Skocz do zawartości

Kilka denerwujących problemów


Aveo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kilka mało przeszkadzających, lecz denerwujących problemów z moim Windowsem z którymi, mam nadzieję, mi pomożecie :) 

Na wielu forach mnie już olano i mam nadzieję że chociaż tu zyskam pomoc.

 

Problem 1 (Catalyst Control Center - błąd sterownika GPU):

Problem objawia się tym że podczas instalacji, deinstalacji lub próbie uruchomienia panelu Catalyst Control Center mam błąd:

"Nie można załadować pliku lub zestawu 'sorttbls.nlp' lub jednej z jego zależności. Nie można odnaleźć określonego pliku". 

Próbowałem usuwania całego .NET Framework z systemu za pomocą narzędzia deinstalacyjnego (nazwy nie pamiętam już niestety), reinstalacji sterowników, instalacji starszych wersji sterownika lecz nadal to samo.

Wersja sterownika 8.982.0.0

GPU: AMD Radeon HD7770 rev: 2.0

 

Problem 2 (Podgląd zdarzeń - Program MMC nie może utworzyć przystawki):

Przy uruchomieniu podglądu zdarzeń zamiast logów mam:

"Program MMC nie może utworzyć przystawki. Przystawka nie może być zainstalowana poprawnie.

Identyfikator klasy: FX:{b05566ad-fe9c-4363-be05-7a4cb510}".

 

Problem 3 (Pomoc i obsługa techniczna systemu Windows):

Przy próbie użycia Pomocy Systemu Windows mam monit błędu:

"Nie można uruchomić Pomocy i obsługi technicznej systemu Windows. Wystąpił problem z Pomocą i obsługą techniczną systemu Windows. Aby wyświetlić zawartość pomocy, odwiedź witrynę sieci Web systemu Windows.".

 

 

Problem 4 (niedziałający systemowy firewall):

Z próbą uruchomienia systemowej zapory(poprzez kliknięcie w "Użyj ustawień zalecanych" długo komputer jest "zajęty" i po tym i tak nic się nie zmienia. Pamiętam ze gdy działał podgląd zdarzeń były kody błędów lecz teraz nie mam jak ich odczytać bo podgląd zdarzeń odmówił posłuszeństwa.

 

 

OS: Windows 7 Professional x64

Jeżeli będą potrzebne jakiekolwiek logi lub coś innego to piszcie. 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dodam że przed chwilą chcąc Uruchomić Ponownie komputer wyłączał się bardzo długo (freez na "Trwa zamykanie Systemu") i w końcu sam wyłączyłem go przyciskiem na obudowie. 

 

W usługach znalazłem coś takiego jak "Microsoft .NET Framework NGEN v2.0 <dalej numerki> x64" oraz odpowiednik x86. Miały one status Wyłączony i chcąc je uruchomić miałem monit "Usługa nie jest używana przez żaden program na Komputer lokalny i została zatrzymana" (coś w ten deseń). Chodzi oczywiście o sterownik GPU bo z tego co się dowiedziałem ostatnio sorttbls.nlp jest z Framework 2.0.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...