Skocz do zawartości

Usuwanie plików i katalogów


Rekomendowane odpowiedzi


Remove

Strona domowa

Platforma: Windows XP, Vista, Windows 7
Licencja: FreewareProgram służy do usuwania zablokowanych przez inny proces plików i katalogów, których nie można usunąć tradycyjnymi metodami co objawia się następującym komunikatem:
"Proces nie może uzyskać dostępu do pliku (...) ponieważ jest on używany przez inny proces".
Directory Cleaner

Strona domowa

Licencja: Microsoft Public License (Ms-PL)Narzędzie służy do czyszczenia katalogu i jego podkatalogów z niepotrzebnych plików. Parametrem /preserve (/preserve:.rar) wybieramy jaki format plików ma zostać nieskasowany.
DeleteTree

Strona domowa

Platforma: Windows NT, 2K, XP, Vista
Licencja: FreewareNarzędzie pozwala na usuwanie całej struktury katalogu i wszystkich plików. Przełącznikiem usunie katalog główny.
Bardzo przypomina narzędzie DelTree, które nie występuje w systemie XP i wyżej.

Qrd

Strona domowa

Platforma: Windows 2000 i nowsze
Licencja: FreewareJest to alternatywa narzędzia RD, która usuwa z określonym plikiem wszystkie katalogi i pliki w nim umieszczone. Autor podkreśla że narzędzie działa szybciej od 3 do 6 razy od systemowego narzędzia. Po testach dyskutowałbym z tym, ale posiada przełącznik, który będzie usuwał pliki w fazie rozruchu systemu. Pomocne, gdy plik jest zablokowany.
DelAny

Strona domowa

Licencja: FreewareNarzędzie służy do kasowania plików, których nie można usunąć konwencjonalnymi metodami, wykorzystuje istniejące funkcje systemu, jak omijanie uprawnień NTFS, zamykanie procesów.

File Remover

Strona domowa

Licencja: FreewareNarzędzie służy do usuwania plików starszych o określoną liczbę dni, domyślnie - 10 dni. Parametrami pozwoli dokładnie określić czas, jak dni, godzin, minut oraz po atrybutach - data utworzenia, ostatniego dostępu, modyfikacji. Pozwala usuwać puste katalogi, rekrusywnie przeszukiwać podkatalogi. Pozwala utworzyć plik dziennika z logiem (utworzony plik znajduje się w lokalizacji narzędzia).

XDel

Strona domowa

Platforma: Windows 2000, XP, Windows 2003, Vista, Windows 7, Windows 2008 32-bit i 64-bit
Licencja: Freeware

Wymagania:

Dla systemów 32-bit: Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86)
Dla systemów 64-bit: Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x64)Narzędzie służy do szybkiego kasowania w systemie plików NTFS. Rekrusywnie przeszukuje podkatalogi i je usuwa. Główną cechą narzędzia jest kasowanie plików w których ścieżka dostępu jest zbyt długa. XDel potrafi usuwać ścieżki, które posiadają więcej niż 256 znaków. Więcej o tym w temacie Ścieżka dostępu jest za długa lub zbyt głęboka.

DelAge32

Strona domowa

Licencja: FreewareDelAge32 to narzędzie, które usuwa lub przenosi pliki według wieku - liczbę dni. Narzędzie pozwala na manipulację po atrybytach pliku:

- data utworzenia
- data modyfikacji
- ostatnio używany
- tylko do odczytu
- ukryty
- systemowy

Potrafi przeszukiwać podkatalogi wraz z katalogiem głównym (/recurse) oraz przeszukiwać tylko podkatalogi z wykluczeniem katalogu głównego (/subonly). Parametrem (/rd) usuwa puste podkatalogi niezależnie od wieku pozostawiając katalog główny. Podczas operacji przenoszenia pliku do innej lokalizacji, jeśli plik docelowy istnieje to zostanie nadpisany bez ostrzeżenia.

Podczas preznoszenia plików zmienia się data utworzenia na bierzącą datę, jednak atrybut ostatnia modyfikacja jest dziedziczony przez przeniesiony plik z orginalnego pliku.

NewMove

Strona domowa

Platforma: Windows XP do Windows 7
Licencja: FreewareNarzędzie jest przydatne do manipulacji plikami po ich ostatniej dacie modyfikacji, umożliwia przenoszenie najnowszych czy najstarszych plików (/MOVEOLD), które są starsze o określoną liczbę dni (/COUNT), czy najnowsze pliki (/MOVENEW) z katalogu o określoną liczbe dni (/COUNT ) lub parametrem usunie je z katalogu (/DELETE) czy też dokona kopii tych plików (/JUSTCOPY) do nowego katalogu docelowego (/TARGET D:\...) pozostawiając pliki źródłowe nienaruszone. Bez podania katalogu źródłowego (/SOUCRE D\...) narzędzie będzie używać bierzącej ścieżki w wierszu poleceń. Parametr (/TEST) jest parametrem ćwiczebnym, fizycznie polecenia nie wykonają się.

DirClean

Strona domowa

Licencja: GNU General Public LicenseDirClean jest to nowe wydanie narzędzia, które pozwala przeszukiwać na dysku puste katalogi i foldery po czym je usuwać. Jaśniej pisząć aplikacja ta pozwoli utrzymać porządek, przydatna jeśli mamy bałagan na dysku. Narzędzie wymaga instalacji. Stosowanie narzędzia jest przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, jeśli chodzi o porządkowanie dysku systemowego i należy go używać z należytą ostrożnością. Przetestowałem program na dwóch komputerach i moge z odpowiedzialnością napisać że zadziałało dobrze. W przykładzie sporządzenie raportu pustych katalogów i folderów zebranych z dysku systemowego:

DirClean -i C:\ -c -r

Narzędzie posiada przełączniki, które od razu kasują znalezione puste foldery lub będzie każdorazowo pytać o usunięcie konkretnego.

DELNEXT

Strona domowa

Platforma: Windows XP do Windows 10
Licencja: FreewareNarzędzie DELNEXT służy do zaplanowanego, całkowitego usuwania plików podczas restartu systemu. Narzędzie zaczyna prace jeszczę przed uruchomieniem sterowników i usług systemowych. Ukierunkowane dla usuwania złośliwego oprogramowania lub wirusów, które ciężko usunąć z systemu. Posiada również przełącznik, który będzie próbował natychmiast usunąć plik. Nie wymaga instalacji, obłsugiwany z poziomu wiersza poleceń.

DELS

Strona domowa

Platforma: Windows XP do Windows 10
Licencja: FreewareNarzędzie DELS jest to kolejna alternatywa, służąca do trwałego usuwania plików z dysku. Program umożliwia usuwanie różnych typów plików z wybranego katalogu. Po usunięciu plików, nie da się ich odzyskać. Nie wymaga instalacji.
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...