has experienced boot failures because of overclocking.

Last settings in BIOS setup may not coincide with current H/W states"

 

Tu masz wyjaśnienie powodu. Widać to na obrazku z HWInfo - CPB.

Przekroczyłeś dopuszczalną dla tego procesora częstotliwość taktowania.

OC jest dosyć skomplikowanym działaniem i wymaga dużej wiedzy oraz testów stabilności.

 

Przywróć poprawne parametry w BIOS.

 

W HWInfo klik na zakładkę Sensors - Start Logging - nadaj nazwę plikowi oraz lokalizację do zapisu - zminimalizuj okno i graj.

Jeżeli system się zawiesi - odczekaj - Alt+Tab - przełącz się na okno Sensors - zrób zrzut i pokaż.

Jeżeli nastąpi restart - zlokalizuj plik - spakuj go i shostuj podając linka.

Odnośnik do komentarza

https://rapidshare.com/share/7A8FD5FCB5595384C46C521138CFB4F1     mam nadzieje ze dobrze wstawilem:D poniewaz pierwszy raz shostowalem cos. 

Kupywalem z dnia na dzien. Potrzebowalem komputera wiec nie za bardzo sie przygladalem. Bardziej o cene mi chodzilo, to teraz mam. Kupywalem juz jak byl taki... Jedyne co w nim grzebalem to w biosie z temperatura procesora. 

Odnośnik do komentarza

1. Panel sterowania - Narzędzia administracyjne - Konfiguracja systemu - Rozruch - Opcje zaawansowane - pokaż obrazek.

2. Wejdź do BIOS i zrób fotkę z takich miejsc jak na poniższych obrazkach:

 

MB-GA.JPG

 

i wklej do posta.

 

3. Odłącz zasilanie - otwórz obudowę i zrób zdjęcie widoku całej płyty głównej - wklej do posta.

 

4. Po wykonaniu tych dwu punktów i mojej odpowiedzi dalsze działania to:

 

- wymiana baterii na płycie głównej - zakup w sklepie komputerowym

- start systemu i Windows Update - do zainstalowania SP1 do W7 + wszystkie aktualizacje po tym fakcie.

 

EDYTA

 

Do postu niżej.

 

Napięcie +12 V spadło poniżej dopuszczalnej wartości (+11.596 V).

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Drugie zdjęcie od lewej - czy karta ma podłączone dodatkowe zasilanie?

Piąte zdjęcie (z widokiem procesora) - wg mnie ewidentnie jest tylko wtyk 4-pinowy 12V a POWINIEN być 8-pinowy 12V.

Pierwszy ekran BIOS - wejdź w CPB Ratio i zobacz co masz do wyboru. 

Drugi ekran BIOS - Internal Graphics Mode - Disabled (wyłącz zintegrowaną grafikę).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...