Skocz do zawartości

Twarda zwiecha, błąd 7023


leszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od pewnego czasu mam problem, mianowicie w calkowicie przypadkowym momencie zawiesza mi sie system. Czasem zaraz po uruchomieniu, czasem po 10m, godzinie.. Nie pomaga alt+ctr+del. Trzeba restartowac recznie. W logach znalazlem taki komunikat:

 

Usługa Wstępne ładowanie do pamięci zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd: 
Nie można odnaleźć określonego pliku.
 
zrodlo: Service Control Manager
indentyfikator zdarzenia: 7023
 
Szukalem, googlowalem ale nic nie znalazlem. Dodam, ze chcialbym uniknac reinstalacji systemu. Czy jest jakis sposob by odnalezc brakujacy plik lub proces, ktory go szuka?
 
Bede wdzieczny za wszelka pomoc.
 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam nadzieje, że skanowałeś pamięć więcej razy niż raz, w sęsie nie darowałeś sobie po pierwszym ukończonym teście. Osobiście uznaje RAM z sprawny po min 10testach za jednym razem (chyba, że mam wrazenie, że to nadal on sprawia problem i zostawiam na całą noc).

 

Jeżeli jesteś w stanie uruchomić system normalnie to w konsoli - Start > Uruchom -> "cmd" (gdzie PPM i Uruchom jako Administrator) wpisujesz komende:

sfc /scannow

Po wykonaniu polecenia możesz napisać co wypluło w konsoli, ale dodatkowo w katalogu %windir%/logs/CBS/  będziesz miał plik CBS.log.

Shostuj i wyślij tutaj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...