Skocz do zawartości

Sterowniki kart sieciowej XP - laptop Dell


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Kupilem kilka dni temu nowego lapka bez systemu operacyjnego (bez systemu, poniewaz mam XP ze starego kompa). Laptop jest ogolnie przystosowany pod Win8, jednak ja zainstalowalem XPeka ze starego kompa. Wszystko ladnie pieknie, ale nie moge znalezc sterownikow do karty sieciowej (eth oraz wifi). W sumie jakies stery znalazem (od visty), udalo sie zainstalowac, wifi znajduje mi sieci,niby sie laczy, ale juz net nie dziala (do routera tez nie moge wejsc przez niego, ping nie dziala, pakietow nie odbiera). Wyglada to tak jakby laptop widzial siec, a router juz go nie widzi. Wiem ze jest to spowodowane niewlasciwymi sterownikami. W zwiazku z tym bardzo Was prosze o pomoc w uzyskaniu tych sterownikow, albo na znalezieniu sposobu na to aby to jakosc obejsc i zainstalowac inne stery zeby karta sieciowa dzialala.  Bardzo duzo sciagnalem tego z neta i nic nie dziala, na jakims angielskim forum, ktos wystawil paczke pod xp dla tego modelu, ale niestety link nie dziala. A moze ktos ma taka paczke teraz :)

 

Laptop: Dell Inspiron 15 3520

ID urzadzenia: PCI\VEN_168C&DEV_0032&SUBSYS_02091028&REV_01

Wg PCIDB jest to AR9485WB-EG Wireless Network Adapter

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam,

wg mnie szkoda zachodu, Windows XP traci w przyszłym roku wsparcie więc problemy wcześniej czy później są już "zaprogramowane".

Na upartego możesz próbować uruchomić tę kartę WiFi przez jakieś tam sterowniki. Faktem jest, że zarówno dla Windows7 jak i Windows8 stery są dostępne.

 

Jeśli TEN Sterownik z TEGO serwera FTP nie zadziała to ja pomysłów więcej nie mam.

 

A tak w ogóle, to trzeba było się zorientować przed zakupem czy ten laptop obsługuje Windows XP w stu %-tach.

Odnośnik do komentarza

Witam,

wg mnie szkoda zachodu, Windows XP traci w przyszłym roku wsparcie więc problemy wcześniej czy później są już "zaprogramowane".

Na upartego możesz próbować uruchomić tę kartę WiFi przez jakieś tam sterowniki. Faktem jest, że zarówno dla Windows7 jak i Windows8 stery są dostępne.

 

Jeśli TEN Sterownik z TEGO serwera FTP nie zadziała to ja pomysłów więcej nie mam.

 

A tak w ogóle, to trzeba było się zorientować przed zakupem czy ten laptop obsługuje Windows XP w stu %-tach.

 

Juz sciagalem te stery i nic, chyba bede musial kupic 7.

 

 

Niestety te stery nie sa do XP. Szukalem na tej stronece jakis innych sterow, ale bezskutecznie, nic nie dziala, tzn objawy zawsze takie same, czyli laptop widzi siec, a siec nie widzi laptop.

 

Dane do eth:

ID urzadzenia: PCI\VEN_10EC&DEV_8136&SUBSYS_05551028&REV_05

Wg PCIDB jest to RTL8102E - Realtek 10/100/1000 PCI-E NIC Family

 

Sciagalem rozne stery z forow, stron i ze strony producenta, jednak nic nie dziala.

 

Chyba bede musial kupic innego windowsa, chyba ze komus uda sie mi pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...