Skocz do zawartości

Instalacja Windowsa brak sterów


NarQu

Rekomendowane odpowiedzi

witam
 
mam problem z moim komputerem. chce zainstalować windows 8 ale kiedy wybieram załaduj sterownik wywala komunikat że nie może go załadować (nie pamiętam dokładnie tego komunikatu ale pewnie wiecie o co chodzi bo to częsty problem). Windows jest na pewno dobry bo instalowany był na innym komputerze i działa normalnie tylko u mnie nie chce. Próbowałem z pendrive i z płyty i też nie daje rady.
 
Próbwałem zainstalować sterownikiz płyty dołączonej do płyty głównej. wykrywa je instaluje ale to nie pomaga. Probówałem instalować win 7 i xp ale jest to samo. 
 
W komputerze mam 3 dyski, 2 na ata i 1 na sata i na każdym win i każdym dysku jest to samo, Próbwałem odłączać dyski podłączać każdy sam po kolei i nic.
 
Poszedłem do kolegi, u niego normalnie się win zainstalował, Podłączyłem mój dysk i jest to samo.
 
Jak to naprawić bo w chwili obecnej nie mam żadnego win bo sformatowałem dysk. 
 
Moja konfiguracja kompa to:
mobo: gigabyte p35-ds3l
cpu: intel core 2 duo e2220
gpu: nvidia gt430
dyski: WD sata 200gb, wd ata 160gb i maxtor ata 80gb (na nim chc mieć win)
brak napędu
 
więcej konfiguracji nie potrzeba chyba ale jakby ktoś chciał mogę podać.
 
Proszę i pomoc
 
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

nie pamiętam dokładnie tego komunikatu ale pewnie wiecie o co chodzi bo to częsty problem

No jaaaasne, że wiemy. Szklana kula podpowiada: "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD/DVD lub flash USB ze sterownikami włóż go teraz."

MS to widzi tak: http://support.microsoft.com/kb/952951/en-us

a koleś zrobił tak:

http://www.youtube.com/watch?v=PAtMZotuDhM

czyli finalnie doprowadził do stanu, że dysk HDD był widzialny przy rozpoczęciu instalacji Windowsa. On użył bootowalnej płyty z linuksem LiveCD a na nim programu GParted i pousuwał partycje.

 

Jak to naprawić bo w chwili obecnej nie mam żadnego win bo sformatowałem dysk.

Sformatowałeś: to znaczy co dokładnie zrobiłeś, w jaki sposób i czym?

Odnośnik do komentarza

Próbowałem z pendrive i z płyty i też nie daje rady

vs.

 

brak napędu

Motasz się w zeznaniach. Próbowałeś z płyty a ta płyta niby w co był włożona skoro brak napędu?

 

 

Poszedłem do kolegi, u niego normalnie się win zainstalował, Podłączyłem mój dysk i jest to samo.

To samo to znaczy co? To 'samo' może znaczyć:

a. Twój Windows zainstalował się na komputerze kolegi

b. Twój Windows nie zainstalował się na komputerze kolegi i jest to 'samo', czyli dalej tzw. kiszka

"Podłączyłem (u niego) mój dysk" - o jakim Ty w tym momencie dysku mówisz? O pendrivie z Windowsem, czy też podłączyłeś u niego swój dysk twardy (HDD) ten 80GB i system się na jego komputerze zainstalował?

 

Jako, że sprawa się obraca wokół sterownika do stacji dysków CD/DVD (czytałeś co tam jest w linku mojego wcześniejszego posta?) skoro nie masz napędu, to... taki napęd pożycz od tego kumpla i próbuj szczęścia...

Odnośnik do komentarza

Pisałem na tel i nie przeczytałem tego. Tak więc napędu u siebie w komputerze nie mam, ale ma go kolega więc próbowałem u niego. Windows z płyty czy pendrive (i na tym i na tym jest ten sam obraz) zainstalował się u kolegi, ale na jego dysku. Po podłączeniu mojego, wywalało ten sam komunikat co u mnie, czyli o braku sterowników. U niego podłączałem dysk 80GB ATA i 200GB SATA. 

 

Napęd pożyczyłem od siostry i niestety również wywala komunikat o braku sterownika (na komputerze siostry również windows się zainstalował bez problemu)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Miałem to samo. To nie jest kwestia sterownika. Nagrywarka szwankuje. W moim przypadku wystarczyło zaktualizować firmware nagrywarki i poszło

vs.

