Skocz do zawartości

Jaki komputer "multimedialno-biurowy" kupic?


beyondZork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcialbym kupic nowy komputer. Przeznaczenie - praca biurowa, ogladanie filmow HD (24" monitor), muzyka, wspolpraca z telewizorem (chwilowo 32"), internet, streamowane filmy. Moze nagrywarka. Nie ma okreslonego budzetu, tylko zdrowy rozsadek. Moglby ktos wstawic jakis przykladowy zestaw? Obecny zupelnie nie daje rady, dowolny film online chodzi klatkowo. Jesli trzeba cos doprecyzowac, napisze.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zależy jak kto rozumie granie. Dla mnie granie to np. Fifa 12 i starsze gry, nie trzeba aż takiej karty za 1000 zł, jak wrócę do domu to podam zestaw . W zestawie ma być Windows? Obudowa jakiej ma być wielkości?

 

EDIT: Złożyłem taki zestaw:

 

Procesor:
Intel Core i3-3240 /3.4GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/
459 zł

Płyta główna:
AsRock B75 Pro3 /intel B75, LGA1155/
265 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9
230 zł

Dysk twardy:
Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
249 zł

Drugi dysk twardy:
Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)
369 zł

Karta graficzna:
Gigabyte Radeon HD7770 OC 1GB DDR5 128bit (1050/4500)
379 zł

Nagrywarka DVD / BluRay:
Asus DRW-24B5ST SATA (black)
79 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB 3.0 (bez zasilacza)
169 zł

Zasilacz:
Corsair VS 450W 80 Plus 120mm
149 zł

 

Razem: 2348 zł / esc.pl

 

Może trochę zrobiłem zestaw na zapas, ale jest dobry. Procesor z zapasem do twoich zadań, 8 GB RAM-u wystarczy w zupelności, 1 TB dysk oraz dysk SSD, da dużego kopa systemowi i aplikacjom . Wrzuciłem kartę graficzną do zestawu jakbyś chciał w coś zagrać, jest całkiem wydajna, jak nie będzie potrzebna, to możesz usunąć z zestawu .

Odnośnik do komentarza

Ok, dzieki za zlozenie. Chcialbym zapytac o pare rzeczy:

  • za tego i3 mozna dostac jakiegos 4-rdzeniowego AMD, co przemawia za i3?
  • czy jesli usune z zestawu karte graficzna, nadal bedzie mozna ogladac filmy HD? w jakim stopniu to zalezy od karty?
  • czy jesli zdecyduje zachowac karte graficzna, zasilacz 450W wystarczy?
  • czy to jest najbardziej "na zapas" zestaw? czy najlepszy na dana chwile za ta kwota?
Odnośnik do komentarza

za tego i3 mozna dostac jakiegos 4-rdzeniowego AMD, co przemawia za i3?

Można, ale on nie będzie miał zintegrowanej grafiki, będzie się mocniej grzał i pobierał więcej prądu . W sumie zamiast Core i3 możesz wziąć jakiegoś Pentiuma Ivy Bridge.

 

czy jesli usune z zestawu karte graficzna, nadal bedzie mozna ogladac filmy HD? w jakim stopniu to zalezy od karty?

Tak, procesor na luzie da radę otwierać filmy HD . Karta może pomóc w tym aby odciążyć procesor, ale nie jest konieczna.

 

czy jesli zdecyduje zachowac karte graficzna, zasilacz 450W wystarczy?

Do tego zestawu z kartą i nawet 350 W dobrej firmy wystarczy, tamta 450 jest na zapas.

 

czy to jest najbardziej "na zapas" zestaw? czy najlepszy na dana chwile za ta kwota?

Spróbuję może złożyć jeszcze coś, ale nie wiem czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...