 

Napęd pożyczyłem od siostry i niestety również wywala komunikat o braku sterownika (na komputerze siostry również windows się zainstalował bez problemu)

 

NarQu:

Na komputerze siostry instalowałeś Windows z płyty za pomocą jej napędu czy z pendriva?

Czy Ty czasami nie korzystasz z jakiegoś kontrolera RAID w postaci karty PCI-E lub PCI do którego masz podpięte dyski twarde?

Wyduś wreszcie/potwierdz co to za komunikat, bo może bijemy pianę o czymś innym.

 

Belfegor: Zauważ, że na komputerze kolegi po podłączeniu swoich HDD wywala też tajemniczy komunikat. :o

Odnośnik do komentarza

Na komputerze siostry windowsa zainstalowałem z płyty, za pomocą jej napędu, więc to na pewno nie jest wina jakiegoś starego firmware nagrywarki. 

 

Komunikat jest ten co na tym filmiku, z tym że jest różnica jak wyżej pisałem, bo na filmie nie wykrywa w ogóle dysków i autor dąży do tego żeby kreator go wykrył i wtedy na nim instaluje. U mnie normalnie wykrywa dysk, więc go zaznaczam i klikam "załaduj sterownik" i wtedy wywala ten bląd, czyli jak kolega wyżej pisał "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD/DVD lub flash USB ze sterownikami włóż go teraz."

 

W komputerze nie używam żadnego kontrolera, dysk SATA mam podpięty poprzez kabelek sata bezpośrednio do płyty głównej, a pozostałe 2 dyski za pomocą jednej taśmy również bezpośrednio do płyty głównej.

 

"kiepska płyta i tyle"

 

Wątpię że na 3 komputerach, w tym jeden nowy jest kiepska płyta główna, tym bardziej, że na tych dwóch pozostałych komputerach system z tej samej płyty/pendrive dało się zainstalować normalnie. Problem leży w moich dyskach twardych, z tym że dlaczego w ogóle jest i dlaczego na 3 na raz ?

Odnośnik do komentarza

Załozmy na chwile że nie jest to kwestia nagrywarki ani płyty.

 

Komunikat jest ten co na tym filmiku, z tym że jest różnica jak wyżej pisałem, bo na filmie nie wykrywa w ogóle dysków i autor dąży do tego żeby kreator go wykrył i wtedy na nim instaluje. U mnie normalnie wykrywa dysk, więc go zaznaczam i klikam "załaduj sterownik" i wtedy wywala ten bląd, czyli jak kolega wyżej pisał "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD/DVD lub flash USB ze sterownikami włóż go teraz."

 

 

Uzyj Linxa > najpierw usuń partycje systemową potem ja utwórz i daj system plików NTFS > powinno pojechać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A próbowałeś instalacji bezpośredniej z pominięciem systemowego instalatora?

Sposób jest analogiczny z tym który opisałem dla instalacji GPT:

https://www.fixitpc.pl/topic/18910-problem-z-instalacją-wybrany-dysk-ma-styl-partycji-gpt/?p=131200

 

Jeżeli kolega wymieniony w poście #1 jest nadal pomocny możesz też spróbować instalacji etapami - puszczasz fazę winPE (czyli tą do pierwszego resetu) u kolegi a następnie na resztę etapów przepinasz dysk do komputera docelowego.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Ludzie, proszę pomóżcie mi, bo już mnie kur*ica z tym bierze. Pożyczyłem od siostry napęd i próbowałem zainstalować win7, ale wywala ten sam błąd. Od początku istnienia tego komputera instalowałem Win7 z jeden płyty i nigdy nie było problemu, teraz oczywiście jest. Patrzyłem jeszcze win8 przez płytę i to samo, 8.1 z pendrive to już nawet nie patrzyłem, ale wiem jaki by był finał. O co tu może chodzić ? wszystkie 3 dyski miałbym popsute ? Zawsze tak samo instalowałem system i zawsze się instalowal, teraz wywala błąd.

Odnośnik do komentarza
Ludzie, proszę pomóżcie mi, bo już mnie kur*ica z tym bierze. Pożyczyłem od siostry napęd i próbowałem zainstalować win7, ale wywala ten sam błąd.

 

Podaj dokładną specyfikację kompa. jak nie masz mozliwości wejśc na dysk normalnie > linux > rozbieraj jednostkę i spisuj wszystko.

płyta ram procek itd.

 

sorki > zapomniałem że dałeś w 1 poście

 

a bootowalnego pendraka próbowałeś?

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...